Skocz do zawartości

Rejestracja przyczepy z Anglii


Ja2

Rekomendowane odpowiedzi

:hmm: Do rejestracji nie jest potrzebne pozytywne badanie ,gdyż jeśli pojazd takowe posiada / sprowadzony z UE / badanie w Polsce wcale nie jest wymagane

 

I aby nie rozpętała się burza , piszę o badaniu okresowym przed pierwszą rejestracją

 

Diagnosta nie tylko musi zobaczyć , ale wpisać w DIP-e lokalizację numeru i tabliczki

 

Czy rama i buda musi być zawsze parą ? / nie piszę o przyczepie campingowej / :hmm:

 

A przyczepa do przewozu kontenerów ? W takim przypadku zawsze rama i przewożony kontener parą nie jest .....

 

Rama ma swoje numery , kontener swoje ...........

Miałem na myśli pierwsze badanie w kraju, przed rejestracyjne. U mnie było ono koniecznością tak w przypadku angielek jak i ostatniego Knausa z D.

Para = rama + buda kempingowa bowiem jest ona traktowana jako p-pa specjalna, czyli brak możliwości wożenia na danej ramie innego ładunku niż... buda :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-- ciach --

- będę musiał opłacić cokolwiek w US

 

 

 

Nic nie musisz załatwiać w US miłe PANIE w UK doskonale wiedzą że PCC obowiązuje tylko i wyłącznie dla umów zawartych na terenie RP. Zawarcie umowy poza terenem RP wyklucza obowiązek PCC (podatku od czynności cywilno prawnych) nie ma tu miejsca na jakąkolwiek interpretację .... wynika to wprost z przepisów prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to prościej powiem bo karlik trochę wchodzi już w inne bajerygitara.gif270635636-JUMP2.gif ale ma racje Nr. ramy VIN i tabliczka musza byc takie same( zgadzać się ) Diagnosta ma racje ze nie zrobi przeglądu bez DR pojazdu bo bez dowodu nie zrobi nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Mam kłopot z przeglądem mojej budki. Kłopot polega na braku dokumentów oraz tabliczki znamionowej przyczepy numer ramy wybity na początku ramy. Diagnosta twierdzi że bez DR oraz tabliczki znamionowej nie zobi przeglądu bo skad on ma niby wiedziec ile przyczepa waży oraz kiedy została wyprodukowana. Czy jest jakis sposób aby to uzupełnic ??

Z góry bardzo dziękuję za pomoc

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Mam kłopot z przeglądem mojej budki. Kłopot polega na braku dokumentów oraz tabliczki znamionowej przyczepy numer ramy wybity na początku ramy. Diagnosta twierdzi że bez DR oraz tabliczki znamionowej nie zobi przeglądu bo skad on ma niby wiedziec ile przyczepa waży oraz kiedy została wyprodukowana. Czy jest jakis sposób aby to uzupełnic ??

Z góry bardzo dziękuję za pomoc

pozdrawiam.

 

1. Prawo zezwala na wykonanie badania takiej przyczepy bez dowodu rejestracyjnego

 

Ale .... zawsze za te 40 kilka złotych możesz dostać tymczasowy dowód rejestracyjny w swoim wydziale komunikacji i dokumenty już masz ....

 

2. Tabliczka - co prawda jej brak skutkuje negatywnym wynikiem badania

 

Ale .... na podstawie tegoż negatywnego wyniku badania dostaniesz skierowanie w swoim wydziale komunikacji na wykonanie nowej tabliczki znamionowej / 36 zł. i tabliczkę już masz ..........

 

3. Masa własna - jedziesz na wagę / pkt. skupu złomu , itp. / dostajesz kwit z masą własną przyczepy .

 

Ale ..... nie zapomnij , aby wpisano numer ramy przyczepy na tym kwicie i dokument ile waży przyczepa już masz ...........

 

4. Rok produkcji - tutaj to tylko orzeczenie rzeczoznawcy jeśli rok produkcji nie wynika z dokumentów , tabliczki znamionowej , numeru VIN ........

 

Ale ......... płacisz jakieś 200 zł. i rok produkcji już masz ...........

 

 

:banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Mam kłopot z... (...)

 

Po takim poście możesz nie uzyskać trafnych podpowiedzi.

Napisz coś więcej o p-pie. Gdzie kupiona, czy zarejestrowana itp. Pytasz o same badanie i problem z Diagnostą, a my nie wiemy jaki jest stan prawny przedmiotu. Domyślamy się tylko hipotetycznie o co kaman.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W urzędzie potwierdzili słowa karlika rozmawiałem też z rzeczoznawcą powiedział że zaświadczenie co do roku produkcji wystawi więc dokumentacja się uzupełni. Szkoda tylko że diagnosta nic nie wspomniał o wyrobieniu zastępczej tabliczki i możliwości ustalenia danych przyczepy.

