Skocz do zawartości

adria 450


tomsad

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kupiłem adrie 450,jest tam instalacja na 12, 220,jakiś przełącznik i pare puszek

nie wiem jak to wszystko działa czy podłączenie do 220 przetwarza póżniej na 12,czy jak .Mam prośbe jak ktoś ma schemacik do instalacji to bardzo bym prosił,lub jakieś podpowiedzi,jest jedna wtyczka do gniazda samochodu czy 12 jest brane z niej np.do oświetlenia :niewiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam w piecyku nic nie mogę wcisnąc,a wlodówce z dziurki gdzie miał być wizjerek wystaje jakiś silikonek

 

[ Dodano: Pią 09 Mar, 2007 10:10 ]

małe pytanko jak mogę dodać fotki :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomsad: piec trumy występuje w wersji z zapłonem z baterii- wtedy po wciśnięciu i przekręceniu pokrętła regulacji temperatury następuje zapłon

albo w wersji z zapłonem piezoelektrycznym- wtedy wciskasz i przekręcasz pokrętło regulacji temperaturyprzyciskiem uruchamiasz iskrownik, następuje przeskok iskry w komorze spalania i zapłon

not o jaki Ty masz zapłon w końcu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomsad - co do lodówy to nie wiem - zrób zdjęcie pokręteł bo nic nie widać.

Co do pieca - na dole po lewej masz zaznaczony pojemnik na baterie 1 - trzeba go otworzyć i wymienić baterie skoro nie "cyka" - a po prawej na górze pokrętło 2 - tak jak w instrukcji - przekręcasz, naciskasz trzymasz. Punkt 3 to miejsce gdzie widać iskrę i płomień.

Pamiętaj aby po zapaleniu przytrzymać jeszcze pokrętło wciśnięte oraz jeśli np płomień zgaśśnie ODCZEKAĆ ok 2 minut bo będzie małe BUM :-]

Pozdrawiam

Pabloo

post-11314-imported-cf71c9d3-a190-44a7-b1fc-d305b1cdd178_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymień baterię i wtedy się odezwij :-]

w lewym dolnym rogu masz baterię, z prawej strony okienko gdzie pali się płomień

 

[ Dodano: Pią 09 Mar, 2007 11:04 ]

w lodówce po lewej stronie widać taki wystający ciemny "obiekt"- to jest kukałko do płomienia, jak się pali to widać delikatny niebieski płomień

jeśli idzie o pokrętła to z tego co widzę masz podobną lodówkę jak ja w starej przyczepie...

z lewej masz pokrętło z pozycjami wyłączona i 3 stopnie chłodzenia

mocno wciskasz jeden z nich, najlepiej środkowy, iskrownikiem (chyba z prawej strony skrajny) zapalasz lodówkę

zasada zapalania jest już gdzieś tutaj opisana, chwilę odczekujesz z "odkręconym" kurkiem i zapalasz, jeśli nie pojawił się płomień to wyłączasz gaz i ponownie to samo. poczekaj z minutę pomiędzy kolejnymi próbami

jak się pojawi płomień to dalej trzymasz pokrętło wciśnięte, bo musi się zagrzać czujnik, delikatnie zwalniasz, jeśli płomień maleje to wciskasz żeby nie zgasł. wprawy trzeba nabrać :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.