Skocz do zawartości

mikro kampery


kit

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś zmodyfikowaliśmy troche zasłonki, dostały przeszycia do góry i na dole oraz dolne trzymanie na "linkach-sprężynkach" :]  jak było kiedyś można zobaczyć na 5 stronie tego tematu ;)

post-1137-0-84938500-1401566775_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mysliscie o tego typu kamperach ?

 

https://www.youtube.com/playlist?list=PLEE642BE81AE5A165

 

Kiedys kumpel mial Fleedwoda sprowadzonego z USA. Mam gdzies foty. Rewelacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mini Camper Lodgy - kilka zdjęć :)

Małe porównanie do campera standardowego :)
DSC_0160.JPG

przygotowania porannego śniadania
DSC_0181.JPG

przednia oraz boczne przednie szyby zasłaniane za pomocą zwykłej pianki kupionej w tesco za 10 zł szt. Mocowane na szybie za pomocą przyssawek
DSC_0182.JPG
DSC_0183.JPG

zabudowa w bagażniku
DSC_0283.JPG
DSC_0284.JPG
DSC_0285.JPG

rozsuwany mini stolik - pomocny podczas przygotowywania posiłków
DSC_0286.JPG

Dacia w trasie - gdzieś w Chorwacji
IMGP4657.JPGIMGP5096.JPG

Wymiary boxa to szer. 100 cm, głębokość 90 cm, wysokość 40 cm. Natomiast box leży na kantówkach wysokości ok. 5 cm podłoga bagażnika w Lodgy jest trochę niżej, dlatego musiałem to podwyższyć aby szuflady się wysuwały.

 

Materac kupiłem wys. 10 cm. Po rozłożeniu masz spanie jak w domu. 120 cm x 200 cm. Wygodne jak cholera :)
Moja Kasia powiedziała, że wygodniej niż w domu. I wg mnie to prawda. Nie czuliśmy się klaustrofobicznie.

Rozkładane jest po złożeniu oparcia drugiego rzędu. Jak ruszaliśmy do jazdy, to całość złożona pięknie w bagażniku. A 2 rząd siedzeń wolny. Można zabrać jeszcze 3 osoby :)
Piękna sprawa.

Zastanawiałem się jakie przyjąć rozwiązanie łóżka: materac dmuchany czy gąbkowy. Wybrałem gąbkowy.
Gdybym zdecydował się na pompowany, plusem byłoby to, że po rozciągnięciu rolety bagażnika, przykrywa mi wszystko bardzo ładnie :)

Minusem, że za każdym razem muszę pompować i jestem trochę uzależniony od prądu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wentylacji mam dwa wentylatorki komputerowe 120mm zamontowane w seryjnym wylocie powietrza, zasilane z osobnego akumulatorka żelowego 18AH. Mogą na nim ponad 60h pracować ciągle. Wszystko weszło w nadkole. Ogrzewanie to śpiwory, termofory i farelka na 230V (jak jest dostępne). Z doświadczenia - raczej mamy za ciepło niż za zimno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozwiązaliście kwestię ogrzewania i wentylacji w chłodniejsze noce?

 

W naszym przypadku, byliśmy teraz 18-28 maja w Chorwacji. W nocy uchylone lekko były tylne szyby, tak na ok. 1 cm. 

Było ciepło, czasem miałem wrażenie, że momentami za ciepło. nie było potrzeby dogrzewania. Spaliśmy przykryci cienkimi śpiworkami w samej bieliźnie. Jakby co mieliśmy termofor, z którego nie korzystaliśmy. Rano wilgoci w samochodzie praktycznie nie było. Zdarzyły się czasem na przedniej szybie miejscami takie małe plamki wilgoci. 

Box sprawdził się rewelacyjnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary nie znam Voyagera i jak działa tam ogrzewanie postojowe, w moim galaxy też mam sterowanie z zegara jednak standardowo jest drugi akumulator który zasila piecyk na ropę i męskich na kabinę. Miałem to zepsute i znam prawdziwego eksperta od tego typu systemów. Mi zdalnie opisał co i jak i sam sobie naprawilem w UK. Pełna gwarancją i rzetelność.

Nadmuch na kabinę miało być... Sorki piszę z komórki i sam mi słownik czasem zmienia wyrazy... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikro kampery. Temat ciekawy, ale czy o to chodzi? Czym nie taniej będzie spać w hostelach, a i wygodniej? Zwłaszcza z dziećmi?

Jakbym pare dni temu liczyl na motele na polskiej A1 to by mnie moj syn zabil ;) W aucie mielismy wygodne spanie dokladnie wtedy kiedy nam sie zachcialo isc spac.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważcie, że większość użytkowników mikrusow to pary bez dzieci i tu się to może sprawdzić. Reszta wedle uznania czy potrzeb... U mnie 8 metrowa przyczepą a dla dwóch najstarszych synów dodatkowy namiot bo nie chcą już z nami spać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, to czy wybieramy hostel, pensjonat, przyczepę, kampera czy VAN-y z zabudową czy bez, to sprawa każdego indywidualnie. Ja np. dopiero poznaję życie na kempingach, dopiero spotykam się pierwszy raz z niektórymi rozwiązaniami i dla nas (pary bez dzieci) jest to ciekawe rozwiązanie, wstęp do karawaningu, ale z drugiej strony forma zbliżona do takiego kamperowego trybu życia. Bo możemy przenocować praktycznie wszędzie. 

Oczywiście gdybyśmy mieli jedno czy dwójkę dzieci to trzeba zdecydować się na inne rozwiązanie. Ale póki co temat mikro camperów jest super. Można poznać ciekawych ludzi i zwiedzić miejsca, w których jeszcze nie byliśmy :)

 

PS. Pierwszy raz byliśmy za granicą na kempingach - dodatkowo w takiej formie z zabudową w bagażniku. Przyznam, że w kilku miejscach zarówno Włosi, Niemcy, Holendrzy oraz Węgrzy byli pod dużym wrażeniem tego rozwiązania  :)

Edytowane przez gladki83 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.