Skocz do zawartości

przedsionek na kostce brukowej???


killbill

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

problem jest tego typu, że przyczepka stoi na kostce brukowej, nie za bardzo mogę ją przestawić na trawnik.

w związku z tym mam pytanie: czy w bezwietrzny dzień uda mi się bez problemu rozłożyć przedsionek

na kostce brukowej (bez śledzi...).

Nie chcę tego robić po raz pierwszy na wyjeździe. poza tym się przewietrzy/sprawdzi czy wszystko jest z nim ok.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne ,że się to uda. Pozostaje tylko kwestia samego rozkładania na tej kostce bo beton to nie trawka i fajnie byłoby coś położyć na tą kostkę np. podłogę od przedsionka albo jakąś plandeke lub grubszą folię.

Sam w garażu suszyłem w ten sposób mokry przedsionek.

Edytowane przez Maras (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

problem jest tego typu, że przyczepka stoi na kostce brukowej, nie za bardzo mogę ją przestawić na trawnik.

w związku z tym mam pytanie: czy w bezwietrzny dzień uda mi się bez problemu rozłożyć przedsionek

na kostce brukowej (bez śledzi...).

Nie chcę tego robić po raz pierwszy na wyjeździe. poza tym się przewietrzy/sprawdzi czy wszystko jest z nim ok.

 

 

Pozdrawiam

 

Witam

 

 

spokojnie mozesz to zrobic ,najwazniejsze tylko zeby byl bezwietrzny dzien bo Ci przedsionek zadziala jak zagiel i ciepke lub przedsionek uszkodzi

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym bezwietrznym dniem był uważał. Miałem przypadek gdy był leciutki wiaterek i chciałem ususzyć spód przedsionka wyciągnąłem śledzie i tak sobie to schło , gdy w pewnym momencie silniejszy podmuch wiatry i cały przedsionek znalazł się po drugiej stronie przyczepy.

Szkody jakie z tego tytułu powstały to : połamana antena TV dookolna, lekko rozerwany przedsionek ( dało się to zaszyć bez problemu) wyrwane dwa uchwyty rurek przedsionka , całe szczęście były plastikowe ( metalowe, mogło zrobić większe szkody w poszyciu przyczepy), i lekko skrzywiona jedna z rurek ( tez dało się to naprostować).

Moja rada po rozłożeniu przedsionka na kostce , zamiast śledzi cegłówki, kamienie czy coś innego a w miarę ciężkiego by wiatr nie poderwał od spodu przedsionka, dodatkowo na 3 masztach bym na sznurkach powiesił np wiadra z wodą by wiatr nie poderwał przedsionka wraz ze stelażem.

Te kamienie, cegłówki itp rzeczy w miarę gęsto na spód by wiatr nie hulał wewnątrz przedsionka, by nie zrobił się z tego żagiel , powierzchnia całego przedsionka dość spora , a co za tym idzie gdy wiatr złapie cała powierzchnie siła jest ogromna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wolałbym taki przedsionek zabezpieczyć dodatkowymi linkami dowiązanymi np. do ogrodzenia bądź do haka samochodu,silny wiatr jest nie przewidywalny,należy też zamykać przedsionek aby nie hulał wewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak na poczatku zalozyciel tematu napisal ma zamiar nauczyc sie rozkladac przedsionek i sprawdzic jego stan oraz czy czegos mu nie brakuje wiec ten przedsionek nie bedzie tam stal zbyt dlugo :pupa: Moim zdaniem nie musi go az tak zabezpieczac w razie czego zawsze go przytrzyma , pasy sztormowe powinien dokupic ale zeby je zakladac na moment sprawdzenia stanu przedsionka to juz chyba lekka przesada, w koncu do sprawdzenia lub nauki skladania i rozkladania przedsionka nie bedzie on stal tam rozlozony godzinami ;)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... jeszcze te dolne fartuchy do wewnątrz przedsionka i będzie ślicznie !!!

 

 

 

 

a mogę nieśmiało dopytać czemu tak ?

przedsionka jeszcze nigdy w życiu nie rozkładałem i nie chcę popełnić jakiegoś faux pas

pamiętam że fartuchy tropika od namiotu zawsze były na zewnątrz (coby woda ładnie odpływała)

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak ale Dorema wymyśliła odwrotnie inaczej nie wbijesz śledzi przez te gumki do odciągów. http://www.dorema.com.pl/przedsionki.html Tylko zimowy ma na zewnątrz. Też kombinowałem jak koń pod górkę nawet przedsionek na lewą stronę chciałem wywinąć.

 

Daję do środka na to wykładzina i wszystko ładnie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak ale Dorema wymyśliła odwrotnie inaczej nie wbijesz śledzi przez te gumki do odciągów. http://www.dorema.co...rzedsionki.html Tylko zimowy ma na zewnątrz. Też kombinowałem jak koń pod górkę nawet przedsionek na lewą stronę chciałem wywinąć.

 

Daję do środka na to wykładzina i wszystko ładnie pasuje.

 

uff.. to dobrze, bo już się przeraziłem

mój przedsionek ma w nazwie Isabel (czy jakoś tak), rozłożę go sobie jak trochę trawa wyschnie (może najbliższy weekend) to się zobaczy

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będę ostrożny.

pomagać mi będzie kolega, który od 1986 roku śmigał z rodzicami z niewiadką, więc powinno być ok.

 

trochę off topic - w październiku odleciała mi trampolina (4 metrowa - waga 70 kg), więc trochę doświadczenia z wiatrem mam.

Żona od września za mną chodziła, abym ją schował na zimę. Po całej akcji było słynne "a nie mówiłam" :niewiem:

trampolina przeleciala ponad 30 metrów - po drodze przelatując nad płotem, który ma około 2 metry wysokości (lekko go uszkadzając)

 

Ja zrobiłem test kompletnosci przedsionka i wygladalo to tak

'

ładny namiocik

tak rozłożony jak na pierwszej foto raczej nie będzie stanowił zagrożenia dla życia i zdrowia :lol:

to fotka - jeszcze poprzedniego własciciela - mojego przedsionka

post-5084-0-65455700-1301336017_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

no i rozsypałem stelaż na trawniku i na tym się skończyło. nie mam pojęcia jak to rozłożyć.

majówka niebawem a przedsionek nie sprawdzony.

jeżeli byłby ktoś chętny z Trójmiasta by pomoc to zawiozę, odwiozę, piwko postawię....

póki co naprawiłem łóżko i drzwi od łazienki, sprawdziłem instalację wodną.

na dniach muszę jeszcze instalację gazową sprawdzić, co by niespodzianek nie było.

z przedsionkiem, czy bez i tak będzie majówka nad morzem :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.