Skocz do zawartości

12V w KNAUS 8003


wojtek67

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 miesiąc temu...

Mam taką przyczepę:] i tam nie ma gdzie wpiąć akumulatora.:zolta:

No, ale jeśli koniecznie to można się podłączyć do lampki nad kuchnią. To chyba jedyne dostępne łatwo kable z 12v. Ja stamtąd wziąłem 12v do świateł przeciwmgielnych. Można też zrobić puszkę na kablu zasilającym z samochodu i wydłubać odpowiednie przewody. W szafce z prawej strony lodówki można wynaleźć też kabelki.

Ja u siebie nie używam 12V. Mam zainstalowany akumulator, ale tylko po to, by zasilał UPSa. Ten z kolei zasila instalacje 230V przyczepy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aku można podpiąć tylko i wyłącznie do WYjścia niskiego napięcia (umowne 12V) z prostownika, który na pokładzie znajdować się powinien.

Nie jest to jednak sprawa prosta w sensie parametrycznym.

Jeśli zamontowany jest prostownik/trafo o klasycznym rozwiązaniu, to zapewne jest to układ trafo,układ Graetza lub inny diodowy i mamy na wyjściu prąd stały o wartości UMOWNIE 12V .

Dopinając aku, napięcie automatycznie skacze nam do 17V !!! UWAGA !!! Tak dokładnie i to jest destrukcyjne dla aku, szkodliwe dla zdrowia i instalacji odbiorczej np radio.

Naprawdę sprawa nie jest prosta bo w tej materii bardzo ważne są wartości napięć.

Jak to ogarnąć... hm... Łatwo!

Na początek , na wyjściu z prostownika umownego napięcia 12V podpinamy miernik. Taki zwykły, cyfrowy po 15zł...

Ustawiamy jego pokrętło zakresu np na 20. Odczytujemy wskazania i okazuje się że jest np 12,9V (wsio powyłączane, radio też)

Zostawiamy ten miernik podpięty i dołączamy w tych samych punktach kondensator o pojemności np 2200uF/25V

To tak dla łatwości przy tej modernizacji zamiast aku, bo aku to taki ogromny kondensator który efekt wzrostu napięcia powoduje, no i co się dzieje??? TAAAAAAAK dobrze widzisz, miernik pokazuje 16-17V i to jest to co szkodzi.

Jak zmniejszyć to napięcie?

Rozbieramy całe trafo i odwijamy z jego uzwojenia wtórnego ten grubszy drut, tak po 2 zwoje i za każdym razem mierzymy wskazania. Tyle odwijamy, by napięcie zeszło nam do wymaganych 14,4V i jest to górna granica dla aku, instalacji, odbiorników i zdrowia.

Tak, zdrowia bo opary gazującego aku są silnie szkodliwe.

Oczywiście można nic nie dopasowywać, ale trzeba pamiętać, że dopięty aku pod istniejącą instalację 12V , działa i sprawdza się WYŁĄCZNIE kiedy nie mamy podpiętej p-py do sieci 230V

Edytowane przez Wojtek Chrysler (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aku można podpiąć tylko i wyłącznie do WYjścia niskiego napięcia (umowne 12V) z prostownika, który na pokładzie znajdować się powinien.

Nie jest to jednak sprawa prosta w sensie parametrycznym.

Jeśli zamontowany jest prostownik/trafo o klasycznym rozwiązaniu, to zapewne jest to układ trafo,układ Graetza lub inny diodowy i mamy na wyjściu prąd stały o wartości UMOWNIE 12V .

Dopinając aku, napięcie automatycznie skacze nam do 17V !!! UWAGA !!! Tak dokładnie i to jest destrukcyjne dla aku, szkodliwe dla zdrowia i instalacji odbiorczej np radio.

Naprawdę sprawa nie jest prosta bo w tej materii bardzo ważne są wartości napięć.

Jak to ogarnąć... hm... Łatwo!

Na początek , na wyjściu z prostownika umownego napięcia 12V podpinamy miernik. Taki zwykły, cyfrowy po 15zł...

Ustawiamy jego pokrętło zakresu np na 20. Odczytujemy wskazania i okazuje się że jest np 12,9V (wsio powyłączane, radio też)

Zostawiamy ten miernik podpięty i dołączamy w tych samych punktach kondensator o pojemności np 2200uF/25V

To tak dla łatwości przy tej modernizacji zamiast aku, bo aku to taki ogromny kondensator który efekt wzrostu napięcia powoduje, no i co się dzieje??? TAAAAAAAK dobrze widzisz, miernik pokazuje 16-17V i to jest to co szkodzi.

Jak zmniejszyć to napięcie?

Rozbieramy całe trafo i odwijamy z jego uzwojenia wtórnego ten grubszy drut, tak po 2 zwoje i za każdym razem mierzymy wskazania. Tyle odwijamy, by napięcie zeszło nam do wymaganych 14,4V i jest to górna granica dla aku, instalacji, odbiorników i zdrowia.

Tak, zdrowia bo opary gazującego aku są silnie szkodliwe.

 

Wojtek!!!!!!!!!!!!

