Skocz do zawartości

Wielka prośba o ocenę


Ewa0208

Rekomendowane odpowiedzi

Tu umywalka się łatwiej składa (mniejsza) niż u mnie w Knausie, ale nie masz brodzika (!). Masz z dwóch stron z przodu otwierane boczne schowki, wc kasetowe i bagażnik na rowery... Też do obejrzenia i przemyślenia. Warto jechać do nich, bo już masz trzy do obejrzenia :) Ja sobie bardzo chwaliłem moją Adrię http://forum.karawaning.pl/topic/4881-adria-4252/page__p__127200__hl__%2Badria+%2B4252__fromsearch__1#entry127200, Caravelair'a też się ładnie ciągnęło 100konnym benzyniakiem na LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brodzik niekonieczny.

W ogóle po wyjeździe tegorocznym, wiem ci chcem ;)

Czysta, sucha i bezwypadkowa, wiadomo... Stabilizator, hamulec najazdowy, ogrzewanie i inne wyposażenie niezbędne do życia...

Chętnie do 1000 DMC, około 4 metry, spanie dla 4 osób (może być 2+2 lub z piętrówką, obojętne), WC kaseta koniecznie, prysznic niekoniecznie, przedsionek duży, lekki, pełny, fajny :) Z drobniejszych mile widziane moskitiery, rolety (najlepiej termiczne).

Z fanaberii: jasne meble :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brodzik niekonieczny.

W ogóle po wyjeździe tegorocznym, wiem ci chcem ;)

Czysta, sucha i bezwypadkowa, wiadomo... Stabilizator, hamulec najazdowy, ogrzewanie i inne wyposażenie niezbędne do życia...

Chętnie do 1000 DMC, około 4 metry, spanie dla 4 osób (może być 2+2 lub z piętrówką, obojętne), WC kaseta koniecznie, prysznic niekoniecznie, przedsionek duży, lekki, pełny, fajny :) Z drobniejszych mile widziane moskitiery, rolety (najlepiej termiczne).

Z fanaberii: jasne meble :]

 

Lekko nie jest ale mi się udało coś takiego ucelować http://forum.karawaning.pl/topic/7421-adria-opitma-380-tq-1993-rok/page__view__findpost__p__202456 a tylko stabilizatora nie miał, ale już ma skromny.gif. Za to najbardziej zadowoleni jesteśmy z przedsionka z lekkim stelażem. Dlatego trzymam kciuki ok.gif i pamiętaj - czasu macie na prawdę sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)od lutego szukam i nigdy nie myślałam o Adrii, ale zaczynam myśleć :) Na początku angielki mi się podobały, teraz jestem na etapie Caravelairów, zaczynam zerkać na Adrie, może się skończy na Knausie lub Hobbyhehe%281%29.gif

 

Ewciu, to Ty jeszcze nie kupiłaś p-pki? Cały czas myślałem że już opijałempiwo.gif Twój zakup hmm.gif

Widzę i Tobie rośnie apetyt w miarę... no... miarę czego? Jedzenia? Nie, jeżdżenia - lepiej pasuje ;)yay.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz jestem na etapie Caravelairów,

 

Podróżuję z Bambą już od 4 lat i nie narzekam. Jak znajdziesz zadbany egzemplarz to z pewnością będziesz zadowolona. Nie słuchaj rad osób, które nie były właścicielami Caravalair'ów a wygadują głupoty o podłej jakości tej marki. ( albo może i były właścicielami ale totalnych złomów )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie byłam pożyczoną Bambą 2 tygodnie na Węgrzech i jestem bardzo zadowolona :)

Wszystko działało, choć nie był to młody egzemplarz, lekka, funkcjonalna (choć nasza była 3 a byliśmy w 4 osoby).

Mąż (kierowca) mówi, że super się ją ciągnęło na haku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety czas często jest mniej łaskawy dla przyczep Francuskich i Jugosłowiańskich niż dla przyczep Niemieckich skromny.gif (piszę to jako posiadacz przyczepy Jugosłowiańskiej), chociaż przy 15 letniej przyczepie wszystko się bardziej rozbija o stan konkretnego egzemplarza skromny.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłam, że francuskie są takie delikatne (niektórzy mówią, że "liche"), więc czas ich nie oszczędza...

Ale ta delikatność dodaje im tej lekkości (w przenośni i dosłownie)

 

Lekkość "estetyczna" to rzecz gustu, ale mi się podobają delikatne jasne meble i jasne wykładziny. Poza tym w przyczepie będziesz spędzać wakacje a nie organizować bankiety dla pseudokibiców.

Lekkość w sensie dosłownym bardzo przydaje się na długich i trudnych trasach - po prostu holownik jest mniej obciążony a kierowca nie musi wychodzić ze skóry, żeby pokonać kolejne wzniesienie lub wyprzedzić ciężarówkę-zawalidrogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekkość "estetyczna" to rzecz gustu, ale mi się podobają delikatne jasne meble i jasne wykładziny. Poza tym w przyczepie będziesz spędzać wakacje a nie organizować bankiety dla pseudokibiców.

Lekkość w sensie dosłownym bardzo przydaje się na długich i trudnych trasach - po prostu holownik jest mniej obciążony a kierowca nie musi wychodzić ze skóry, żeby pokonać kolejne wzniesienie lub wyprzedzić ciężarówkę-zawalidrogę.

Ja też wolę jasne meble, na małej powierzchni zwłaszcza, ciemne dają wrażenie jak bym była zamknięta w trumnie :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.