Skocz do zawartości

Wielka prośba o ocenę


Ewa0208

Rekomendowane odpowiedzi

hmmm te ceny przyczepek... jakies 30% wiecej teraz niz staly w ogloszeniach w pazdzierniku czy listopadzie.... widac interes idzie ;)

Tak, interes dla tych co sprzedają, dla kupujących marny...:oslabiony:

Ale moja wina, moja bardzo wielka wina... Zagapiłam się:niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, interes dla tych co sprzedają, dla kupujących marny...:oslabiony:

Ale moja wina, moja bardzo wielka wina... Zagapiłam się:niewiem:

 

SEDNO!!!!!

Teraz, tuż przed wakacjami kupują desperaci, łapią brzytwę byleby się nie utopić, byle chłam a po wakacjach pojawią się posty typu " na pomoc". Zalecam ostrożność, szczególnie w tym okresie lub odpowiednie zapisy w umowie.

Ja np. zastosowałem taki trik w treści umowy przy kupnie ostatnich kilku aut:

W którymś podpunkcie zmieniłem treść , o tym że kupującemu stan nie jest znany, a sprzedający ponosi odpowiedzialność za ukryte wady stwierdzone w okresie 30 dni. Brzmi podobnie ale jakże zmienia postać. To działa.

Edytowane przez Wojtek Chrysler (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SEDNO!!!!!

Teraz, tuż przed wakacjami kupują desperaci, łapią brzytwę byleby się nie utopić, byle chłam a po wakacjach pojawią się posty typu " na pomoc". Zalecam ostrożność, szczególnie w tym okresie lub odpowiednie zapisy w umowie.

Ja np. zastosowałem taki trik w treści umowy przy kupnie ostatnich kilku aut:

W którymś podpunkcie zmieniłem treść , o tym że kupującemu stan nie jest znany, a sprzedający ponosi odpowiedzialność za ukryte wady stwierdzone w okresie 30 dni. Brzmi podobnie ale jakże zmienia postać. To działa.

 

Przepraszam ile dni temu sprzedałeś przyczepę hmm.gif ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko desperaci, ale też ci co szukają rozważnie od lutego i nie trafili na "perełkę" , bo na Forum znaleźli bystre oczy, które pomogły wypatrzeć zgniliznę, zacieki, odświeżone roczniki i inne popularne praktyki komisów :mod:

Edytowane przez Ewa0208 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomii... no tak ze 6 tygodni będzie. Może troszkę mniej.

 

 

Czyli co mniej niż 6 tygodni temu można było kupić jeszcze coś idealnego? Teraz to już tylko desperaci szukają?

Wojtku myślę że znasz polski rynek. Tu czy sezon, czy dużo przed sezonem - większość przyczep to przyczepki po "palmie".

Mimo to zadziwiające jest jak dużo osób tu na forum pisze że kupili przyczepy w idealnym stanie grinser006.gif.

 

Perełka dla każdego to coś innego - po prostu. Jeden chce przyczepę bez skazy, inny żeby sprzedający się ładnie uśmiechał zlosnik.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarzają się cuda. W tym roku wjeżdżając ze Sławy z wynajętego domku obiecałam sobie, że następnym razem przyjedziemy już z przyczepą.

No i po przyjeździe zaczęliśmy szukać - ostrożnie, zastrzegając sobie, że się nam nie spieszy, że możemy kupić ją jesienią. Gruntownie przeglądnęliśmy kilka przyczep, kilka oglądnął też dla nas 100pa w Poznaniu (Stopku, dziękujemy :bukiet:) - najczęściej to była masakra.

Dzisiaj przyciągnęliśmy do domu nową cepkę. Ponieważ nie jest to moja pierwsza przyczepa mogę napisać, że stan jest świetny - z premedytacją nie użyję słowa "idealny", żeby nie narażać się adminom :lol:.

Opis w dziale "Nasze pojazdy" zamieszczę w weekend, po ogarnięciu się z zakupowego szaleństwa :).

