Skocz do zawartości

Lampa do przedsionka


bartosz_b

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam przy suficie przedsionka, dyndająca na kablu lampę na 230V (z żarówką energooszczędną), z takim leciutkim aluminiowym kloszem + do tego lampę przeciw owadom, też dyndającą

oświetlenia przedsionkowego oczywiście jak najbardziej używam, ale jakoś ta żarówa się strasznie grzeje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przyczepiony do rurki halopak 150W z czujnikiem ruchu i jak dla mnie to najlepsze rozwiązanie.

Już nie raz wypłoszył wieczorem nie proszonych gości.:piwo:

Dodatkowo można podłączyć jakiś dzwonek i alarm gotowy.:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z oświetlenia oryginalnego + lampa przenośna led z akumulatorem i prądniczką do ładowania. Ma chyba 16 diod i odbłyśnik który fajnie rozczepia światło.

 

zarowka.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przyczepiony do rurki halopak 150W z czujnikiem ruchu i jak dla mnie to najlepsze rozwiązanie.

Już nie raz wypłoszył wieczorem nie proszonych gości.:piwo:

Dodatkowo można podłączyć jakiś dzwonek i alarm gotowy.:ok:

 

ciekawe :sciana: ja jeszcze (odpukać) nieproszonych gości nie miałem :sciana:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja miałem.

Za pierwszym razem znikł rower w nocy :ok:(jeszcze lampy nie było)

Później był lisek w nocy(światło się zapaliło,a ja z bejsbolem :sciana: na" kołnierza")

I jeszcze dwóch wyrostków zaglądało do przedsionka jak byliśmy w gościach obok :piwo:(jak się światło zapaliło,to dali z buta)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje zastosować taśmę z ledami, coś takiego u siebie zrobiłem w całym przedsionku jasno i przy tym prądu mało pobiera.

Taśma przyklejona tuż pod górną listwą przyczepy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przyczepiony do rurki halopak 150W z czujnikiem ruchu i jak dla mnie to najlepsze rozwiązanie.

 

 

Witam!

 

mam pytanko, czy ten halogenik z czujnikiem jest jedynym źródłem oświetlenia przedsionka czy jest stosowany jako tzw. "drugie" oświetlenie właśnie na noc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam "kanałówkę" i w niej jest w zależności od "weny" wetknięta świetlówka lub lampka na ledach (lampka 220V) w zasadzie to bez znaczenia bo i jedna i druga mało prądu bierze. A jak nie ma 220V to zapalam lampkę nad drzwiami wejściowymi i wystarcza na oświetlenie przedsionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Przeleciałem chyba całe nasze forum w tym temacie i nie znalazłem. W necie też nie natknąłem się na takie lampy. Chodzi mi o lampy ścienne, wodoszczelne do oświetlenia przedsionka, mocowane do ściany bocznej przyczepy. Podobne do tych montowanych na bokach niektórych karetek pogotowia. Oczywiście zastosowałbym odpowiednio słabsze żarówki 12 v lub 230 V. Czy ktoś gdzieś w necie spotkał do kupienia  takie lampy? One są prostokątne, trochę odstające od ściany, światło pada pod kątem w dół i cała obudowa jest wodoszczelna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu kupisz taka lampe na alle lub w niektórych sklepach karawaningowych Ja przerobiłem taka lampe na paski led, i razem z montażem opisałem http://forum.karawaning.pl/topic/10998-lampa-zewn%C4%99trzna-przedsionkowa/ Niestety po awarii forum fotki wcieło :oslabiony:  ale jak będziesz zainteresowany to mam chyba gdzieś jakieś archiwalne zdjęcia :hmm:

 

edit;  o taką chodzi? sprawdziłem zdjęcia mam

post-1137-0-72527100-1395829017_thumb.jpg

Edytowane przez kit (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeleciałem chyba całe nasze forum w tym temacie i nie znalazłem. W necie też nie natknąłem się na takie lampy. Chodzi mi o lampy ścienne, wodoszczelne do oświetlenia przedsionka, mocowane do ściany bocznej przyczepy. Podobne do tych montowanych na bokach niektórych karetek pogotowia. Oczywiście zastosowałbym odpowiednio słabsze żarówki 12 v lub 230 V. Czy ktoś gdzieś w necie spotkał do kupienia  takie lampy? One są prostokątne, trochę odstające od ściany, światło pada pod kątem w dół i cała obudowa jest wodoszczelna.

Skontaktuj się z Miodziem na PW ostatnio u niego montowaliśmy taką lampę 12 V halogen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skontaktuj się z Miodziem na PW ostatnio u niego montowaliśmy taką lampę 12 V halogen.

O jakiej lampie mówisz. Ja władowałem do tego co pokazał Kit, ledowy halogenik ale boję się, że moźe być mało światła ?

 

post-373-1395832812,59_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.