Skocz do zawartości

Instalacja elektryczna wnętrza przyczepy


wojtek67

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Czy na weekend starczy takie rozwiązanie bez lodówki oczywiście?

lub na ile dni realnie wiadomo oszczedne oświetlenie pompki jakiś tv?

czy są duże straty prądowe?

czy podobnie by wystarczył jakby taki sam aku podłączyć bezpośrednio pod urządzenia 12V?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczepan - nie odpowiem na Twoje wszystkie pytania ze 100% pewnością.

 

Na weekend - przy oszczędnym użytkowaniu (odpuszczamy ekspresy do kawy ;-) ) - powinno starczyć, myślę, że przy bardzo oszczędnym używaniu - dłużej. Ale nie testowałem.

Straty z pewnością są. Na pewno aku przypięty tylko do urządzeń 12V pociągnie dłużej. Ale ja na 12V mam tylko pompkę wody, WC i jedną żarówkę. Reszta to 230V. Dlatego przetwornica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pół na pół 220V i 12V oswietlenia pompki to wiadomo ze 12 i zrobiony taki przekaźnik z poprzedniej budki zabrałem

automatycznie załączał mi 12 gdy brakło 220

Piotrek wiem że kombinuje czym dłużej mysle o tym tym wiekszy mentlik w głowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było w niej aku ale mam taki na wykończeniu luźny używałem go chwile w poprzedniej budce

a nie wiem czy nie powinien byc taki głebokiego wyładowania

rozwazam takie weekendowe wyjazdy typu zlot bez kupowania pradu na polu

wowczas z aku swiatło pompki i lodówka z gazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli masz gniazdo w aucie 13 to warto pokombinowac byl na forum schemat do podlaczenia i wtyczki i gniazda

ja to tylko aku w luku bagaż.podłaczylem z przekaźnikem do tej przetwornicy 230V na 12V i dzialalo a ma wtyk i gniazdo 7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczepan ja mam akku 40 Ah, oświetlenie diodowe (paski LED niezbędne minimum), lodówka oczywiście na gaz. Od piątku do niedzieli prądu spokojnie wystarczyło. Jednak nie miałem TV, ekspresu i innych gadżetów. W razie czego mógłbym podpiąć się do auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega podpowiedział mi, żebym poszukał w przyczepie nietypowej oprawki na żarówkę - znalazłem na górnej szafce, nad spaniem 2os. okazało się gniazdem zapalniczki. po podłączeniu aku pompka i oświetlenie działa, muszę tylko na panelu przełączyć przełącznik z sieći na aku. dodam że instalacja jest orginał i bez przerubek, zastanawiam się tylko czy po podłączeniu do 220V będzie mi to aku ładować automatycznie?.

Co do wytrzymałości aku - do tej pory kożystałem z namiotu,zwykła lampka "przenośka" samochodowa, od czasu do czasu ładowanie laptopa (poprzez przetwornicę (12 na 220) - bo dzieci bajki wieczorami oglądały i na 3 pełne dni mi starczał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.To jest moja druga przyczepa w której instalację 230V zredukowałem do minimum.Na 230V mam lodówkę i oświetlenie aneksu kuchennego.Nie zastosowałem żadnych przekaźników itp.Stabilizowany zasilacz230/ 12V(kemping) i akumulator kwasowy 45Ah.(łono natury)Oświetlenie diodowe(taśma , lampki diodowe z autobusu).Przełącznik 230 na 12V manualny.Część instalacji 230 wykorzystana do 12V zasilania.

Akumulator do zasilania oświetlenia,pompki i radia samochodowego na polanie w lesie nad jeziorem starcza na dwa wypady piątek-niedziela.

Zastanawiam się nad zastosowaniem baterii słonecznej,ale nie mam w tym temacie żadnej wiedzyrolleyes.gif.ale na to jest jeszcze czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

mam pytanie w którym mijscu jest przetwornica z 230 / 12v [zasilanie pompki wody ] w knausie suedwind 530

 

jeszcze jedno o co chodzi z tym gniazdem na 13 . mam sprawdzić w samochodzie ilość przewodów dochodzących do gniazda [gniazdo i hak jest orginał] ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.