A wszystkich szukających "desperatów" pozdrawiam i życzę wytrwałości!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz PW w odpowiedzi, podobne do PW jaką wysłałam do Gfizyka :)

 

a ja tez mogę prosić ?

 

co do ceny, ja wiem czy tak się zmieniły, chyba Szczepan kupił hobby 420 od tego sprzedawcy w podobnej cenie, trzeba by poszukać w historii :hmm:

z tego co pamiętam to np komisy promocję miały od stycznia do końca lutego (jak ja kupowałem w 2009/2010) ale to były groszowe w sumie sprawy 5-10%

licząc że ktoś np musi opłacić parking, to wyjdzie na jedno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ nie jest to moja pierwsza przyczepa mogę napisać, że stan jest świetny - z premedytacją nie użyję słowa "idealny", żeby nie narażać się adminom :lol:.

 

Mi się nie naraziłaś 526.gif , ale według Wojtka to "chwytasz się brzytwy desperatko " zlosnik.gif.

 

Pozdrawiam i gratuluję zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co mniej niż 6 tygodni temu można było kupić jeszcze coś idealnego? Teraz to już tylko desperaci szukają?

Wojtku myślę że znasz polski rynek. Tu czy sezon, czy dużo przed sezonem - większość przyczep to przyczepki po "palmie".

Mimo to zadziwiające jest jak dużo osób tu na forum pisze że kupili przyczepy w idealnym stanie :-].

 

Perełka dla każdego to coś innego - po prostu. Jeden chce przyczepę bez skazy, inny żeby sprzedający się ładnie uśmiechał zlosnik.gif.

 

Tomii drugi raz w tym temacie czepiasz się słówek :niewiem:

 

wiadomo że 20letnia buda ma wady, ale ciężko jej stan porównywać do przyczepy fabrycznie nowej

więc dla mnie idealna budka 20letnia, odnosi się do ogólnego stanu przyzcepek w tym wieku i taką budkę widziałem, 20paro letnia przyczepa w wyglądała jak nowa (wizualnie)

 

a np mogę napisać że moja ma wnętrze w bardzo dobrym stanie, ale nie w stosunku do nowej, a tego co jest na rynku z początku lat 90

(wszystkie urządzenia działają super, nic nie jest połamane, zniszczone itp, owszem jest kilka uszkodzeń mech. gdzieś odprysnął lakier na panelu kuchni itp braki)

stan zew mogę ocenić na dobry (kilka wgniotek, wypłowiały lakier)

a podłogi jako dostateczny :-]

 

oczywiście do nowej, czy nawet 2-3letnich stan będzie beznadziejny :bzik:

bo kto by kupił nową budę z podłogą do malowania ? hehe%281%29.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomii drugi raz w tym temacie czepiasz się słówek :niewiem:

 

Nie tyle co słówek tylko pewnej nieszczerości, albo liczb zlosnik.gif.

Konrad co można powiedzieć jeśli dziś sprzedaję swoją przyczepę - wielokrotnie podkreślając że jest w idealnym stanie, a jutro napiszę na forum że teraz kupują desperaci? Moim zdaniem takie zachowanie nie jest fajne. Myślę że sama Ewa jest przykładem tego że o dobry egzemplarz tak samo ciężko w marcu jak i w maju oslabiony.gif. Kolejną sprawą jest co uważamy za "dobry egzemplarz", ale tak jak napisałem wcześniej - widać po forum że można znaleźć => przykład Noemi ok.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle co słówek tylko pewnej nieszczerości, albo liczb zlosnik.gif.

