Skocz do zawartości

Pierwsza wyprawa do Chorwacji - jaki kemping na Istrii


Rekomendowane odpowiedzi

W tym roku po raz pierwszy wybieramy się do Chorwacji. Dotychczas byliśmy uzależnieni od niesamowicie urokliwego kempingu we Francji :biwak:. Powiedzcie, proszę, czy jest możliwość znalezienia na Istrii kempingu małego, spokojnego, bez "atrakcji" typu animacje, dyskoteki, przebierańcy, itp.? Najchętniej bez basenów (bo w końcu po to się jedzie nad morze,żeby to z niego korzystać:)) Jednym słowem chodzi nam o taki kemping z PRL-u :-] niby jest ale go nie ma, bez niepotrzebnego splendoru, po prostu miejsce na przyczepkę z dostępem do sanitariatów. Może ktoś trafił na taki kemping? Polećcie go, proszę, żeby nie jechać tak całkiem w ciemno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.W Chorwacji jest bardzo duzo malych kameralnych kempingow,sa to prywatne spokojne bez wodotryskow.Nie jezdzilem na Istrie ale bardziej na południe od Zadaru w dol.Sa tez takie prl-owskie ale tych nie polecam ze wzgledu na warunki sanitarne.Ceny tych małych sa porownywalne z prl-owskimi.Polecam http://www.tisno.info/camping-dalmatien/preis.htm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku po raz pierwszy wybieramy się do Chorwacji. Dotychczas byliśmy uzależnieni od niesamowicie urokliwego kempingu we Francji :biwak:. Powiedzcie, proszę, czy jest możliwość znalezienia na Istrii kempingu małego, spokojnego, bez "atrakcji" typu animacje, dyskoteki, przebierańcy, itp.? Najchętniej bez basenów (bo w końcu po to się jedzie nad morze,żeby to z niego korzystać:)) Jednym słowem chodzi nam o taki kemping z PRL-u :-] niby jest ale go nie ma, bez niepotrzebnego splendoru, po prostu miejsce na przyczepkę z dostępem do sanitariatów. Może ktoś trafił na taki kemping? Polećcie go, proszę, żeby nie jechać tak całkiem w ciemno

 

Na Istrii to byłem tylko kilka razu w Puli na campingu Stoja. Wprawdzie nie należy on do kempingów jak z prl-u :rolleyes: jest duży, ale dzięki temu można znaleźć sobie parcele w odległej jego części z dala od knajpki w której co wieczorem odbywają się dancingi do 22. Za to bardzo dobre warunki jeżeli chodzi o sanitariaty no i nie ma basenu, za to z trzech stron jest morze :rolleyes: .

Wydaje mi się że jeżeli szukacie faktycznie takiego małego kameralnego to najlepiej szukać prywatnych przydomowych ale z nimi tak jak napisał irekg1 to spotykałem się częściej na południu Chorwacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Witam.W Chorwacji jest bardzo duzo malych kameralnych kempingow,sa to prywatne spokojne bez wodotryskow.Nie jezdzilem na Istrie ale bardziej na południe od Zadaru w dol.Sa tez takie prl-owskie ale tych nie polecam ze wzgledu na warunki sanitarne.Ceny tych małych sa porownywalne z prl-owskimi.Polecam http://www.tisno.inf...atien/preis.htm.

 

Irek, a czy mógłbyś coś więcej napisać - jak z miejscami, czy trzeba coś rezerwować ? Czy masz jakieś zdjęcia, bo na stronce słabo jest ?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku po raz pierwszy wybieramy się do Chorwacji. Dotychczas byliśmy uzależnieni od niesamowicie urokliwego kempingu we Francji :biwak:. Powiedzcie, proszę, czy jest możliwość znalezienia na Istrii kempingu małego, spokojnego, bez "atrakcji" typu animacje, dyskoteki, przebierańcy, itp.? Najchętniej bez basenów (bo w końcu po to się jedzie nad morze,żeby to z niego korzystać:)) Jednym słowem chodzi nam o taki kemping z PRL-u :-] niby jest ale go nie ma, bez niepotrzebnego splendoru, po prostu miejsce na przyczepkę z dostępem do sanitariatów. Może ktoś trafił na taki kemping? Polećcie go, proszę, żeby nie jechać tak całkiem w ciemno

 

Lipilu poczytaj tutaj.

http://forum.karawaning.pl/topic/6033-wakacje-2011-chorwacja/

zbieramy ludzi i planujemy podobny wyjazd. (Istria - Dalmacja - Zadar) nie lubimy przepychu na kempingach i nienawidzimy tzw. kempingów miast. wolimy małe fajne. My polecamy Puntizelle (byliśmy tam i uważamy że jest cool) w tym roku oprócz innych kempingów ten jest na liście (na pewno do obczajenia co się zmieniło)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na Istrii to chyba jest kiepsko z małymi kempingami :niewiem:

chyba że są gdzieś zamelinowane ;), jak byliśmy parę lat temu to nie widziałem zbyt wielu, ale im dalej na południe tym więcej

 

My byliśmy na Valkanela koło Vrasr'u, duży kemping, ale w sumie cisza i spokój, staliśmy dobry kawałek od "centrum", więc była cisza i spokój

oczywiście o miejscach przy morzu można zapomnieć, ale bez rezerwacji miejsc było sporo (koniec czerwca)

http://www.campingrovinjvrsar.com/hr/Kampovi/Valkanela_Vrsar (staliśmy gdzieś w okolicy nr 15)

