Skocz do zawartości

Niewiadów czy zachodnia?


Filip

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie...

Jaka jest różnica między Niewiadowem a przyczepą zachodnią?

Z tego co wiem Niewiadów nie ma stelażu drewnianego, a zachodnia ma.

Czym jeszcze się różnią?

Z czego zewnętrznie są zbudowane?

Jakie są jeszcze różnice?

Pozdrawiam

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wiesz pytanie trzeba sprecyzować - bo niewiadówek było kilka modeli :D.

 

Chodzi Ci pewnie o najpopularniejszą N-126e :D (tak samo wygląda N-127, N-126b, N-126d). N-127 to wersja bardziej wypasiona - produkowana raczej na export.

n126e.jpg

Więc jest to bardzo małą przyczepka, wykonana z laminatu - a nie tak jak większość przyczepep o drewnianym szkielecie, przykrytym blachą aluminiową.

Minusem małej niewiadówki jest napewno słaba izolacja termiczna i odchodząca tapicerka. Do plusów napewno można zaliczyć to że nie cieknie (jeśli cieknie to na uszczelkach) i nie trzeba mieć mocnego samochodu do tej przyczepki, poza tym jak się dobrze poszuka to można tanio kupić :D .

Jeśli jesteś wysoki to będziesz miał troche problemów - ja przy wzroście 175 cm musiałem się troche schylać kiedy dach nie był podniesiony.

 

Były jeszcze większe N-126N

n126n.gif

 

No i przez pewien czas produkowano napompowane N126e pod nazwą N-132:

n132.jpg

 

Oraz przyczepy o szkielecie drewnianym N375 i N390 (mało jest ich na rynku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jest to bardzo małą przyczepka, wykonana z laminatu - a nie tak jak większość przyczepep o drewnianym szkielecie, przykrytym blachą aluminiową.

Minusem małej niewiadówki jest napewno słaba izolacja termiczna i odchodząca tapicerka. Do plusów napewno można zaliczyć to że nie cieknie (jeśli cieknie to na uszczelkach) i nie trzeba mieć mocnego samochodu do tej przyczepki, poza tym jak się dobrze poszuka to można tanio kupić :D .

 

Zgadzam sie ze jest kiepska izolacja termiczna, jest to przyczepa zdecydowanie letnia, ale pewnie sa jakies metody na poprawe tej izolacji ? I tak sobie mysle ze taka skorupa z laminatu to dobra koncepcja calkiem.. Ciekawe czemu nie udoskonalono jej (ocieplono lepiej) i nie jest stosowana ? Skoro jest lekka, pewnie tansza i nie gnije to sa to powazne argumenty za ! Czemu tzw. renomowaniu producenci jej obecnie nie stosuja? (a moze stosuja ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomii.... żadna N-126 nie była produkowana pod nazwą N-132 !!!

To są dwie różne przyczepy, choć na pierwszy rzut oka patrząc na wszystkie trzy N-126e, 127, 132 można się pomylić !!!

 

N-132 podobnie jak N-127 jest dłuższa od N-126 tyle, że N-132 jest jeszcze dłuższa od N-127

N-132 podobnie jak N-127 jest wyższa od N-126 Choć w N-127 jest jeszcze szyberdach, a w N-132 można spokojnie stać (nie ma szyberdachu tylko ma wywietrznik tak jak N-126N)

 

Zapytaj marka, bo On właśnie jest na etapie zakupu w/w N-132 :D, którą ja mu "załatwiłem" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z moich informacji (książka Ryszarda Szepke "Caravaning" pewnie tak jak u Tomiego) N127 różni się od N126 hamulcem, kufrem z przodu i otwieranymi oknami (to są dane z końca lat 70). Buda jest identyczna (tak opisał Szepke str 92).

A co do 132 to jest ona bliźniaczą konstrukcją, ale nieco powiększoną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomii.... żadna N-126 nie była produkowana pod nazwą N-132 !!!

Ja to wszystko wiem :D - chodziło mi o to, że N132 to tak jakby większy brat N126 (napompowane N126 :D) i nie napisałem że N126 produkowali pod nazwą N132 tylko, że produkowali napompowane N126 które nazywały się N132. Nie zrozumieliśmy się poprostu :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niech Ci będzie ;-)

 

jakoś wcześniej nie widziałem tego napompowane :D

 

 

Szary11...

w klubie mamy kolegę, który zaposiada N-127 i uwierz, że nie są takie same !!

N-127 jest trochę mniej napompowana niż N-132, ale jednak jest i na pierwszy rzut oka faktycznie wyglądają tak samo, ale są tylko podobne.

127 jest nieco dłuższa i wyższa od 126, a 132 jest dużo dłuższa i wyższa od 126 i nieco mniej (jakieś 50cm) dłóższa od 127

A Szepke w książce napisał o swoich odczuciach, bo chyba żeczywiście w tym okresie N-126 nie miały otwieranych okien (nie jestem pewien) i hamulców (jestem pewien) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BYć może być może 127 jest deczko większa:-) Szepke wymiarów nie opisywał w stosunku do 126 a na zdjęciach wygląda niemal identycznie prócz tych zmian co wypisałem wcześniej. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam dokładnie o ile centymetrów, ale jest dłuższa ten kawałek przed drzwiami chyba z 10, lub 20cm dłuższa i wyższa to widać stojąc za przyczepą i patrząc na dach nad oknem.

 

Sam mam problemy odróżnić :D

 

Jak spytam Bartka (właściciela N-127), to napiszę ile cm w którą stronę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N127 miała 294 cm długości, 185 szerokości i 175 wysokości (takie dane znalazłem na stronie republika.pl/karawaning) :D

A na zdjęciu wymiary N126:

iau0vsx3kzljzze5.jpg

Dziwne tylko to, że N127 miała by być węższa od N126 :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo jest większa !!

Na długość wychodzi, że 127 jest dłuższa o 14cm, ale z wymiarami 126 jest coś nie tak, bo od całkowitej wysokości 2200cm odejmując wysokość od ziemi do ramy 380+20cm, to daje nam wynik 1800cm wysokość budy.

Hmm... napewno tyle nie ma !!!!

 

Ale nie dyskutujmy o wymiarach podawanych gdzieś tam, tylko niech ktoś (może szary11) zmieży swoją N-126 wewnątrz dł i wys., a podjadę do kumpla od N127 i zmierzę jego i wtedy będziemy mieć dokładne wymiary :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N 126a,b,c,di oczywiściwe e

(mówimy o skorupie)

 

długość - 280 cm

szerokość - 191 cm

wysokość - 183 cm (w szczycie szyberdachu i pewnie bez podłogi)

 

N 127

 

długość - 294 cm

szerokość - 195 cm

wysokość - 189 cm

 

N 132t,l,d(d nie weszła do produkcji)

 

długość - 360,5 cm

szerokość - 203 cm

wysokość - 208 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.