Skocz do zawartości

Jaka jest reguła pomiaru przedsionka ???


Socale

Rekomendowane odpowiedzi

Wiadomo powszechnie, że mierzy się od ziemi po kedrze do ziemi, ale...

Prawidłowy pomiar to przyczepa stojąca na równym terenie, też wiadomo , ale...

Czy pomiaru dokonuje się gdy przyczepa stoi wyłącznie na własnych kołach, czy może jak stoi uniesiona na podporach, co ma wpływ na różnicę w pomiarze nawet 30cm.

Namierzyłem dla siebie ładny przedsionek, ale może się okazać o 40cm za krótki i teraz chciałbym zastosować jakąś korektę w ustawianiu p-py.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

na moje to pomiaru dokonuje sie na w miare wypoziomowanej przyczepie wspartej na podporach :ok: w końcu przedsionek rozkłada sie gdy budka stoi i jest wsparta na podporach a nie gdy jest na kołach gotowa do jazdy :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyjąc przedsinek robiłem pomiary jak przyczepa była na podporach na w miarę równym podłożu .

Wymiary sądobre bo przedsionek nie jest ani za dlugi ani za krótki :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo powszechnie, że mierzy się od ziemi po kedrze do ziemi, ale...

Prawidłowy pomiar to przyczepa stojąca na równym terenie, też wiadomo , ale...

Czy pomiaru dokonuje się gdy przyczepa stoi wyłącznie na własnych kołach, czy może jak stoi uniesiona na podporach, co ma wpływ na różnicę w pomiarze nawet 30cm.

Namierzyłem dla siebie ładny przedsionek, ale może się okazać o 40cm za krótki i teraz chciałbym zastosować jakąś korektę w ustawianiu p-py.

 

Witam, tak jak koledzy to już wcześniej napisali ja tylko dodam mały plik.

Pozdrawiam serdecznie.

post-1979-0-84791800-1302366856_thumb.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, tak jak koledzy to już wcześniej napisali ja tylko dodam mały plik.

Pozdrawiam serdecznie.

Wszyscy doskonale znamy ten schemat Kolego California. Plik nie zdradza jednak czy przyczepa stoi na kołach czy na podporach. Czytaj proszę ze zrozumieniem.

Kolego Radwan, ja mam w zwyczaju maksymalnie odciążać koła, może nie do granicy ich zawiśnięcia, ale ze zdecydowanym uniesieniem na podporach ustawiam p-pę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy doskonale znamy ten schemat Kolego California. Plik nie zdradza jednak czy przyczepa stoi na kołach czy na podporach. Czytaj proszę ze zrozumieniem.

Kolego Radwan, ja mam w zwyczaju maksymalnie odciążać koła, może nie do granicy ich zawiśnięcia, ale ze zdecydowanym uniesieniem na podporach ustawiam p-pę.

 

Witam, nie żebym się czepiał ale jak już koledzy Radwan i KiT napisał przyczepę się mirzy tak jak jest postawiona do przyczepienia przedsionka czyli na w miarę równym gruncie wypoziomowana ( w miarę możliwości) podparta łapami ( co do końca nie ma znaczenia bo tylko chyba N-126 można podnieść na łapach bez uszczerbku dla przyczepy- choć może się mylę) pozostałe przyczepy przez rozłożenie łap są tylko bardzo stabilne a NIE UNIESIONE DO GÓRY .

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy doskonale znamy ten schemat Kolego California. Plik nie zdradza jednak czy przyczepa stoi na kołach czy na podporach. Czytaj proszę ze zrozumieniem.

Kolego Radwan, ja mam w zwyczaju maksymalnie odciążać koła, może nie do granicy ich zawiśnięcia, ale ze zdecydowanym uniesieniem na podporach ustawiam p-pę.

 

Witam

 

Wspolczuje zwyczaju , nie bede tego komentowac :)

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wspolczuje zwyczaju , nie bede tego komentowac :)

 

 

pozdrawiam

 

 

 

Hm... no ale wg mnie, każde zdanie by miało wartość należy uzasadnić inaczej pozostaje niewartościowe. No, Radwan, zapodawaj co i jak...

:niewiem: co ok co nie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś to już było ale wrzucam ponownie http://www.zeltespezialist.info/umlauf.php ( tu masz podany wymiar którego szukasz. )

Kolego przyczepa zawsze stoi na kołach a podporami tylko ją stabilizujemy . Zawieszane przyczepy na podporach może spowodować uszkodzenie podpór .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy doskonale znamy ten schemat Kolego California. Plik nie zdradza jednak czy przyczepa stoi na kołach czy na podporach. Czytaj proszę ze zrozumieniem.

Kolego Radwan, ja mam w zwyczaju maksymalnie odciążać koła, może nie do granicy ich zawiśnięcia, ale ze zdecydowanym uniesieniem na podporach ustawiam p-pę.

 

Witam, widzę kolego Wojtku że selektywnie wybierasz odpowiedzi więc proszę o prześledzenie tematu w wszystko się samo wyjaśni, a jeśli jeszcze nie będziesz wiedział co i jak to myślę ( moje subiektywne odczucie) że na forum już bardziej wyczerpującej informacji nie znajdziesz. Prośba na zwrócenie uwagi na pogrubiony czerwony tekst .

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz... Czyżbym całe życie popełniał błąd takim... no... powiedzmy "zdecydowanym podpieraniem p-py" ?:sciana:

Nie wieszałem kół co prawda, ale nie wiedziałem że to może szkodzić .

Zawsze wydawało mi się, że podpory unoszą ramę, odciążając oś - co w niczym podłodze przeszkadzać nie powinno.

Kurcze... o ile temat poprawnego pomiaru mam nieco wyjaśniony, to koniecznie muszę zajrzeć pod p-pę jak to jest z tymi podporami.

x

x

x

Kolego California, bez urazy :bukiet: , to nie była wybiórczość odpowiedzi, tylko dopasowywanie ich do moich jasno określonych wątpliwości.

x

x

x

100pa, właśnie na tej stronie po wyniku powstała moja wątpliwość.

Mierząc osobiście (p-pa stoi mocniej na podporach niż na kołach) to fizycznie wymierzyłem 908-910cm.

Na stronie którą podałeś wyszło mi 920cm a przedsionek wczoraj kupiony ma rozmiar 875 cm + fartuch po 32,5 cm na stronę = 940cm

Spodziewam się zatem, że na tak ustawianej p-pie jak stoi obecnie jak założę przedsionek to owe fartuchy będą w połowie wisiały a w połowie leżały na oko licząc.

Czym zatem jest wynik 920cm z tej strony? Dla samego namiotu bez tych fartuchów czy z ich uwzględnieniem?

Przedsionek kupiłem naprawdę okazyjnie i jest przepiękny, mogę nawet pochwalić się odnośnikiem jeśli chcecie.

Miłej niedzieli.

 

na moje to pomiaru dokonuje sie na w miare wypoziomowanej przyczepie wspartej na podporach :ok: w końcu przedsionek rozkłada sie gdy budka stoi i jest wsparta na podporach a nie gdy jest na kołach gotowa do jazdy :-]

 

Z tego założenia wychodziłem właśnie decydując się na zakup przedsionka.

Fakt że w skrajnych przypadkach można p-pę podwyżyć tak, by aż koła wisiały lub obniżyć np wjechać kołami w dołki prawda?

Te skrajności to spore różnice.

Edytowane przez Wojtek Chrysler (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.