 

hehe%281%29.gif dla mnie to trochę dziecinne, takie łapanie słówek, jak wiadomo OCB

 

Konrad co można powiedzieć jeśli dziś sprzedaję swoją przyczepę - wielokrotnie podkreślając że jest w idealnym stanie, a jutro napiszę na forum że teraz kupują desperaci?

nie znam tematu więc sie nie wypowiadam

 

Myślę że sama Ewa jest przykładem tego że o dobry egzemplarz tak samo ciężko w marcu jak i w maju oslabiony.gif. Kolejną sprawą jest co uważamy za "dobry egzemplarz", ale tak jak napisałem wcześniej - widać po forum że można znaleźć => przykład Noemi ok.gif.

a ja myślę że Ewa się zapętliła, a forum jej w tym pomogło :hmm:

jak już było pisane, nie ma przyczep idelanych, każda ma swoje wady mniejsze lub większe, które są wyłapywane w ogłoszeniach wrzucanych na forum

i ktoś kto się nie zna odrzuca kolejne oferty a miesiące lecą ... a może trza kupić i cieszyć się jazdą ? w końcu sezon się zaczął, a długi nie jest ;)

 

ja jak kupowałem swoją wiedziałem że czeka mnie robota przy narożnikach, ale drugi sezon sie za to biorę ... a budka zrobiła już u mnie kilka tyś km, zaliczyła kilkanaście zlotów :bzik:

pewnie gdybym wrzucił foty na forum to bym jej nie kupił ... a tak kupiłem, jeżdżę i zabieram sie do poprawek, przed Grecją już na 100% nie zrobie, może jesienią :lol:

 

dlatego ja przestałem udzielać się w wątkach "kupię" ... bo naprawdę cieżko jest doradzić "na oko"

mało tego, ciężko jest doradzić widząc budkę na żywo :hmm:

 

ludzie kupili tu budki ewidentnie robione, które na oko należało by odrzucić, a wygląda że są OK ... więc :niewiem:

szukanie ideału to chyba droga donikąd ?, lepiej przymknąć oko na pewne uszkodzenia a cieszyć się z wyjazdów ?

zwłaszcza jak sie ma budżet poniżej 15kzł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

szukanie ideału to chyba droga donikąd ?, lepiej przymknąć oko na pewne uszkodzenia a cieszyć się z wyjazdów ?

zwłaszcza jak sie ma budżet poniżej 15kzł

 

 

Dokładnie podsumowując - kupując używaną przyczepę (chyba tak jest przy każdej używanej rzeczy) zawszę trzeba pójść na jakiś kompromis. Tyle że jedni chętniej idą na te kompromisy inni mniej chętniej. Którym jest łatwiej niewiem.gif. Najważniejsze żeby być zadowolonym i cieszyć się z zakupu zlosnik.gif. Bo chyba najgorsze co może być to kupić na siłę i potem nie spać po nocach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak byliśmy u brata męża /prawdziwy holender/w Holandii w zeszłym roku na jesień jak pokazał nam ogromne place budek popowodziowych setki przyczep i myszkujących handlarzy polskich i czeskich sprowadzali to cos postawili w halach wysuszyli i sprzedali na wiosnę lub jeszcze jesienią jako igełki :niewiem:

zostały sprzedane po okazyjnych cenach :hehe:

holendrzy to nie niemcy jak kupi budke to nią jeździ ile się da lub stawia u siebie na campie i tam sobie spędza weekendy jeżeli sprzedaje młodą to coś w tym musi być

Znam dobrze ten temat bo brat prowadzi w Holandii camping i znamy ich opinie

w niedalekiej odleglości jest taki maly szrot i tam lawety z Polski to normalność mają takie chwyty że normalny uczciwy człowiek łapie się za głowę:sciana: handlarz wie na co zwraca się uwagę i to doprowadzi do idealnego stanu

kupno przyczepy w Polsce to loteria niestety i nie jest powiedziane że ten kto kupił teraz to frajer a ten co kupił kiedys tam to jest super spryciarz i po zdjeciach jest w stanie ocenić stan przyczepy bardzo zabawne

wszyscy dajemy sie nabierać niestety w pełni świadomie bo każdy wie ze nie ma nic za darmo :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.