Miejsce fajne do wypadów po Istrii, z Vrsaru można ststeczkiem popłynąć do Rovinij :yes:

brzeg kamienisty, ale woda czyściutka - do snoorkowania super

 

Potem byliśmy kilka dni w Rabac, kamp Olivia, ten już jest dużo mniejszy, ale też nie na zasadzie "przydomowego" i już miejsca było mało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku po raz pierwszy wybieramy się do Chorwacji. Dotychczas byliśmy uzależnieni od niesamowicie urokliwego kempingu we Francji :biwak:. Powiedzcie, proszę, czy jest możliwość znalezienia na Istrii kempingu małego, spokojnego, bez "atrakcji" typu animacje, dyskoteki, przebierańcy, itp.? Najchętniej bez basenów (bo w końcu po to się jedzie nad morze,żeby to z niego korzystać:)) Jednym słowem chodzi nam o taki kemping z PRL-u :-] niby jest ale go nie ma, bez niepotrzebnego splendoru, po prostu miejsce na przyczepkę z dostępem do sanitariatów. Może ktoś trafił na taki kemping? Polećcie go, proszę, żeby nie jechać tak całkiem w ciemno

 

Może będę mógł Ci pomóc, ale dopiero po powrocie. Po świętach wyjeżdżamy na ok 2 tygodnie właśnie na Istrię. Jak coś podchodzącego znajdę to napiszę :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też ta Francja kusi, zapodaj info.

 

Nie róbcie bałaganu to Chorwacki kącik. Francuski jest w innym zakątku forum.

Bo ktoś kto czyta to się gubi czy to Chorwacja czy nie..

 

Po świętach wyjeżdżamy na ok 2 tygodnie właśnie na Istrię. Jak coś podchodzącego znajdę to napiszę :rolleyes:

 

 

Janus - czekamy na obfitą relację.. :) przy piwie.. :)

Edytowane przez ufolz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Kilka lat temu, gdy nie miałam jeszcze przyczepy na kilka dni wynająłem karawan na kempingi Pomer na Istrii. www.camp-pomer.com/position.htm . Mały, kameralny, wtedy jakby się tam czas zatrzymał. Proste toalety, plaża i zacienione place. W pobliżu półwysep Premantura idealny na wycieczki rowerowe, z mnóstwem zatoczek. Znajdź w necie info o campingu obok którego przejeżdżałem ale go nie znam, na tym półwyspie za miejscowością Premantura. Może być jeszcze lepszy, bo bliżej pięknych zatoczek. Na półwyspie jest coś w rodzaju parku krajoznawczego. Trudno wyszukać w necie, gdy znajdę to jeszcze napiszę.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W rejonie Istri spokojnie można jeszcze odnaleźć kempingi bez udziwnień i zbędnych dodatków, wiem bo samam szukałam tutaj jest cały spis http://www.adria24.pl/search/p1/?acc%5B%5D=4&region=3&destination_dd=all&city=all&from_date=28.04.2011&to_date=05.05.2011&persons%5Badults%5D=1&persons%5Byouths%5D=0&persons%5Bchildren%5D=0&persons%5Bchildren_3%5D=0&amount_of_bedrooms=0 , dobrze opisane, także od razu widac które z basenem, czy restauracją , a które skromnie najwyżej z barem czy stołówką. Po ubiegłorocznych doświadczeniach i podróżach to ja ci moge polecić kemping w miejscowości Labin nie bardzo jeszcze zatłoczony a plaża blizuitko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ubiegłorocznych doświadczeniach i podróżach to ja ci moge polecić kemping w miejscowości Labin nie bardzo jeszcze zatłoczony a plaża blizuitko :D

 

A możesz podać współrzędne kempingu??? czy to jest obok medulin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz podać współrzędne kempingu??? czy to jest obok medulin?

 

Nie, Medulin leży trochę dalej, jest bardziej wysunięty, jesli szukasz Labin to patrz bardziej na prawo ;) Chodziło mi o Kemping Marina Labin, dokładnie ten: http://www.adria24.pl/search/p1/?acc%5B%5D=4&region=3&destination_dd=77&city=all&from_date=30.04.2011&to_date=05.05.2011&persons%5Badults%5D=1&persons%5Byouths%5D=0&persons%5Bchildren%5D=0&persons%5Bchildren_3%5D=0&amount_of_bedrooms=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.tasalera.com

Ja także polecam ten kemping - jest to dokładnie to o co Ci chodzi , miłe spokojne i urokliwe miejsce w zatoce z dala od zgiełku, blisko urokliwej pełnej małych knajpek miejscowości Permantura - prawdopodobnie w tym roku ponownie się tam wybiorę .Nie trzeba rezerwować miejsc , można jechać w ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

www.tasalera.com

Ja także polecam ten kemping - jest to dokładnie to o co Ci chodzi , miłe spokojne i urokliwe miejsce w zatoce z dala od zgiełku, blisko urokliwej pełnej małych knajpek miejscowości Permantura - prawdopodobnie w tym roku ponownie się tam wybiorę .Nie trzeba rezerwować miejsc , można jechać w ciemno.

Mo nie wiem :niewiem:

 

 

Byłem tam w ubiegłym tygodniu bo na ten właśnie kemping sie nastawiałem, ale nie zrobił dobrego wrażenia. Wszystkie ciekawe miejsca zajęte przez stałe przyczepy, tak że nawet w maju trudno byuło coś nad samym morzem wypatrzeć. Zrezygnowaliśmy.

 

Ale za to polecam położony kilka km. dalej tuż za Premanturą kamp. "Stupice"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.