Skocz do zawartości

Rejestracja przyczepy z Anglii


Ja2

Rekomendowane odpowiedzi

Wybiorę się jeszcze raz do urzędu, byłem już tam 2 razy rozmawiałem nawet z naczelnikiem i nic nie pomogło. Powiedział mi, że każdy mógłby przychodzić i rejestrować takie przyczepki ponoć z Anglii. Tłumaczyłem mu że ja tam pracowałem na stałe przez 8lat jego to nic nie interesuje i sama umowa nie wystarczy musi być dowód że jest ona z Anglii czyli faktura a jak mu powiedziałem, że kupiłem od osoby prywatnej to powiedział,że nie ma takiej możliwości na samej umowie zarejestrować. Wezmę od nich odmowę na piśmie no i gdzie taka skargę mógłbym złożyć bo w tym  urzędzie to raczej nie ma sensu.

Z góry bardzo dziękuje za pomoc bo zależy mi na rejestracji tej przyczepki bo do Anglii się już nie wybieram a chciałbym ją użytkować.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Zgodnie z przepisami, dla pojazdu sprowadzonego z zagranicy, aby go zarejestrować musisz posiadać:

 

1. Wniosek właściciela o rejestrację pojazdu.
2. Dowód własności pojazdu (dowodem własności jest w szczególności jeden z następujących dokumentów: faktura VAT potwierdzająca nabycie pojazdu, umowa sprzedaży, umowa zamiany, umowa darowizny, umowa dożywocia, prawomocne orzeczenie sądu rozstrzygające o prawie własności).
3. Świadectwo zgodności WE albo świadectwo zgodności wraz z oświadczeniem zawierającym dane i informacje o pojeździe niezbędne do rejestracji i ewidencji pojazdu, dopuszczenie jednostkowe pojazdu, decyzja o uznaniu dopuszczenia jednostkowego pojazdu albo świadectwo dopuszczenia indywidualnego WE pojazdu.
4. Kartę pojazdu (jeżeli była wydana).
5. Dowód uiszczenia opłaty recyklingowej w wysokości 500 zł (zawierający określenie cech identyfikacyjnych pojazdu: numer VIN, nadwozia, podwozia) dokonanej przez wprowadzającego pojazd lub oświadczenie o podleganiu obowiązkowi zapewnienia sieci zbierania pojazdów – dotyczy pojazdów kategorii M1 lub N1 oraz motorowerów trójkołowych kategorii L2e.
6. Dowód odprawy celnej przywozowej, jeżeli pojazd został sprowadzony z terytorium państwa niebędącego państwem członkowskim Unii Europejskiej.
7. Dokument potwierdzający zapłatę akcyzy na terytorium kraju albo dokument potwierdzający brak tego obowiązku albo zaświadczenie stwierdzające zwolnienie od akcyzy, jeżeli pojazd został sprowadzony z terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej (dotyczy: samochodu osobowego, pojazdu rodzaju „samochodowy inny”, podrodzaju „czterokołowiec” – kategoria homologacyjna L7e lub podrodzaju „czterokołowiec lekki” – kategoria homologacyjna L6e).
8. Zaświadczenie o pozytywnym wyniku badania technicznego (jeżeli jest wymagane).
9.Dokument potwierdzający udzielenie pełnomocnictwa, jeżeli w sprawie występuje pełnomocnik.
10.Tłumaczenia na język polski, dokumentów sporządzonych w języku obcym, dokonane przez tłumacza przysięgłego lub właściwego konsula.

 

To wszystko. Nie musisz mieć niczego poza tym. 
Dokumenty składasz w Urzędzie odpowiednim dla Twojego miejsca zamieszkania. Wszelka odmowa musi zostać sporządzona na pismie - czyli składasz pisemny wniosek i oni mają go obowiązek przyjąć, jeśli odmawiają zarejestrowania przyczepy to muszą podać podstawę prawną z uzasadnieniem. Od tej decyzji przysługuje Ci na podstawie art. 127 & 2 i art. 129 KPA (Kodeks Postępowania Administracyjnego) prawo do wniesienia odwołania do Samorządowego Kolegium Odwoławczego właściwego dla danego urzędu. Odwołanie składasz za pośrednictwem odpwoiedniego Prezydenta Miasta/Burmistrza/Delegautry itp w terminie 14 dni od otrzymania decyzji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem z urzędu złożyłem wniosek i czekam na odpowiedź do 30 dni mają czas. Dzisiaj jedna z pań powiedziała że nawet dowód powinienem posiadać bo tam się rejestruje przyczepki. Te nasze urzędy potrafią człowieka wyprowadzić z równowagi. Dam znać jaka będzie decyzja.