 

Z całym szacunkiem, ale pierdoły piszesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzasadnij Kolego swoją rację. Polemika polega na uzasadnieniach i argumentacji a nie na braku wiedzy a jestem tu by pomagać z uzasadnieniem a nie z "wydaje mi się"

Weź pod uwagę trafo i diody bez kondensatora (to w Knausach pospolite) a nie zasilacz impulsowy wystabilizowany na 12,5V To o czym piszę to moje życie i chleb. Nie wierzysz, nie musisz, ale skonsultuj ze swoim zaufanym elektronikiem, jak to jest z napięciem, jak za trafem do diód w układzie Graetza dopniemy kondensator, jeśli go tam nie ma. Nie próbuj na aku, bo wskazania będą mylne. Najpierw kondensator bez aku. Sprawdź sam, opisałem jak to zrobić.

Z całym szacunkiem dla Twojej niewiedzy Kolego, w imię uchronienia nie kumatych.

Edytowane przez Wojtek Chrysler (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek, przepraszam, ale nie będę nikogo pytał, gdyż z zawodu jestem metrologiem.

 

Racz zwrócić uwagę, że mierząc napięcie po prostowniku bez kondensatora, mierzysz jego wartość skuteczną, a z kondensatorem jego wartość szczytową. Akumulator nie jest wielkim kondensatorem, lecz odboirnikiem energii w momencie ładowania. jeśli wartość napięcia na ładowanym akumulatorze przekroczy 14,4V to go wyrzuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja odpowiedź dowodzi drobnym brakiem w Twojej wiedzy w tej szczególnej materii. Aku nie jest winien tego, że V ładowania przekracza 14,4V. Na litość Boską. Bardziej typowy i zrozumiały przykład: Pada Ci reg . V a alternatorze auta i V rośnie do 16V, co wyrzucisz? Zniszczony przez niego aku , czy naprawisz reg V ? Toż dla aku to to samo. Żaden aku nie toleruje V pow. 14,4V. A fizyka jest fizyką i ja to milion razy robiłem, tylko po to by aku nie zniszczyć.

Wierzę że będziesz miał okazję przekonać się o zachowaniach napięć

Edytowane przez Wojtek Chrysler (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiłeś w sedno. Brawo! Stabilizowane 12,5V nie naładuje aku do jego znamionowej pojemności. Nigdy. Do tego full charge potrzebne jest napięcie 13,8V a max tolerowane przez aku to 14,4V Cieszę się że już się rozumiemy i właśnie znaleźliśmy się na wspólnym mianowniku zdań. Ty oddolnie, ja odgórnie w kwestii v charge dla aku. Idę spokojnie spać ;) A może tak jeszcze :piwko: ? Ja bardzo chętnie :slina: Idę do lodówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie się Was czyta. Chętnie przyłączyłbym się do :piwko:

Wracając do tematu. W 8003 12V wykorzystywane jest do lodówki, lamp i pompy wody. Moim zdaniem łatwiej jest zrobić 230V z UPSa ( jak u mnie ) lub przetwornicy i zasilać nim instalację 230V. Skoro panowie zakładacie istnienie 230V potrzebnego do prostownika, to naprawdę może nie być sensu podłączać ten prostownik do instalacji przyczepy. Ale jeśli już, to ograniczyć napięcie można łatwiej niż odwijając trafo. Np. stosując stopień regulowany na tranzystorze dużej mocy ( np. 2N3055 ) Albo na układzie LM338, albo na tyrystorze, albo autotransformator po stronie pierwotnej prostownika, albo żarówkę itp. Jeśli mamy prostownik z kondensatorem i 16V na wyjściu, to jest on po to, by filtrować tętnienia. Można dać równolegle opór, wówczas napięcie spadnie.

Ja mam prostownik do ładowania akumulatorów, który zrobiłem sobie jeszcze w szkole. Jest regulowany i ma max 17V na wyjściu. Prąd ładowania reguluję napięciem. Stan naładowania sprawdzam miernikiem gęstości ellitu i V miernikiem i A miernikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, hej, hej, ejje jej eeejjj... Ok, ide do lodówki.

Mas444, ja to ogarniam, ale ja to nie wszyscy. Szczegóły w parametrach dopasowuje się i rozwiązuje w różny sposób ale one nie są znane laikom, którym wydaje się że jak podepną aku pod istniejące obwody 12V to będzie git. Nie w Knausie (to z autopsji) a być może wielu innych p-pach w których do redukcji napięcia z 230V do umownych 12V zastosowano zwykły transformator, 4 diody i nic więcej i nie brano pod uwagę dopinania aku. Obliczono więc że bez dopiętego aku, za diodami ma być np13.0V (zapas wzięto pod uwagę spadki V), co po jego dopięciu w warunkach amatorskich powoduje destrukcyjny wzrost napięcia na jego biegunach. Nie będzie przy tym wskazań miernikiem na poziomie 17V, bo aku to napięcie sprowadza do granicy swojej tolerancji, ale sam na tym bardzo cierpi, gazuje...

Dlatego proponuję prosty zabieg: Miernik, pomiar, dopięcie kondensatora zamiast aku i odczyt wskazań. Nie może być więcej jak 14,4V.

Można dopiąć zasilacz kontaktowy np 15-18 V i krzywdy dla aku nie zrobi bo dysponuje mocą 0,5A, ale solidne trafo dysponujące 30 A o tym samym napięciu... zniszczy aku.

Edytowane przez Wojtek Chrysler (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To o czym piszę to moje życie i chleb.

 

rzeczywiście sam chleb nie smakuje najlepiej

 

.....dla aku nie zrobi bo dysponuje mocą 0,5A,

 

jeżeli moc podaje się w A

Edytowane przez ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.