Skocz do zawartości

Jaka jest reguła pomiaru przedsionka ???


Socale

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Przedsionek kupiłem naprawdę okazyjnie i jest przepiękny,

 

Witam

 

nie bardzo rozumiem dlaczego zadales to pytanie na forum juz po zakupie przedsionka ? nie prosciej bylo ten przedsionek przymierzyc ? w koncu wystarczylo tylko wciagnac nie rozkladajac i zobaczyc ile Ci fartucha po obu stronach zostalo :) bylo by chyba prosciej , szybciej i pewniej :)

gratulacje z powodu nabycia nowego przedsionka

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

nie bardzo rozumiem dlaczego zadales to pytanie na forum juz po zakupie przedsionka ? nie prosciej bylo ten przedsionek przymierzyc ? w koncu wystarczylo tylko wciagnac nie rozkladajac i zobaczyc ile Ci fartucha po obu stronach zostalo :) bylo by chyba prosciej , szybciej i pewniej :)

gratulacje z powodu nabycia nowego przedsionka

 

pozdrawiam

 

Aaaa dziękuję, dziękuję, mam z czego się cieszyć naprawdę.

Przeanalizuj godziny wpisów :)

Temat powstał przed zakupem, a po zakupie tego samego dnia pochwaliłem się.

Konsultacje prowadziłem równolegle z Wami na forum i telefonicznie ze Sprzedającą znającą się na temacie panią.

A że przedsionek jest wyjątkowo atrakcyjny zdecydowałem się go zakupić, jutro już będzie u mnie. Jak nie będzie pasował, to kupię inny a ten sprzedam z wielkim żalem z powodu jego atrakcyjności. :) To oczywiście skrajny plan B , bo jestem niemal pewien że będzie pasował idealnie.

 

2 w nocy a Ty nie śpisz jeszcze.... czy to z mojego powodu? Sorry, więcej głupich pytań nie zadam ;) Miłego przebudzenia.

Edytowane przez Wojtek Chrysler (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 w nocy a Ty nie śpisz jeszcze.... czy to z mojego powodu? Sorry, więcej głupich pytań nie zadam ;) Miłego przebudzenia.

 

np comment's

 

Witam

 

co zas do mierzenia przedsionka , czy to tak trudno zmierzyc jego wymiar ? prostym sposobem jest wprowadzenie na miejsce kedry sznurka i potem jego zmierzenie , ciepka musi byc oczywiscie ustawiona na prostym terenie i podparta lapami ,wypoziomowana ,przedsionek powinien sie konczyc z obu stron ok 10 cm nad ziemia - mysle o materiale przedsionka a nie o fartuchu :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz... Czyżbym całe życie popełniał błąd takim... no... powiedzmy "zdecydowanym podpieraniem p-py" ?:sciana:

Nie wieszałem kół co prawda, ale nie wiedziałem że to może szkodzić .

Zawsze wydawało mi się, że podpory unoszą ramę, odciążając oś - co w niczym podłodze przeszkadzać nie powinno.

Kurcze... o ile temat poprawnego pomiaru mam nieco wyjaśniony, to koniecznie muszę zajrzeć pod p-pę jak to jest z tymi podporami.

x

x

x

Kolego California, bez urazy :bukiet: , to nie była wybiórczość odpowiedzi, tylko dopasowywanie ich do moich jasno określonych wątpliwości.

x

x

x

100pa, właśnie na tej stronie po wyniku powstała moja wątpliwość.

Mierząc osobiście (p-pa stoi mocniej na podporach niż na kołach) to fizycznie wymierzyłem 908-910cm.

Na stronie którą podałeś wyszło mi 920cm a przedsionek wczoraj kupiony ma rozmiar 875 cm + fartuch po 32,5 cm na stronę = 940cm

Spodziewam się zatem, że na tak ustawianej p-pie jak stoi obecnie jak założę przedsionek to owe fartuchy będą w połowie wisiały a w połowie leżały na oko licząc.

Czym zatem jest wynik 920cm z tej strony? Dla samego namiotu bez tych fartuchów czy z ich uwzględnieniem?

Przedsionek kupiłem naprawdę okazyjnie i jest przepiękny, mogę nawet pochwalić się odnośnikiem jeśli chcecie.

Miłej niedzieli.

 

 

 

Z tego założenia wychodziłem właśnie decydując się na zakup przedsionka.

Fakt że w skrajnych przypadkach można p-pę podwyżyć tak, by aż koła wisiały lub obniżyć np wjechać kołami w dołki prawda?

Te skrajności to spore różnice.

 

 

no to pochwal się, jestem ciekawski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz i masz ;)

Kurcze nie uchowały się w aukcji fotki z zewnętrznych serwerów, została tylko jedna , ta zasadnicza:

Przedsionek to jeden z modeli firmy Pioneer, już jutro będzie u mnie :tuptup:

A co takiego mi się podoba w nim?

Uniwersalność. Ściany przednie można zamieniać miejscami, tym samym drzwi wejściowe też.

Można go użyć jako zadaszenie słoneczne (BRAWO!!!) bo jak na dziko jadę na weekendy to mi to baaardzo pasuje :ok:

Stelaż z włókna szklanego.

Dach pokryty warstwą PCV

Pasuje na Knausa 450TF

post-2083-0-28433900-1302550417_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz i masz ;)

Kurcze nie uchowały się w aukcji fotki z zewnętrznych serwerów, została tylko jedna , ta zasadnicza:

Przedsionek to jeden z modeli firmy Pioneer, już jutro będzie u mnie :tuptup:

A co takiego mi się podoba w nim?

Uniwersalność. Ściany przednie można zamieniać miejscami, tym samym drzwi wejściowe też.

Można go użyć jako zadaszenie słoneczne (BRAWO!!!) bo jak na dziko jadę na weekendy to mi to baaardzo pasuje :ok:

Stelaż z włókna szklanego.

Dach pokryty warstwą PCV

Pasuje na Knausa 450TF

 

nowy czy używany?

mozna wiedzieć ile daleś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No, no.

Ładny i fajny. Uniwersalny - to duża jego zaleta.

 

Ale poddaliście dobry pomysł z tym mierzeniem p-py. Nie pomyślałbym o tym aby uzuskać kilka centymetrów regulacją przyczepy góra dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Jak określić do jakiego obwodu pomiaru przyczepy jest przedsionek. Jak go się mierzy. Ja mierzyłem długość od końców gum mocujących poniżej kedry. Czy to jest prawidłowe?

Edytowane przez kmtaxi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego kmtaxi - odgrzebałeś stary temat, który nawiasem mówiąc chetnie przeczytałem i na końcu zadajesz pytanie, na które padła odpowiedź właśnie w tym temacie. O co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały temat przeczytałem i dlatego zadałem to pytanie. Mam przedsionek, ale nie mam do niego przyczepy i chcę dokładnie określić do jakiego wymiaru przyczepy może pasować. Przedsionek mierzyłem tak jak wyżej napisałem i nie wiem czy jest to poprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.