Skocz do zawartości

Wielka prośba o ocenę


Ewa0208

Rekomendowane odpowiedzi

Mieszacie mi w głowie, to ten rok czy starsza?

Ma być mała i lekka:)

 

ta GRUAU może być z 2000r. i na pewno jest lekka i mała, to będzie 350-370 ? czyli sporo mniej niż 4m długości

 

zobacz, ta 99 i wygląda tak samo, faktycznie kaseta jest inna

http://moto.gratka.p...b60ca13b221b6,1

 

tu masz taką podobną z danymi

http://caravan-kampe...&fta_ind=2&fs=1

 

daleko nie masz, podjedź i oglądnij, cena jest do negocjacji, więc pewnie coś da sie urwać - na trumę ;)

masz kasetę jak chciałaś, w zestawie jest przedsionek

i chyba to sprzedaje prywatna osoba, bo cepka stoi na strzeżonym parkingu ;)

 

aż z ciekawość zatrzymam się tam dzisiaj i obaczę ja z zewnątrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oglądnąłem z zewnątrz i ... kiepsko to widzę, oba rogi pod przednią ścianą są przygnite :look:

jeden to jest gorszy jak w mojej pełnolatce

niby lakier ładnie wygląda, ale plastiki (rączki) są już spłowiałe

 

ta boczna mała szybka wygląda na nieoryginalną

kratka dolna o której pisałem na 100% od uszkodzeń, są tam jeszcze dwie zasilikowane dziury

 

wrzucę foty jutro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:dzieki: Bardzo dziękuję :dzieki:

Jeśli kupię przyczepę i spotkamy się kiedyś gdzieś masz u mnie duże :piwo:

 

PS.

Chyba w wolnej chwili pojadę tam w celu lekcji poglądowej, żeby w praktyce nauczyć się jak wyglądają ww wady :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obiecane fotki (wstawie tylko te najgorsze ;))

 

zgniły narożnik przedni ... to dla mnie największe zaskoczenie, na prawdę tak zgniłe narożniki miały budki 20letnie :hmm:

ściana wygląda na twardą, więc chyba woda podciekała od podłogi ?

post-2580-0-62435400-1304659723_thumb.jpg

 

uszkodzenie na ścianie, teraz chyba nie ma wątpliwości że kratka maskuje dziurę ?

ta czarna plama w jednym z wgłębień to silikon, bo też jest dziura

post-2580-0-80901300-1304659907_thumb.jpg

 

Możesz podjechać i zobaczyć właśnie w celu nabrania praktyki, bo IMO budka jest w kiepskim stanie :hmm: (jak na swój rocznik)

ona stoi na parkingu przed NCKiem

na prawdę moja hobby z 91 roku ideałem nie jest, ale podłoga wygląda chyba lepiej, albo podobnie, inna sprawa że też kosztowała 12kzł ;)

 

a :piwo: to mam nadzieje że wypijemy już za nową budkę ;)

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mogę tylko dodać że ten gruau nie jest z 2000 roku , może pierwsza rejestracja była w 2000,ale produkcja 97-99

 

 

to jest rocznik 2000 http://allegro.pl/gruau-z-2000-roku-zarejestrowana-i1593564626.html

Edytowane przez timtim (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w poprzednich postach pojawily sie 2 miejsca ktore radzę omijać szerokim łukiem - komis na ulicy krakowskiej przed skawiną oraz pan krotoszy.......

w moich poszukiwaniach w komisie na krakowskiej byłem 3 razy - po 3 razie stwierdzilem że wystarczy tej ściemy ze strony miłej pani oraz mniej ściemniajacego pana, ale żadna przyczepa nie nadawala się do kupienia - wszystkie mialy ukryte niespodzianki o ktorych właściciele wiedzieli i zaczęli opowiadać dopiero gdy wady zostały im pokazane palcem, pleśń, smród (maskowany zapachami) i ogołocone z wszystkiego co można oddzielnie sprzedać.

natomiast pan krotoszy....... jako kolejny typowy naciągacz i handlarz sprzeda ci padlinę, a jeśli sie nie znasz to łykniesz każdy kit.

nie szukaj po komisach tylko u wlaścicieli - przecież komis musi zarobić. a wartościowe przyczepy kosztuja więcej więc sciągają uszkodzone, łatają najtaniej jak mozna i sprzedają niedoswiadczonym. za jakis czas okazuje się że pół ściany jest zgnite, ale to będzie tylko twoj problem. szukaj u ludzi którzy jeździli cepką kilka lat i znają swoją budkę jak własną kieszeń. jak sie będzie coś działo lub cos przestanie działać to zawsze możesz zadzwonić i spytać o co chodzi. TYLKO WŁAŚCICIEL. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PISU - właściciele również oddają budki do komisów. Pisanie, żeby szukać u właścicieli - poważnie zawęzi rynek.

Trzeba szukać dobrej budki i ignorować sprzedawców. Przyjmij, że 75% sprzedawców chce nas zrobić w jajko. Pozostali to uczciwi.

jest kilku polecanych sprzedawców w wątku o komisach. Jest Pan Darek z Częstochowy (polecany). Może w taki sposób dotrzeć? Może pogadać z nimi, powiedzieć czego szukasz - niech też poszukają. Oczywiście wtedy cena nie będzie okazyjna, ale budka będzie perfect!

 

Ja pofatygowałem się do NL i kupiłem od właściciela. W dobie internetu można to zorganizować w 3 dni. Oglądasz budki, które Cię interesują. Zaznaczasz kilka ofert. Dzwonisz do Holendrów (wystarczy podstawowy angielski w 90%). Umawiasz się, kiedy możesz obejrzeć budki. Wyjeżdżasz w niedzielę po południu. Jesteś na miejscu w poniedziałek. Oglądasz, wybierasz (pon-wtorek). Spanie w autku - nie jest zimno. żarcie ze sobą. trochę postu dobrze zrobi (warto mieć przelotkę na wszelki wypadek z 13na7pin)

Wybierasz, umawiasz się w środę rano pod RDW (wydział komunikacji) załatwiacie formalności i w drogę. W środę wieczorem/nocą jesteś z budką w domku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gfizyk - masz rację w 100%. ogolnie komisanci w większości przypadków robią waly i to jest powszechna praktyka. ja kupowalem od właścicieli i jestem zadowolony. wymaga to trochę cierpliwości. napalanie się jest najgorszym doradcą.

ewa - powodzenia w poszukiwaniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam, widziałam GRUAU pod NCKiem.

Tyle mogę napisać, że jest w środku czysta i zadbana. Wszystkie drewna i sklejki suchutkie, zapachu brak.

Myślę że jest szczelna, bo od 2 miesiecy stoi na parkingu (wcześniej stała w garażu) a trzy ostatnie dni padał deszcz.

Od 2 lat właściciel prywatny, kupiona w Bieruniu (Klaja).

Lekka i mała, brak brodzika, ciepłej wody i ogrzewania.

Fajne rozwiązanie to piętrowe łóżko, prawie nie zajmuje miejsca :)

 

Niestety dla nas za mała, albo i stety, bo nie muszę się nad nią zastanawiać, a uczucia i oceny mieszane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.