Skocz do zawartości

Jakie dokumenty do rejestracji sprowadzonej przyczepy


lupilu

Rekomendowane odpowiedzi

Tej płachty RDW (A3) - chyba wymeldowanie tłumaczyć nie trzeba. Ja nie tłumaczyłem.

Co do uwagi Wojtka - napisałem, że warto pojechać raz i obejrzeć budkę, Jeżeli jest ok, to zabrać papiery. Jeżeli nie jest ok, to zabrać pieniądze.

Zaliczka w przeciwieństwie do zadatku nie jest bezzwrotna. Co więcej zakup przez internet daje spore możliwości.

 

Proponuję odżałować te 200-300 km i pojechać. Może na miejscu ktoś z forumowiczów się podejmie pomocy....:niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Koledzy, skoncentrujmy się nad pomocą dla Kolegi lupilu i uchrońmy przed rozczarowaniem bo porządny jest.

Osobiście mam wrażenie że jest zagrożony zakupem tej przyczepki.

Oto ona, zaliczkowana p-pa Adria którą ma zamiar kupić nasz Kolega.

w/g mnie odmłodzona o 4 lata.

Porównajcie na początek tą z 1993r

 

http://allegro.pl/ad...1538534177.html

i tą z 1990r.

http://regiomoto.pl/...93-1990-8900-00

 

 

Dla chętnych zapodaję link do podobnych dla porównań.

Liczę na to że się mylę, ale cóż, musicie to jakoś uzasadnić, ja swoje uzasadnienie napisałem na PW kolegi lupilu, ponieważ handlarze też czytają to, po czym się ich kłamstwa rozpoznaje.

 

http://www.google.pl...f&aqi=&aql=&oq=

 

rzuć okiem na tą mobile.de młodsza o 2 lata a prawie taka sama z zew, poza tylnymi światłami nie widzę różnic

więc może hmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, wskazałeś handlarza Adriami... tam też robią wałki.

Jest jeszcze kilka istotnych różnic. Bryła modelowa p-py istnieje bodaj od 1987r a kto wie czy nie nawet od 1986, jak była zmiana koncepcji modelu.

Chętnie sam bym ją zobaczył dla Kolegi, ale teraz nie ma już jak. do Z.G. mam 3 kwadranse spacerowej jazdy. Kurcze... w tygodniu praca.

Apropos, czy aby obowiązkowe światło p/mgielne nie weszło razem ze zmianami lamp w 1990r? Tego akurat nie jestem pewien.

Edytowane przez Wojtek Chrysler (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, wskazałeś handlarza Adriami... tam też robią wałki.

Jest jeszcze kilka istotnych różnic. Bryła modelowa p-py istnieje bodaj od 1987r a kto wie czy nie nawet od 1986, jak była zmiana koncepcji modelu.

Chętnie sam bym ją zobaczył dla Kolegi, ale teraz nie ma już jak. do Z.G. mam 3 kwadranse spacerowej jazdy. Kurcze... w tygodniu praca.

Apropos, czy aby obowiązkowe światło p/mgielne nie weszło razem ze zmianami lamp w 1990r? Tego akurat nie jestem pewien.

 

Wielkie dzięki za oferowaną pomoc, trochę już jesteśmy zdezorientowani :bzik: całą sytuacją i im więcej wiemy o "naszej" cepce, tym mniej o niej wiemy :niewiem:W głowach nam się nie mieści, że ktoś może przekłamać wiek przyczepy, robimy się już coraz bardziej nieufni i podejrzliwi :hmm: Cóż, chyba jednak trzeba będzie przejechać te 350 km dwa razy i zobaczyć na miejscu co i jak, tym bardziej,że sprzedający odmówił nam zrobienia przeglądu przyczepy (tłumacząc się brakiem czasu), więc będziemy musieli sami zrobić przegląd w Zielonej Górze, a to pewnie trochę potrwa, potem zabierzemy papiery do domu (jak wszystko będzie w porządku) i zarejestrujemy budkę. Tak naprawdę wiek przyczepki nie robi nam istotnej różnicy, byleby jej stan był dobry, niemniej jednak świadomość zakupu czegokolwiek od nieuczciwej osoby nie jest podbudowująca - a kupić cepkę musimy szybko, bo wakacje blisko, a tych Adrii w sprzedaży praktycznie brak :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lupilu, wieczorkiem jak chcesz to napiszę Ci na PW , na co jeszcze zwracać uwagę by wykryć prawdziwy rocznik.

Obawiam się, że gość zagrywa z przeglądem bo PIERWSZA CZYNNOŚĆ na pierwszym badaniu to określenie roku budowy (nie modelowo) .

Jeśli okaże się że jest tak jak podejrzewam, to lepiej kupić świadomie starszą, a przy tym mieć niepodważalny argument do obniżenia ceny.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lupilu, wieczorkiem jak chcesz to napiszę Ci na PW , na co jeszcze zwracać uwagę by wykryć prawdziwy rocznik.

Obawiam się, że gość zagrywa z przeglądem bo PIERWSZA CZYNNOŚĆ na pierwszym badaniu to określenie roku budowy (nie modelowo) .