Dzięki bardzo :)

Edytowane przez BCDE (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ja już po ;) Czekam na twardy dowód. Może się komuś przyda, więc kilka spostrzeżeń:

1. Dla świętego spokoju warto wyrobić najpierw czasowy dowód (czerwone tablice)- koszt ok 40zł. Diagności chcą mieć jakiś dokument, na podstawie którego mogą wprowadzić pierwszą rejestrację do systemu (umowa KS im nie wystarcza- przynajmniej w moim przypadku- byłem na 2 stacjach). W WK wystarczy w ntym celu umowa KS, tłumaczenie.

2. Umowa KS + tłumaczenie- ja za tłumaczenie (1str A4) płaciłem 40zł. Musiałem niestety poprawiać- wzór mojej umowy zakładał tylko podpis kupującego (prócz reszty danych, w tym adresu sprzedającego itd). No ale dane kupującego sprowadzały się tylko do imienia i nazwiska. Musiałem dopisać pełny adres, inaczej WK by nie przyjął. Na szczęście dopisek do tłumaczenia za free. Przy okazji pamiętać by na umowie KS lub FV był wpisany VIN.

3. Warto przygotować dane związene z rocznikiem + wydruk jak rozkodować CRIS- program u mojego diagnosty sam z siebie sobie nie poradził, diagnosta poprosił mnie o te dane. O roczniku w CRIS mówi 10 znak- gdzieś wrzucałem linka...

4. Na stacjach, w których byłem nie było legalizowanej wagi. Warto podjechać na jakieś złomowisko i sobie zważyć przyczepę (po jej rozładowaniu- by dane były rzetelne). Koszt 20zł. Na podstawie świstka z pieczątką diagnosta wprowadzi dane MW. Tu ciekawostka- przyczepa zapięta- 860kg. Ten sam pomiar ale już bez haka- 960kg. Po rozładowaniu (butle, namiot)- 910kg.

5. U mnie na tabliczce widniał nr Chasis No. Był różny od tego wbitego na ramie (VIN/CRIS). Jednemu diagnoście to przeszkadzało (skierowałby mnie do WK z wnioskiem o wykonanie nowej tabliczki- czas oczekiwania 2-3 tygodnie, trzeba mieć negatywny wynik badania technicznego na podkładkę), drugiemu już nie...

6. Ubezpieczenie: czasowe na miesiąc 200zł, docelowe 30zł. Wniosek prosty- po wyrobieniu czerwonych tablic brać od razu docelowe a później aneksem zmienić numer rej. Ewentualnie można wziąć pierwsze ubezpieczenie podając tylko VIN, później aneks...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze chwile i dał bym sobie spokój z karawaningiem. to jest właśnie przykład na 12 prac Asterixa, latać po urzędach a podobno jesteśmy w Unii i miło być tak pięknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam serdecznie wszystkich.

To mój pierwszy post na tym forum, a piszę go bo w ostatnich dniach zostałem (czas pokaże czy szczęśliwym) posiadaczem przyczepy z Anglii.

Wiedzę zawartą w tym temacie zgłębiłem w całości. Mój nabytek szczęśliwie posiada numery nabite na ramie oraz coś w rodzaju tabliczki znamionowej, tyle że nie jest to kawałek blachy a nalepka.

Pojechałem na przegląd a diagnosta powiedział że nie ma uprawnień do pierwszego badania przyczepy powyżej 750 DMC, że właściwym człowiekiem jest rzeczoznawca. Oprócz tego powiedział że konieczne jest zważenie przyczepy na pobliskim złomowisku.

Proszę o waszą opinię na ten temat.

Dodam tylko że na tabliczce jest waga przyczepy w jednostkach ichniejszych CWT czy coś takiego i po przeliczeniu wychodzi że DMC=950 kg, a MW 770kg. Czy mimo tego konieczne jest ważenie przyczepki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich.

To mój pierwszy post na tym forum, a piszę go bo w ostatnich dniach zostałem (czas pokaże czy szczęśliwym) posiadaczem przyczepy z Anglii.

Wiedzę zawartą w tym temacie zgłębiłem w całości. Mój nabytek szczęśliwie posiada numery nabite na ramie oraz coś w rodzaju tabliczki znamionowej, tyle że nie jest to kawałek blachy a nalepka.

Pojechałem na przegląd a diagnosta powiedział że nie ma uprawnień do pierwszego badania przyczepy powyżej 750 DMC, że właściwym człowiekiem jest rzeczoznawca. Oprócz tego powiedział że konieczne jest zważenie przyczepy na pobliskim złomowisku.

Proszę o waszą opinię na ten temat.

Dodam tylko że na tabliczce jest waga przyczepy w jednostkach ichniejszych CWT czy coś takiego i po przeliczeniu wychodzi że DMC=950 kg, a MW 770kg. Czy mimo tego konieczne jest ważenie przyczepki??

 

Jeśli masz w pobliżu inną stację diagnostyczną ( najlepiej okręgową) to jedź na inną. U mnie wszystko załatwiłem w jednym miejscu: zważona, zmierzona, zbadana... Nie pakuj się w żadnego rzeczoznawcę, bo to niepotrzebne koszty ( prawdopodobnie gdzieś minimum 300 zł, a później jeszcze i tak przegląd ). Napisz skąd jesteś, może ktoś podpowie jakiegoś konkretnego diagnostę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.