Skocz do zawartości

Rejestracja przyczepy z Anglii


Ja2

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za zainteresowanie, już uzupełniłem profil - Myszków to woj. Śląskie. Dzisiaj było już za późno żeby jeździć po innych stacjach ale jutro będę drążył temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mim zdaniem rzeczoznawca nie ma tu nic do rzeczy, numery na ramie muszę być takie same jak na budzie. codo wagi to myślę że będziesz musiał zważyć pytanie tylko czy stacja diagnostyczna ma takową. najszybciej będzie jak pojedziesz na jakiś złom i poprosisz o zważenie przyczepy i niech wystawią ci na to papier. warto w tej sytuacji zwrócić uwagę by DMC budy i auta czyli DMC zestawu nie przekroczyło 3,5t bo w innym przypadku ładujesz się w dodatkowe koszty w postaci VIATOLa.

w ostateczności DMC=MW, mam nadzieje że zrozumiałeś co mam na myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam „ziomka” z Myszkowa. Nie wiem na której stacjidiagnostycznej byłeś, ale w Myszkowie masz następujący wybór: Salon „Skody” naKrasickiego, Eurowarsztat Zbyszka Konieczki na 1 Maja, Stacja Diagnostyczna naul. Słowackiego (obok byłej betoniarni przy drodze do Nowej Wsi-naprzeciwkojest skup złomu gdzie możesz zważyć przyczepę) oraz w byłym POM ie w Żarkach (obok jest skład budowlany „Jurek” gdzie możesz zważyć przyczepę). Wybór jak namałe miasto dość duży i nigdzie nie ma kolejek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich.

To mój pierwszy post na tym forum, a piszę go bo w ostatnich dniach zostałem (czas pokaże czy szczęśliwym) posiadaczem przyczepy z Anglii.

Wiedzę zawartą w tym temacie zgłębiłem w całości. Mój nabytek szczęśliwie posiada numery nabite na ramie oraz coś w rodzaju tabliczki znamionowej, tyle że nie jest to kawałek blachy a nalepka.

Pojechałem na przegląd a diagnosta powiedział że nie ma uprawnień do pierwszego badania przyczepy powyżej 750 DMC, że właściwym człowiekiem jest rzeczoznawca. Oprócz tego powiedział że konieczne jest zważenie przyczepy na pobliskim złomowisku.

Proszę o waszą opinię na ten temat.

Dodam tylko że na tabliczce jest waga przyczepy w jednostkach ichniejszych CWT czy coś takiego i po przeliczeniu wychodzi że DMC=950 kg, a MW 770kg. Czy mimo tego konieczne jest ważenie przyczepki??

 

Udaj sie na stację okręgową Co do wagi i rzeczoznawcy to diagnosta ma takie uprawnienia aby w razie braku danych technicznych pojazdu właściciela wysłac do rzeczoznawcy. Moze podeprzec sie tez róznymi źródłami( katalogi) dostepnymi na rynku.Powiedzmy ze udasz sie do rzeczoznawcy samochodowego (oczywiście wpisanego do rejestru ministerstwa) to on musi ustalic parametry przyczepki czyli wszystkie masy itp. W tym momencie nie potrzeba udawania sie na wage bo ją juz bedziesz miał.Jezeli na TZ pojazu są wagi to ja nie wiem co diagnosta od ciebie chce. Moze nie wie jak to ugrść :mlot: . Ma dane techniczne pojazdu podane, bieże metra, robi pomiary dł, wys, szer, przelicza z DMC naciski i co mu wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kol. Teurgus, dobrze spotkać ziomka :przytul:. Byłem na Słowackiego bo mam najbliżej. Dzisiaj byłem ponownie bo znalazłem w szufladzie m.in. taki dokument:

Pan diagnosta powiedział żeby jutro przyjechać i sprawę załatwimy, upiera sie jednak przy tym żeby przyczepę zważyć :sciana:.

Zamierzam jednak przekonać go że to on jest władny do potwierdzenia mas widocznych na tabliczce i ... nie tylko.

Mam pytanie: co to jest za dokument i czy data widniejąca w dolnej części to data produkcji, pierwszej rejestracji czy może data homologacji?

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kol. Teurgus, dobrze spotkać ziomka :przytul:. Byłem na Słowackiego bo mam najbliżej. Dzisiaj byłem ponownie bo znalazłem w szufladzie m.in. taki dokument:

Pan diagnosta powiedział żeby jutro przyjechać i sprawę załatwimy, upiera sie jednak przy tym żeby przyczepę zważyć :sciana:.

Zamierzam jednak przekonać go że to on jest władny do potwierdzenia mas widocznych na tabliczce i ... nie tylko.

Mam pytanie: co to jest za dokument i czy data widniejąca w dolnej części to data produkcji, pierwszej rejestracji czy może data homologacji?

 

National Caravan Council - "państwowa rada ( zrzeszenie) caravaningu" aprobuje sposób i materiały użyte do produkcji przyczep Bailey, dokonała inspekcji fabryki i testów wybranych modeli, a producent zobowiązuje się do używania materiałów zaaprobowanych przez NCC. -tak w skrócie telegraficznym. Ta data nic nie znaczy dla Twojej konkretnej przyczepy i nie ma związku z datą produkcji. Są tam natomiast podane wymiary Twojego modelu.

 

Masz tam też podaną masę 18,7 cwt. ( cetnara) to dokładnie 950 kg. Czyli Twoje DMC

Edytowane przez Kocer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są tam natomiast podane wymiary Twojego modelu.