 

Oni są tępi. Co z krajami gdzie nie rejestruje się przyczepek, tylko przyczepka jest przypisana do danego auta i jeżdzi z nr rejestracyjnym właśnie samochodu? Tak chyba jest między innymi w Holandii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak nie jest Holandii. Tam każda przyczepa ma swój numer rejestracyjny i tabliczkę. To o czym piszesz występuje w GB.

 

Nawet przyczepy lekkie? Tak mi ktoś ostatnio opowiadał o Holandi właśnie, że żeby legalnie przywieźć od nich małą przyczepkę to trzeba ją ciągnąć na lawecie, bo nie ma żadnych tablic itp. Ale może pomyliłem kraje :)

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak chyba jest między innymi w Holandii.

Nawet przyczepy lekkie? Tak mi ktoś ostatnio opowiadał o Holandi właśnie, że żeby legalnie przywieźć od nich małą przyczepkę to trzeba ją ciągnąć na lawecie, bo nie ma żadnych tablic itp. Ale może pomyliłem kraje :)

 

Jak chcesz pomóc to nie pisz:(zaznaczyłem kolorem), to nie dział HydePark . W swoim poście #122 podajesz informację dotycząca rejestracji wszystkich pojazdów, ale kolega prosi o informację dotyczącą tylko przyczepy.

 

Paweł84, powiedz temu durnemu naczelnikowi, który powiedział "że każdy mógłby przychodzić i rejestrować takie przyczepki ponoć z Anglii" , że musi przyjąć Twoje pisemne oświadczenie (pod rygorem karalności za nieprawdziwe informacje),gdyż taka jest procedura urzędowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz pomóc to nie pisz:(zaznaczyłem kolorem), to nie dział HydePark . W swoim poście #122 podajesz informację dotycząca rejestracji wszystkich pojazdów, ale kolega prosi o informację dotyczącą tylko przyczepy.

 

 

Ok, rozumiem. Trochę mnie Jankes zbił z tropu :)

Co do rejestracji to przecież te same procedury są dla przyczep, oczywiście nie interesują nas punkty, które są zarezerwowne tylko dla aut, ale procedura rejestracji jest identyczna, zwłaszcza tryb składania dokumentów, decyzja i sposób odmowy, a to było kluczowe w moim poście - bo przypominam, że Paweł84 był obslugiwany w WK na gębę i taką też otrzymywał odmowę, co jednak nie powinno mieć miejsca, kiedy składa wniosek pisemny. Na szczęście udało mu się złożyć skutecznie wniosek :) Ciekawe co WK teraz wymyśli i jak uzasadni decyzję odmowną - chociaż wątpie aby taka była.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rejestrowałem w zeszłym miesiącu i Pani urzędnik państwowy w okienku poprosiła mnie o napisanie, oświadczenie nieprawdy, oczywiście na początku mojego oświadczenia była klauzula o odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań, tak wiec oświadczyłem tak żeby Pani urzędnik mi to zarejestrowała, oczywiście to ona dyktowała treść oświadczenia:

 

" Oświadczam ze przyczepa specjalna o numerze VIN ....., nie była zarejestrowana w Wielkiej Brytani, nie jest pojazdem nowym, nigdy nie była użytkowana na drogach publicznych i była uzytkowana tylko i wyłącznie w gospodarstwie rolnym.

Badanie techniczne zostało przeprowadzone na tablicy o numerze (numer auta angielskiego) jest to tablica od mojego prywatnego auta zarejestrowanego w Wielkiej Brytani, którego jestem właścicielem."

 

To drugie bo nie chciałem płacić za tablice próbne które sa niezbędne do zrobienia przeglądu, tylko dlatego ze do tych tablic trzeba kupić ubezpieczenie, które potem można przepisać na stałe tablice, problem w tym ze na kwitku ubezpieczeniowym Pan agent ubezpieczeniowy przekreśla stary numer z tablic próbnych i wpisuje nowy wszystko to parafując, w związku z tym ze on nowego druku nie może wypisać, a potem ja muszę sie w Niemczech albo Francji klamkowac przed policja dlaczego na ubezpieczeniu jest podkreślone !!! Paranoja jakaś !!!

