Jump to content
irekg1

Dethleffs

Recommended Posts

bartd

Witam

Mam pytanie.... czy któryś z kolegów ma może zdjęcie rozłożonej (do spania) podkowy z przyczepyDethleffs Beduin 510 z rocznika około 2005?

wkargul
3 godziny temu, bartd napisał:

Witam

Mam pytanie.... czy któryś z kolegów ma może zdjęcie rozłożonej (do spania) podkowy z przyczepyDethleffs Beduin 510 z rocznika około 2005?

Moja chyba jest 540 ale nie mam pewności. wdt1el3ag60009893. umie ktoś sprawdzić po numerze?

bartd

Nie ma znaczenia czy 510 czy 540...podkowa jest podobna.

Przy okazji czym różnią się wersje beduin i np. camper?

wkargul
1 godzinę temu, bartd napisał:

Nie ma znaczenia czy 510 czy 540...podkowa jest podobna.

Przy okazji czym różnią się wersje beduin i np. camper?

taka przyczepa i tak to wygląda....

IMG_20210407_134724.jpg

IMG_20210407_134748.jpg

IMG_20210407_134800.jpg

IMG_20210407_134823.jpg

IMG_20210407_134833.jpg

IMG_20210407_134642.jpg

bartd

Dziękuję bardzo... masz może jeszcze zdjęcie złożonej kanapy?
Mam jeszcze pytanie jakie są słabe punkty takich przyczep Dethleffs z lat 2005-06?
Przeglądając zdjęcia w necie widziałem w kilku takich przyczepach, jakby rozwarstwione poszycie drzwi... takie lekkie faldy tylko na drzwiach... To jakaś wada? Bo na 3 sztukach to widziałem.

filipert
2 minuty temu, bartd napisał:

jakie są słabe punkty takich przyczep Dethleffs z lat 2005-06?

Pękające plastikowe przody

bartd
Pękające plastikowe przody
No to też czytałem i widziałem na zdjęciach takie ryski koło rączek manewrowych. A gdzie szukać ew. przecieków... poza uszkodzeniami oczywiście.

bartd

taka przyczepa i tak to wygląda....
IMG_20210407_134724.thumb.jpg.ec47bd3b60feb7cc393c392b0a0d30aa.jpg

Zastanawiam się czy taka podkowa złoży się tak samo jak Twoja... bo chyba jest lekko inna... d964cb9a7f398014e66021030b9c34e9.jpg

filipert
2 godziny temu, bartd napisał:

No to też czytałem i widziałem na zdjęciach takie ryski koło rączek manewrowych

I przy listwie narożnej 

A gdzie szukać ew. przecieków

Od tych pęknięć idzie w narożniki i ścianę, do dokładnego obejrzenia przód od środka od bakisty i od spodu. 

Więcej typowych miejsc Dethleffs-a nie znam, to dobra i dość solidna marka. 

wkargul
4 minuty temu, bartd napisał:

Tak właśnie powinien wyglądać mój stół ale ja niestety nie miałem oryginalnego. U mnie jest starszy typ z innej przyczepy i ma nowy, autorski blat od ubiegłego roku. Mam też inną tapicerkę ale ewidentnie inne elementy są identyczne. U mnie jak dotąd plastikowy przód jest bez zarzutu a stoi pod chmurką zawsze. Okno za to wymieniałem z przodu bo pękło samo z siebie. Ta z Twojego zdjęcia ma jakiś lepszy pakiet wyposażenia pewnie, dywaniki i tapicerka. Przesyłam zdjęcie kiepskiej jakości bo tam ciemno teraz. Pozdrawiam

IMG_20210407_201900.jpg

bartd

Dziękuję bardzo. Mam wyrzuty, że "zmuszam" Ciebie do chodzenia po nocy do zimnej przyczepy.
Obecnie mam małą Hobby i rozgladam się za czymś trochę większym, nie ograniczając się do jednej marki... chociaż absolutnie nie mam żadnego urazu do hobby... Tylko z tą marką jak z VW i Audi... ciężko coś znaleźć nie wyeksploatowanego, w bdb stanie.
Dzięki też za uwagi czego i gdzie szukać z wad tej marki... gdyby ktoś jeszcze miał jakieś spostrzeżenia to będę wdzięczny.

filipert
Godzinę temu, wkargul napisał:

Tak właśnie powinien wyglądać mój stół ale ja niestety nie miałem oryginalnego. U mnie jest starszy typ z innej przyczepy i ma nowy, autorski blat od ubiegłego roku.

