Skocz do zawartości

Rejestracja przyczepy z Anglii


Ja2

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazlem opis co mozna zrobic w przypadku niekompletnych dokumentow (brak certyfikatu NCC lub/i CRiS). Opis pochodzi z aukcji z allegro (potwierdzilem mozliwosc takiego rozwiazania u rzeczoznawcy w Lodzi - koszt 350-400 PLN) :

 

========

 

Witam.Do sprzedania przyczepa kempingowa ELDDIS TYPHOON GTX z 1991 roku.Przytargana do ojczyzny w 2011 roku na kołach.Kupiliśmy od gościa który ją sprowadził.Koleś powinien grać na frędzlach od tapczanu zamiast handlu.Nawypisywał głupot w ogłoszeniu,ale za długą drogę przebyłem,żeby wracać z niczym.Rejestracja,która miała być przyjemnością okazała się koszmarem bowiem do kupionej przyczepy otrzymałem tylko umowę kupna oraz tymczasowe ubezpieczenie.Przyczepa nie miała tablicy rejetracyjnej,którą sprowadzający wraz z dowodem rejestracyjnym zabrał do okazania królowej angielskiej.I tym sposobem już po przejechaniu 150 km,brałem udział w akcji "Poznaj swojego dzielnicowego".Milicjant był ciekaw dlaczego poruszam się pojazdem niedopuszczonym do ruchu (brak tablic i dowodu rejestracyjnego) i wymierzył mi za ten czyn 2 paki mandatu i 1 punkt karny,który bez powodzenia próbowałem zamienić na pobliskiej stacji Lotos na ręcznik kąpielowy.Po szczęśliwym dotarciu do miejsca zamieszkania i odmówieniu koronki różańcowej w intencji błyskawicznej rejestracji,uderzyłem na stację diagnostyczną w celu wykonania pierwszego przeglądu po sprowadzeniu do RP nr 5.Diagnosta powiedział NIE,co było dla mnie porównywalne z ciosem Artura Szpilki.Niestety bez opini rzeczoznawcy nie ma podstaw do wykonania przeglądu.Wydzwoniłem owego rzeczoznawcę,który zjawił się po 15 minutach,uzbrojony w centymetr krawiecki do pomiarów przyczepy.Za 3 dni i 184 zeta ekspertyza NASA była gotowa.Przyczepa przeszła przegląd a ja już po tygodniu przestałem się jąkać.Wizyta w wydziale komunikacji to już tylko masaż tajski w porównaniu z wcześniejszymi przeżyciami.Jeszcze tylko opłaty za rejestrację,chyba 112 grajcarów i dumny jak Bronek po dyktandzie montowałem tablicę rejestracyjną na przyczepie.Niech to będzie przestrogą dla ludzi,którym handlarzyna wmawia,że rejestracja przyczepy sprowadzonej z wysp jest szybka jak przygotowanie zupy Vifon.To tyle jeżeli chodzi o przeboje związane z rejestracją pojazdu.

========

Pewnie wyprubuje ja, jak to nastapi to dam znac jak sie skonczylo.

Wiesiek - BARDZO DZIEKUJE ZA POMOCNA ROZMOWE TEL.

Pozdrawiam.

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Nie, to nie jest numer ramy. 

Numer ramy powinien być również na tabliczce znamionowej. 

To najprawdopodobniej jest homologacja dyszla. 

Zgadula, bo wróżenie z fusów, podaj markę, model, rocznik budki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich z rejestracja angielki w Gdansku nie ma problemu trzeba najpierw pobrac tablice czerwone koszt 44 zl oczywiscie poszlam z umowa dwujezyczna potem na przeglad koszt 150 zl brak tabliczki z danymi ale to nie byl problem ubezpieczenie koszt 56 zl i za tydzien 2.07 jestem umowiona na odbior twardego dowodu zadnych trodnosci  :]  :yay:Przed kupnem zadzwonilam do urzedu spytac sie co bede potrzebowac jakie dokumenty do angielki POZDRAWIAM BASIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam Wszystkich,

Kupiłem z angli przyczepkę bez żadnych dokumentów, posiadam tylko umowe kupna sprzedaży angielsko - polską, jest to przyczepka jedno osiowa o ładowności 750 kg, dzwoniłem do siebie do wydziału komunikacji i powiedziano mi że jest mi poterzeby dokument potwierdzający iż przyczepka tj. zarejstrowana bądz przypisana do samochodu.

Czy ktoś z Was rejstrował przyczepkę jednoosiową ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie robi różnicy, czy jedno czy dwuosiowa,

ja dopisałem jeszcze na umowie że przyczepa nie posiada tablic rej. ponieważ jest sprowadzona z UK , przegląd bez kłopotu 

 

dokument potwierdzający iż przyczepka tj. zarejstrowana bądz przypisana do samochodu.- taki dokument nie istniej, ja przynajmniej pierwsze o takim słyszę 

poproś aby Ci wydali odpowiedni druk to go wypełnisz  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swoim WK podczas rejestracji wypełnisz oświadczenie że budka była sprowadzona bez dokumentu z kraju w którym on nie jest obowiązkowy.

Do pierwszego badania technicznego w PL warto się przygotować w dane techniczne bo diagnosta wypełnia kwit a tabliczki znamionowe nie zawsze mają wyczerpujące informacje.

Chodzi o wymiary, masy i porównanie tabliczki z numerem ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam wszystkich

Mam problem, wróciłem z anglii i przyciagłem  ze sobą przyczepkę lekką do 750kg i mam problem z jej rejestracją.

Posiadam tylko umowę kupna sprzedaży i w urzędzie wojewódzkim w Rzeszowie chcą ode mnie faktury jako dowód ze jest ona z anglii inaczej jej nie zarejestrują!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno wystarczyć Twoje oświadczenie. Jeżeli jest to prywatny zakup od osoby fizycznej, nie ma obowiązku posiadania faktury. Możesz złożyć skargę na urzędnika (dobrze mieć świadka, lub nagranie wypowiedzi urzędnika). Niech Ci poda podstawę administracyjną takiego żądania (paragraf z kodeksu postępowania administracyjnego).

Edytowane przez kmtaxi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.