 

Oprócz wymiarów i wagi jest jeszcze nr. ramy który mam wybity, więc ten dokument jest przypisany do konkretnej budki więc może i ta data...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze myślę że to pierwsze cyfry nr-u ramy oznaczają rocznik??

Czy to pewne??

Byłem dzisiaj na przeglądzie i facio wpisał datę produkcji tą z dołu (1987), cała reszta była OK, MW i DMC przeliczył wg danych z tabliczki znamionowej.

Rok w tę czy w tę to nie gra roli, chyba ważne że ogółem jest git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, na początku tego roku kupiłem przyczepę Abi Award North Star od polaka, który sprowadził tą przyczepę z Anglii. Gdy na wiosnę chciałem ją zarejestrować zaczęły się problemy. W Urzędzie Komunikacyjnym w Łodzi odmawiają rejestracji, z powodu braku świadectwa homologacji. Dzwoniłem do sprzedawcy przyczepy, powiedział, że pierwszy raz się spotkał z taką sytuacją. Słyszałem opowieści o Łódzkim Urzędzie Komunikacyjnym, mówiące o tym, że to tu jest najtrudniej zarejestrować jakiś pojazd. Tak więc moje pytanie brzmi, czy sprzedawca mnie oszukał i przyczepy nie da się zarejestrować, czy to Urząd Komunikacyjny robi niepotrzebne problemy? Jak mam zarejestrować przyczepę?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, na początku tego roku kupiłem przyczepę Abi Award North Star od polaka, który sprowadził tą przyczepę z Anglii. Gdy na wiosnę chciałem ją zarejestrować zaczęły się problemy. W Urzędzie Komunikacyjnym w Łodzi odmawiają rejestracji, z powodu braku świadectwa homologacji. Dzwoniłem do sprzedawcy przyczepy, powiedział, że pierwszy raz się spotkał z taką sytuacją. Słyszałem opowieści o Łódzkim Urzędzie Komunikacyjnym, mówiące o tym, że to tu jest najtrudniej zarejestrować jakiś pojazd. Tak więc moje pytanie brzmi, czy sprzedawca mnie oszukał i przyczepy nie da się zarejestrować, czy to Urząd Komunikacyjny robi niepotrzebne problemy? Jak mam zarejestrować przyczepę?

Pozdrawiam

 

Sprzedawca Cię nie oszukał. Pierwszy raz słyszę o konieczności dostarczenia świadectwa homologacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swiadectwo Homologacji wydaja tylko producenci, i upowaznieni przedstawiciele . Idź do WK i niech na pismie podadzą ci odmowe rejestracji i na jakiej podstawie żądaja homologacji.

 

 

Dz. U. z dnia 21 sierpnia 2002 r

 

 

┬ž 3. 1.W przypadku zgłoszenia do pierwszej rejestracji pojazdu sprowadzonego z zagranicy jego właściciel dołącza do wniosku o rejestrację, z zastrzeżeniem ust. 2 i 3, następujące dokumenty: 1) dowód własności pojazdu, 2) dowód rejestracyjny, jeżeli pojazd był zarejestrowany, 3) dowód odprawy celnej przywozowej, 4) wyciąg ze świadectwa homologacji lub odpowiadający mu dokument wystawiony przez producenta lub upoważnionego przedstawiciela producenta, potwierdzający homologację pojazdu lub silnika pojazdu w zakresie emisji zanieczyszczeń zawartych w spalinach, zgodnie z wymaganiami określonymi przynajmniej w 03 serii poprawek do Regulaminu nr 83 EKG ONZ lub w 02B serii poprawek do Regulaminu nr 49 EKG ONZ (w zależności od zakresu stosowania tych regulaminów) albo równoważnych dyrektyw EWG, o których mowa w przepisach o homologacji pojazdów,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swiadectwo Homologacji wydaja tylko producenci, i upowaznieni przedstawiciele . Idź do WK i niech na pismie podadzą ci odmowe rejestracji i na jakiej podstawie żądaja homologacji.

 

Mam w tym piśmie napisane, że odmawiają mi rejestracji przyczepy z powodu braku wyciągu ze świadectwa homologacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Mam w tym piśmie napisane, że odmawiają mi rejestracji przyczepy z powodu braku wyciągu ze świadectwa homologacji

 

 

 

 

Cześć, ja mam coś takiego, zapytałem, jakie dokumenty potrzebuję do rejestracji przyczepy z Anglii, otrzymałem odpwiedź :

 

======

Witam,<br style="font-family: arial, helvetica, sans-serif; font-size: 16px;">dokumenty niezbędne to: dowód własności pojazdu (np. umowa kupna-sprzedaży), badanie techniczne, dowód rejestracyjny wraz z tłumaczeniem a jeżeli pojazd nie był rejestrowany - zamiast dowodu rejestracyjnego wyciąg ze świadectwa homologacji albo świadectwo zgodności WE,<br style="font-family: arial, helvetica, sans-serif; font-size: 16px;">z poważaniem

=====

Jeżeli rozwiązałeś ten problem, napisz proszę jak to się skończyło (myślę o samodzielnej wycieczce po przyczepę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Borys94 uzupełnij profil.Witam.Odnośnie rejestracji,to MUSZĄ zarejestrować,ja zjadłem zęby na tym temacie.Też byłem pierwszy w swoim WK.Po prostu niedouczeni urzędnicy i nic więcej.W moim przypadku jeden telefon do konsulatu i już nieuki z pocałowaniem ręki zaprosili mnie na termin jaki mi odpowiada.(przeczytaj mój temat to się poduczysz.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.