Co to za blat? 

Właśnie robię u siebie

wkargul

Dziękuję bardzo... masz może jeszcze zdjęcie złożonej kanapy?
Mam jeszcze pytanie jakie są słabe punkty takich przyczep Dethleffs z lat 2005-06?
Przeglądając zdjęcia w necie widziałem w kilku takich przyczepach, jakby rozwarstwione poszycie drzwi... takie lekkie faldy tylko na drzwiach... To jakaś wada? Bo na 3 sztukach to widziałem.

10 godzin temu, filipert napisał:

Co to za blat? 

Właśnie robię u siebie

Sklejka liściasta. Położyłem większy kawałek i obrysowałem kształt od płyt pod tapicerką minus długość pudełka od zapałek - dosłownie położyłem pudełko od zapałek i ołówkiem jechałem prowadząc razem z pudełkiem dookoła po krawędzi płyt pod gąbkami. No i wyszedł taki kształt gitary. I teraz jak się to składa to jest idealnie bo się tam na spokojnie chowa a ta przerwa około 4 cm pozwala na to że gąbki nie zapadają się w dziurę. Wiadomo że trochę cięższy blat niż pewnie oryginalny ale mój poprzedni byl ze zwykłej płyty wiórowej 18 mm więc praktycznie to samo. Wyrzynarka, szlifierka i lakier...

11 godzin temu, bartd napisał:

Dziękuję bardzo. Mam wyrzuty, że "zmuszam" Ciebie do chodzenia po nocy do zimnej przyczepy.
Obecnie mam małą Hobby i rozgladam się za czymś trochę większym, nie ograniczając się do jednej marki... chociaż absolutnie nie mam żadnego urazu do hobby... Tylko z tą marką jak z VW i Audi... ciężko coś znaleźć nie wyeksploatowanego, w bdb stanie.
Dzięki też za uwagi czego i gdzie szukać z wad tej marki... gdyby ktoś jeszcze miał jakieś spostrzeżenia to będę wdzięczny.

Nie słyszałem o takich rzeczach z drzwiami czy poszyciem. U mnie jedynie dach się trochę zmatowił i szybko chwyta bród - musze pomyśleć nad jakim woskiem czy czymś takim. Wymieniałem ostatnio mniejsze okno na dachu. kiedyś ze starości pękły zawiasy i je pokleiłem w domu. Tylko, że na dworze był ostry mróz i jak wyniosłem okno z domu żeby je zamontować to w rękach popękała mi wierzchnia warstwa jak szyba hartowana. Ale się trzy mało to tak 3 lata jeździłem.  W tym roku już musiałem wymienić bo się rozpadło. Wpadłem na głupi pomysł żeby od razu wymienić uszczelnienie pod ramką. I to był błąd. Oryginalna sika trzymała jak diabli a wyglądała pod ramką jak zupełnie nowa. Nie czyściłem tylko dodałem trochę więcej i skręciłem. Nie dotykam uszczelnień póki nie będzie trzeba. Poza drobnymi pracami co roku nad poprawą roletek czy moskitery, dokręceniem wkrętów w szafkach nie widzę z przyczepą większych problemów. Robiłem w zeszłym roku serwis osi pierwszy raz i zapłaciłem grosze bo wszystko było w najlepszym porządku tylko regulacja szczęk. 

bartd

Nie słyszałem o takich rzeczach z drzwiami...

Jak przeglądałem już wiele zdjęć to sporo mi się rzuciło w oczy Dethleffs z takimi pofałdowanymi drzwiami.
To przykład tak na szybko... 1be273b69612d3d3bf828951fa1789e0.jpg

wkargul
27 minut temu, bartd napisał:

Jak przeglądałem już wiele zdjęć to sporo mi się rzuciło w oczy Dethleffs z takimi pofałdowanymi drzwiami.
To przykład tak na szybko... 1be273b69612d3d3bf828951fa1789e0.jpg

faktycznie jakby pofałdowane. Nie mam pojecia i aż pobiegłem zobaczyć moje - nic takiego nie widać.

Moje drzwi akurat były prostowane bo były po włamaniu brechą. Tam w środku nie ma nawet drewna które mogłoby spuchnąć. Jest tylko piana i ramka aluminiowa. Ciekawe..