Jeśli okaże się że jest tak jak podejrzewam, to lepiej kupić świadomie starszą, a przy tym mieć niepodważalny argument do obniżenia ceny.

Powodzenia.

 

Napisz, proszę, chętnie dowiem się jak wykryć autentyczny rocznik, bo jestem "zielony" w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jednak zdecydujesz się na zakup, to musisz wiedzieć , że dojazd na Stację Kontroli Pojazdów, nawet 100m jest bez tablic i bez ubezpieczenia nielegalny i może być kosztowny.

Pamiętaj, że to On chce sprzedać i to On powinien się zorganizować tak, by na tą transakcję czas znaleźć.

W/g mnie czasu nie mają tylko ci, co grają w plejstejszyn albo mają coś do ukrycia.

Zaproponuj mu telefonicznie na taki pomysł:

"Ok, jak zdecyduję że kupuję, to jadę zrobić badanie i ubezpieczyć, jak wszystko będzie ok podjeżdżam z powrotem , podpisujemy umowę i płacimy" .

Na bank się nie zgodzi, woli zaczekać na jelenia , wówczas Ty sobie odpuść lub pogódź się z ew. mankamentami.

Reszta na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro rzeczywiście jest 200-300 km do obejrzenia przyczepy, koszt paliwa jest znaczny (pomijam czas, bo on czasami zdecydowanie większy).

 

może warto by było odżałować 78PLN (np przelew przez neta dla sprzedającego przyczepę) żeby on zrobił przegląd i przesłał go pocztą lub skan, ew foto? i wszystko będzie jasne. Chociaż przy sprzedaży przyczepy 80pln to raczej szczegół, więc zdecydowanie bardziej przyjemniej byłoby może pójść na układ: "Pan zrobi przegląd, wszystko będzie się zgadzać, przyjadę, kupuję - koszt przeglądu odliczymy od ceny".

 

co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro rzeczywiście jest 200-300 km do obejrzenia przyczepy, koszt paliwa jest znaczny (pomijam czas, bo on czasami zdecydowanie większy).

 

może warto by było odżałować 78PLN (np przelew przez neta dla sprzedającego przyczepę) żeby on zrobił przegląd i przesłał go pocztą lub skan, ew foto? i wszystko będzie jasne. Chociaż przy sprzedaży przyczepy 80pln to raczej szczegół, więc zdecydowanie bardziej przyjemniej byłoby może pójść na układ: "Pan zrobi przegląd, wszystko będzie się zgadzać, przyjadę, kupuję - koszt przeglądu odliczymy od ceny".

 

co?

 

kolega pisał wcześniej

przedający odmówił nam zrobienia przeglądu przyczepy (tłumacząc się brakiem czasu)

 

ja bym w takim przypadku olał temat, bo jak jechać na SKP bez tablic i bez OC ? wiem że można iść na żywioł, ale konsekwencje mogą być bardzo kosztowne

kolego odpuść sobie tą budkę, jeśli sprzedający tak podchodzi do klienta to nie sądzę żebyś tam zastał coś fajnego :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podaj VIN postaram ci rozkodować rocznik

 

Jutro jedziemy do Zielonej Góry obejrzeć osobiście tę Adrię - teraz już wiemy na co zwracać uwagę i o co pytać. Jeżeli wszystko będzie w porządku, to zapewne zostaniemy jej posiadaczami :yay: , jeżeli nie to cóż...poprosimy grzecznie :boks: o zwrot zaliczki. Tak czy inaczej poinformujemy na forum o przebiegu akcji :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Już kiedyś pisałem na temat po komunistycznego jugosłowiańskiego wynalazku "adria".Nie chce mi się wertować tematów,a więc w skrócie-NIE POLECAM,złom 1 kategorii po 3-5latach od nowości się rozszczelnia .Ponad 10 letniej Adrii nie spotkałem aby była coś warta.Te same pieniądze można kupić:KIPA,AVENTO,a przy odrobinie chęci i farta nawet Hobby.Następnie pozbyć się tego graniczy z cudem ,wówczas wszyscy już wiedzą,że to wynalazek pokomunistyczny"made in jugoslavia",ale gdy się kupuje większość osób(handlarzy) wmawia,że to jest przyczepa holenderska,bo sprowadzona z Holandii itp.,itd.Tak,że w moim przypadku,nigdy więcej Adrii,Carevalieaira i tym podobnym łączonym na silikon,a puchnącym po deszczu przyczep,zwiększających swoją długość o kilka centymetrów.NIE POLECAM!

Edytowane przez tygrys (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się nazywa opinia fachowca! :czerwona:

 

Tygrys - poczytaj sobie na temat Adrii wpisy jej użytkowników w kąciku fanklubów. Być może miałeś pecha, ale to jeszcze niewiele znaczy.:niewiem:

 

Co prawda nie mam Adrii, ale nie warto uogólniać. Nie każdy Knaus 10 letni kwalifikuje się do zakupu, podobnie jak nie każda Adria 10-letnia to szrot.

Widziałem Mercedesa B-Klasę rdzewiejącego pomimo 3 lat. widziałem też Daewoo Lanosa, który pomimo 10 lat pomyka i ma się dobrze.:ok:

 

PS

bez urazy - :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.