Skocz do zawartości

Dezynfekcja instalacji wodnej


Rekomendowane odpowiedzi

witam!!! W przyczepie w instalacji wodnej zauważyłem w przewodach niepokojące ciemne naloty. Dlatego pytanie do was o sprawdzony środek do dezynfekcji Instalacji wodnej. Prosze o pomoc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja stosuje od trzech lat tabletkę ze zmywarki. Nie zaglądałem czy są jakieś przebarwienia czy też nie. Wiem jedno. Nigdy nie było gwałtownej gonitwy w poszukiwaniu ustronego miejsca. Z tąd wniosek że chyba tabletka wystarcza. Pozdro!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepach z akcesoriami do przyczep można dostać środek wsypywany do wody, którym (taki piszą na ulotce) winno się dezynfekować instalację wodną przed sezonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuję przed sezonem tabletki do chlorowania i dezynfekcji basenów. Wrzucam jedną tabletkę do zbiornika i po rozpuszczeniu przepuszczam cały zbiornik przez krany. Po tym zabiegu oczywiście płukanie 2-3 krotne i gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za tabletki ale mało mie przekonują .Znalazlem na Allegro środek do udrażniania rur Strimex. Zamawiam go i zobacze jakie będą efekty. ? chyba że ktoś zna lepszy środek do dezynfekcji. pozdr. m.s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tabletka od zmywarki może być , tylko trzeba ja rozpuścić w ciepłej wodzie,wrzucić pompkę do wody i zalać instalację.Ta woda musi postać w instalacji z godzinę.Potem pompkę wsadzamy do czystej wody i przepłukujemy całość instalacji. Potrzeba czasu żeby tabletka ruszyła osady z rurek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tabletka od zmywarki może być , tylko trzeba ja rozpuścić w ciepłej wodzie,wrzucić pompkę do wody i zalać instalację.Ta woda musi postać w instalacji z godzinę.Potem pompkę wsadzamy do czystej wody i przepłukujemy całość instalacji. Potrzeba czasu żeby tabletka ruszyła osady z rurek.

 

Witam, koledzy mam pytanko nie posiadam w swoim domostwie tak zacnego urządzenia jak zmywarka, więc moje pytanie tabletki od zmywarki do mycia naczyń czy to są jakieś do dezynfekcji??

też bym chciał zrobić czyszczenie przed tym sezonem w poprzednim wystarczyło dokładnie opróżnienie z wody kompresorem i było oki lecz również zauważyłem lekkie zmętnienie instalacji wodnej więc chcę zastosować coś mocniejszego niż wiatr.

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mesert - jaka ilość wody na tabletkę? Zastanawiam się nad takim "serwisem" w mojej budce. Bez sensu byłoby kupowanie dodatkowych tabletek, kiedy mam zmywarkę ;-)

 

California - domyślam się, że zwykłe tabletki do mycia. Do czyszczenia i dezynfekcji zmywarki jest taki specjalny płyn (jednorazowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj tyle wody żeby wystarczyło na zalanie instalacji , więc ok. pół wiaderka.Im większe stężenie tym lepiej. Jeśli ktoś nie pod ręką tabletek do zmywarki (bez sensu kupować całe opakowanie) ,to równie dobrze może użyć sody. Nie ma sensu nabierać się na specyfiki dedykowane dla przyczep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam instalację właściwie zawaloną całkowicie "czymś" i zastanawiam się czy wlać do środka "kreta" czy nie cackać się i wymienić wszystkie węże na nowe. tymbardziej, że wpadłem n pomysł oddzielenia instalacji do umywalki w łazience od instalacji kuchennej ( dwa zbiorniki na czystą wodę i dwie niezależne pompki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są środki do dezynfekcji wody pitnej nazywa się Micropur na bazie jonów srebra czyli w 100% nie szkodliwy dla zdrowia woda nadaje się do picia. Są środki do wody szarej między innymi Tornado Lemon z Eden Chemicals .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.