Skocz do zawartości

Nowe opłaty za korzystanie z dróg


kodi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak czytam niektóre wypowiedzi i tak sobie myślę... Każdy z nas chce i wymaga żeby były dobre autostrady, drogi, ale najlepiej żeby były za darmo. Ja też nie jestem zadowolony, że muszę wykupywać winiety, ale jak przekroczę granicę to się cieszę, że jadę po normalnych drogach czy to na Słowacji Węgrzech czy Austrii. Więc jak jedziemy na wakacje to musimy się liczyć z pewnymi kosztami i tyle. No, ale już taka Polaka natura żeby było za darmo...

 

Ja tu nikogo nie oceniam i nie krytykuje jest to tylko i wyłącznie moja ocena.

Najlepszy przykład jest ze Słowenii. Winieta droga jak cholera jechałem pierwszy raz na wakacje właśnie przez ten kraj po jakiś płytach betonowych, a za rok jechałem piękna autostrada nie poznałem tej drogi wiedz z miłą chęcią place żeby było lepiej. U nas drogi są za darmo a jakby każdy, kto przekracza granice zapłacił symboliczną złotówkę to już dawno byśmy dogonili Europę.

 

 

Więc płaćmy i jedzmy bezpiecznie do celu

  Nie wiem jak jest za granicami,ale u nas w Polsce ok. 40miliardów wpływa do kasy państwa z tytułu zakupionego paliwa( akcyza,vat,opłata paliwowa,PODATEK DROGOWY ). Niestety tylko 1/4 idzie na drogi reszta na łatanie dziury budżetowej. I z tego właśnie powodu rację ma Polak,w tym i ja ,że powinno być za darmo przynajmniej teoretycznie,bo praktycznie każdy buli na stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie masz rację podatek w paliwie... ale jak np niemiec jedzie przez polskę w góry na ten przykład to ile razy u nas tankuje??? 1-2 razy a przejezdza 1000 km (diesel) a jak by miał wykupić winiete tak jak w Austrii to nie było by lepiej. Nie ma co sie spierać prawo jest takie jakie jest i nic nie poradzimy. Problem jest taki że nadal za mało zarabiemy i mamy taka a nie inna mentalność.

Podam jeszcze jeden przykład... parking przed basenem płatny 3 zł 1h a wejscie na basen 45zł 1h nikt na parkingu nie parkuje bo trzeba zapłacić a samochód za 100000 gdzie tu sens i logika. SKNEROSTWO.

Jak jedziemy za granicę to jedziemy przepisowo, parkujemy przepisowa dla czego??? bo mandat jest wysoki a u nas........

 

Kończe temat

Pozdrawiam :hej:

Edytowane przez John (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jadąc w góry do Austrii nie trzeba winiety , potrzeba tylko wtedy jeśli chcemy dojechać szybciej. Jeśli będziemy mieli taka siec dróg jak Austria to chętnie zapłacę 350zł rocznie bez limitu kilometrów a nie jak u nas system elektroniczny płacz i płać kilkadziesiąt lub kilkaset razy więcej jak w Austrii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

na Węgrzech nowe zasady opłat drogowych :)

od dzisiaj

http://www.motorway.hu/Shared/Languages/aak-szorolap-2013-LENGYEL.pdf

Ciekawe jak się to ma do nas :)

Miodzio proszę ustaw to pismo na stronie z opłatami

http://www.pisil.pl/aktualnosci/1102/wegry_elektroniczne_oplaty_drogowe_od_1_lipca_2013.html

Edytowane przez ufolz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufolz dziękuję za zwrócenie uwagi.

Niestety jestem w delegacji w  Czechach i mam ograniczony dostęp do neta.

Patrzę właśnie na stronę Hu-go i tam wyraźnie napisane że chodzi o auta ciężarowe.

Według strony http://www.motorway.hu/Toll-tariffs/Pricing-2013/ nas nadal obowiązują e-winiety.

Przepraszam ale nie mam jak się w to teraz zagłębić - w przyszłym tygodniu nadrobię "zaległości".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nikt nic nie napisze konkretnie to w sobotę sie przekonamy " na własnej skórze" a w poniedziałek zapodamy z Grecji jak nas zakwalifikowali ( w miarę dostępu do  neta). Na dzień dzisiejszy kierowcy  TIR -ów mówią ,że im z rejestracją schodzi pół godz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.