Skocz do zawartości

Przyczepą po mieście??


mateusz

Rekomendowane odpowiedzi

witam co robicie z przyczepą w mieście jak jesteście przejazdem przez np. warszawę i chcecie sie zatrzymać na kilka godzin a samochód przecież jest potrzebny do zwiedzania tak dużego miasta a samochodem multivanem i przyczepą około 5.5m to się nie da nigdzie zaparkować!

 

gdzie ja zostawić?

mc donalds parking?

super markiet parking?

stacja paliw?

 

jak wy to robicie w polsce lub za granicą przecież to nie unikniona sytuacja

 

czy to bezpieczne dla przyczepy ja tak zostawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jest to sytuacja kłopotliwa! Podczas pobytu w mieście trzeba zostawic na parkingu strzeżonym i jeżeli jest to duże miasto najlepiej nie pchać się do centrum. Na stacjach benzynowych nie wolno rozłączać zespołu samochód-przyczepa, ale podczas parkowania można przyczepę podlewarować. Trzeci wariant to znalezienie pobliskiego kempingu lub pola biwakowego. Na przedmieściach można jeszcze zaparkować na prywatnej posesji, ale tylko za zgodą właściciela. Pozostawienie gdzies samej przyczepy jest ryzykowne! :zlo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to się robi w naszym kraju, ale jak kilka lat temu wjechałem zestawem przez przypadek do centrum Dieppe we Francji o godz. 13.00 (pora obiadu) to zostałem mimowolnym sprawcą gigantycznego korka w tym mieście. Po dwudziestu minutach dwóch policjantów - motocyklistów dotarło do mnie na piechotę i jakimś cudem wyrwali nas z tego bałaganu przy okazji radząc pozostawienie przyczepy na jakiejkolwiek stacji benzynowej. Od tego czasu zawsze rano tankowałem pojazd i od razu pytałem o możliwość pozostawienia przyczepy na 2-3 godziny. Nigdy nie spotkałem się z odmową we Francji, Belgii, Holandii i w Niemczech. Chociaż czasmi wracałem po przyczepę po 5 godzinach nikt nigdy nic nie powiedział ani nie komentował spóźnienia. Podczas pytania o zezwolenie na parkowanie warto podeprzeć się czekoladą z Polski - zawsze łamie ewentualne lody. Myślę, że w Polsce też nie będzie problemów z tego powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech Cię Pan Bóg broni przed zostawieniem przyczepy samej w W-wie,na ulicy,no chyba że chcesz a : szukać nowego okna, zamków itp.,nie mówiąc o zawartości, b :będą na Ciebie czekali panowie ze Straży Miejskiej - min.100 zł.W Polsce odpadają stacje benzynowe bo nawet jak Ci powiedzą,że możesz, to oni widzą tylko jedną stronę przyczepy podczas gdy z drugiej strony jest szerokie pole do popisu.Supermarkety nie wchodzą w grę bo tam to w ogóle za nic nie odpowiadają.Smutne ale na razie tak mamy.Ja radziłem sobie zostawiając przyczepę na kempingu lub jeśli na krótko, to przy jakiekś niedużej firmie ale zawsze za płotem i zostawiając tel. do siebie . Nie muszę chyba mówić,że za taką grzeczność należy wynagrodzić pana,który Cię wpuści za ten płot - najczęściej jest to :zlo: .Za granicą jest trochę lepiej ale bez przesady .Jednym słowem "za płot" i miłego zwiedzania .Pozdrawiam Jacek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakoś z zasady nie zostawiam nigdy przyczepy samotnej, za wyjątkiem campingów, Jak zwiedzam miasto to pcham sie całym zestawem jak najbliżej i parking strzeżony. Kiedyś w Kownie zostawiłem na zwykłym dla autobusów tursytycznych, bardzo blisko centrum i miałem całe zwiedzanie zespute, a stał cały zestaw :-( a nie sama przyczepa , bo sie po prostu bałem.

Najlepsze duże parkingi strzeżone (np rewelacyjnie jest w Toruniu - tam jest pod mostem super parking i bardzo blisko centrum, miła obsługa_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2006r nawet musiałem zostawić. Przejeżdżałem obok Monako no i jak tu nie zajechać i nie pozwiedzać. Na wjeździe do Monako (na dole) okazało się, ze z przyczepami nie wolno. Wróciłem na autostardę (po drodze żadnego parkingu, jedno Auchan ale parking nie taki jak u nas, tylko jak mały osiedlowy i tylko na małe samochody) i tam na stacji benzynowej pozwolono nam zostawić przyczepę na 2-3 godziny. Oczywiście zatankowałem... samochód. Pani nawet umiała po polsku "czsień dobly" - ale nawet jej to dobrze wyszło. Byliśmy około 5 godzin i też nie miał nikt nic do nas za "spóźnienie" Nawet zapomnieli jak wyglądam, bo w pierwszej chwili nie poznali mnie, że to ten od przyczepy. Całośc kosztowała mnie około 5E (dodatkowe wjazdy na autostradę).

W Mediolanie już tego nie zrobiłem i w centrum miasta było :banned: .

 

Ale nie zawsze jest tak łatwo. Mieliśmy w planie zwiedzanie miasta Bonifacio na Korsyce. Po zjeździe z promu odwiedziliśmy z 10 parkingów i w żadnym nawet nie chcieli gadać o zaparkowaniu przyczepy. Przed marketem napis, że parking tylko dla klientów robiących zakupy - nie zaryzykowaliśmy. Przyczepy traktują jak trędowatych. Nie zwiedziliśmy miasta :banned:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 lat później...
Odświeże temat. Coś się zmieniło przez te 10 lat z możliwościami zaparkowania w miastach przyczepy na kilka godzin? Jakieś nowe doświadczenia?


Jak masz jaja to nie ma problemu, tak jak 10 i więcej lat temu i tamtemu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W Krakowie znam parking, gdzie spokojnie z przyczepką zaparkujesz, pętla autobusowa jest obok i autobusy do centrum co kilka minut. Pewnie w każdym mieście są takie miejsca, tylko trzeba pytać lokalesów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.09.2018 o 09:18, Łza Włóczynutka napisał:

W Krakowie znam parking, gdzie spokojnie z przyczepką zaparkujesz, pętla autobusowa jest obok i autobusy do centrum co kilka minut. Pewnie w każdym mieście są takie miejsca, tylko trzeba pytać lokalesów.

Hej:) o jakiej zajezdni piszesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.