Skocz do zawartości

Tablice wyrózniające z tyłu przyczepy


maćki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Podczas przeglądu przyczepy ( badania technicznego ) , dowiedziałem się od diagnosty , że od kwietnia 2011 r. nie musimy montować tablic wyróżniających .

Poszperałem w przepisach i znalazłe "rozporządzenie : http://www.abc.com.pl/serwis/du/2011/0242.htm i http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20110470242

Załączam też plik do druku .

Myślę , że to rozwiąże długie dyskusje czy montować i jak .:brawo:

Do zobaczenia

oznakowanie.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam całość przeczytać czy mnie naprowadzicie na konkretne zdanie? :blagac:

wystarczy wydrukować podkreślić interesujące zdania dla kontroli drogowej i po sprawie

I nadal :niewiem:

Edytowane przez szczepan (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że Karlik ma rację. Na temart oznakowania mówią dwa paragrafy 42 i 57 (treść aktu zmienionego znajdziecie http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20110470242 pod hasłem akty zmienione).

Zmianie uległ tylko par. 42. Jednak w paragrafie 57 aktu zmienianego pkt 9, gdzie jest zapis :

 

Do pojazdu lub zespołu pojazdów, którego długość przekracza 8 metrów albo dopuszczalna masa całkowita przekracza 12T, oznakowanie o którym mowa w par.42 stosuje się po dniu 31 marca 2003r.

 

Ten zapis nie został zmieniony. Nadal odnosi się do wszystkich pojazdów.

Kolejny bubel? Może ktoś zapomniał o końcowych przepisach rozporządzenia. :niewiem:

 

Czyli powinniśmy mieć tabliczki wyróżniające. Przynajmniej do momentu, kiedy ktoś swojego niedopatrzenia nie poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, z tego co wiem zgłaszano w ministerstwie problem, ale najwcześniej ma szansę na wdrożenie za rok.

Par 57 p.9 odnosi się do sposobu oznakowania, o którym mowa w par 42 i załączniku 10, a nie do rodzaju pojazdów.

Tu chodzi o oznakowanie ZESTAWU POJAZDÓW i dalej dotyczy zestawu ponad 8m lub ponad 12t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja w zeszłym tygodniu robiłem przegląd przyczepy i też właśnie kleiłem tabliczki na przyczepę :) Po co mieć problem na trasie...i tłumaczyć się policjantowi? 20-30zł to nie majątek, poza tym to jednorazowy wydatek. Potem w razie (odpukać) wypadku z udziałem przyczepy, możemy być targani po sądach, bo np przyczepa nie spełniała norm technicznych... po co szukać wrażeń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat wraca jak bumerang. jurekhobby635 poruszył istotne zagadnienie, bo licho nie śpi o czym przekonałem się na własnej skórze i choć to może trochę off topic, to mam prośbę do tych, którzy już zaopatrzyli się w tablice.

 

Podzielcie się wiadomościami gdzie i jakie tablice kupić. Może są takie, żeby można je było relatywnie łatwo przymocować bez kaleczenia budki i nadwyrężania kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem takie tematy są bez sensu. Takie tabliczki tylko poprawiają naszą widoczność na drodze więc dlaczego tyle osób jest przeciwnych ich montażowi? Ja kupiłem 2 i powiesiłem nad lampami z tyłu i wiem że mnie widać i że żaden gliniarz się nie doczepi że mi ich brakuje. 30zł za 2 tabliczki a spokój w czasie podróży bezcenny i nie muszę się co roku martwić czy tabliczki są obowiązkowe czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z obcokrajowcami wjeżdżającymi do naszego kraju?

Wczoraj mijałem na A4 busa z przypiętą Hobby (z niemiec) i nie miał z tyłu żadnych tablic, czy jeśli przepisy nakazują poruszać się u nas wg określonych zasad to jak to obowiązuje innych?

Jeśli byłem na przeglądzie technicznym i nie miałem tablic to dlaczego podbili mi dowód rej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z obcokrajowcami wjeżdżającymi do naszego kraju?

Wczoraj mijałem na A4 busa z przypiętą Hobby (z niemiec) i nie miał z tyłu żadnych tablic, czy jeśli przepisy nakazują poruszać się u nas wg określonych zasad to jak to obowiązuje innych?

Jeśli byłem na przeglądzie technicznym i nie miałem tablic to dlaczego podbili mi dowód rej?

 

obcokrajowców obowiązują przepisy kraju rejestracji :hmm: więc tablic chyba mieć nie muszą, choć tutaj jest wiele sporów, niby reguluje to konwencja wiedeńska,

ale w praktyce np Niemcy czepiali się apteczek i jakiś tam nożyczek które u nich są wymagane, a nasi w odwecie gaśnic :bzik:

 

co do przeglądu, mnie nie sprzwdzili p/mgielnego już drugi rok z rzędu, czy to znaczy że nie jest wymagane ?

tablic też zresztą nie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.