 

Oczywiście Panią urzędnik nie interesowało to ze w UK państwo idzie na rękę obywatelą i nie trzeba tego ani rejestrować, ani ubezpieczać ani co roku ciągać to na przegląd, bo to ma służyć wypoczynkowi. Pani zwróciła mi nawet uwagę ze to ńie jest pierwsza przyczepka z UK jaka oni tu rejestrują, czym dała mi do zrozumienia ze albo pisze to co ona chce albo mi nie zarejestruje. Szkoda ze nie włączyłem dyktafonu w telefonie, oooo przepraszam nagrywanie urzędników jest nielegalne w tym kraju !!! Wymsknęło mi sie !!! Powodzenia z rejestracja w Waszych wydziałach komunikacji.

 

Nasuwają mi sie dwa słowa na to wszystko

 

" Bananowa republika"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po waszych wypowiedziach trochę się utwierdziłem w przekonaniu, że uda mi się tą przyczepkę zarejestrować.

Bo już zacząłem tracić nadzieje, że uda mi się z tymi urzędasami coś wskórać.

Dzięki za podpowiedzi

Pozdrawiam 

Sama umowa kupna nie wystarczy.

Do zarejestrowania potrzebny jest kwit od diagnosty a ten jeśli potrafi, to określi pochodzenie przyczepy, np drzwi po przeciwnej stronie - to jeśli chodzi o p-py mieszkalne, natomiast towarowe też mogą mieć inne cechy z UK, np układ świateł tylnych, numery na ramie (nie rzadko z symbolem GB) itp.

Kwit od diagnosty jest nie podważalny dla WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsz dwie litery numeru Vin powinny oznaczać kraj produkcji w przypadku UK jest to SG, co do przyczepy do 750kg to chyba nie jest wymagany nawet pierwszy przegląd, ale pokusiłbyś sie i zapłacił te 78 zł i wtedy diagnosta ustali pewne fakty na papierze a wtedy oni ustosunkują sie do tego pewnie zupełnie inaczej,

 

Tutaj co jest w numerze Vin

 

SGDTT6ESWD0335379 – first two characters = Country of manufacture (SG in this case represents UK)

SGDTT6ESWD0335379 – 3rd character = Can vary but in most cases is the make (B for Bailey, A for Avondale etc)

SGDTT6ESWD0335379 – 4th character = Whether the caravan is sible or twin axel (T for twin & S for single)

SGDTT6ESWD0335379 – 5th, 6th & 7th characters = Optional manufacturer information (this is sometimes used by manufacturers to represent different model ranges)

SGDTT6ESWD0335379 – 8th & 9th characters = The manufacturer of the caravan (In this case Swift – see below for manufacturer codes)

SGDTT6ESWD0335379 – 10th character = Model year (In this case 2013 – see below for year codes)

SGDTT6ESWD0335379 – 11th, 12th & 13th characters = Optional manufacturer information

SGDTT6ESWD0335379 – 14th, 15th, 16th & 17th characters = Caravan’s unique serial number

 

Manufacturer codes:

 

AB = ABI

AD = Adria

AV = Avondale

BE = Bessacarr (later Bessacarr were built by Swift so will carry the SW code)

BU = Buccaneer (later Buccaneer were build Explorer Group so will carry code EX)

BY = Bailey

CL = Carlight

CM = Coachman

CP = Compass (may carry EX code in some circumstances as were built by Explorer Group)

CS = Cosalt (later Abbey’s were built by Swift and so will carry SW code)

CU = Sprite (later Sprite’s were built by Swift and so will carry SW code)

EL = Elddis (may carry the EX code for earlier model before Explorer Group re-branded to Elidds)

EX = Explorer Group (now known as Elddis)

FL = Fleetwood

LU = Lunar

SW = Swift Group

Poza tym dla wydziału komunikacji nie jest ważne ze ta przyczepka pochodzi z UK gdzie nie podlega rejestracji, oni to rejestrują jaki używany sprzet rolniczy bo tylko tak ustawa to przewiduje, polskiemu ustawodawcy nie zmieściło sie to w głowie ze takie rzeczy nie podlegają rejestracji w niektórych krajach unii !!!

post-13875-1430042172,77_thumb.jpg

Nie wiem czy było o tym pisane, ale jak ktoś ma takie coś na szybach to to jest wlasnie numer VIN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety przegląd pojazdu sprowadzonego z zagranicy jest konieczny bo WK musi posiadać dane techniczne pojazdu. Co do tej świętości wydanych dokumentów przez Diagnosta to jest różnie ale to rozległy temat. Temat rejestracja pojazdu ( przyczepy) z aglii jest różny w każdym rejonie polski. Co krajach obyczaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.