Skocz do zawartości

opony 165 R13 C


siwiryn

Rekomendowane odpowiedzi

witam, zbliża się sezon wyjazdów i powoli kompletuję swoją przyczepkę przed jej pierwszym wyjazdem, zakupiłem przyczepkę w sierpniu 2010r i aby udać się w jej pierwszą podróż muszę kupić opony. Obecnie są założone jakieś byle jakie ,które nie spełniają wymogów nośności (takie miała założone w chwili zakupu) zauważyłem że koło zapasowe ma oponkę 165 R13 C, Potrzebuję wymienić te niespełniające norm nośności obecnie założone "kapcie" na 165 R13 C. Czy wie ktoś gdzie mogę kupić takie oponki? Jeśli można to prosiłbym o link do sklepu lub stronę z aukcją, z góry bardzo dziękuję .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

 

korzystając z założonego tematu o oponach mam pytanko również dotyczące opon.

 

Posiadam od miesiąca przyczepkę Knaus Azur przygotowując ją do sezony muszę zmienić oponki - mam zamiar założyć takie z indeksem C.

obecnie założone są przez poprzedniego właściciela opony 195/65 R14 89H - nośność ich jest za mała jak na DMC 1200kg.

Problem tkwi w tym, że w tym rozmiarze nie mam opon z indeksem C. Czy orientuje się ktoś może jaki jest oryginalny rozmiar opon w takim Knausie z 1990r? - bo chyba to co mam obecnie na przyczepce nie jest oryginalnym rozmiarem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

 

korzystając z założonego tematu o oponach mam pytanko również dotyczące opon.

 

Posiadam od miesiąca przyczepkę Knaus Azur przygotowując ją do sezony muszę zmienić oponki - mam zamiar założyć takie z indeksem C.

obecnie założone są przez poprzedniego właściciela opony 195/65 R14 89H - nośność ich jest za mała jak na DMC 1200kg.

Problem tkwi w tym, że w tym rozmiarze nie mam opon z indeksem C. Czy orientuje się ktoś może jaki jest oryginalny rozmiar opon w takim Knausie z 1990r? - bo chyba to co mam obecnie na przyczepce nie jest oryginalnym rozmiarem.

 

Opony 195/65 r 14 nie są wzmacniane i nie nadają się do przyczep, możesz kupić sobie oponę o profilu 80 bo takie są typowe dla dostawczych (pytanie tylko czy wejdzie ci w nadkole). masz tu linka.

http://www.opony.com...tnie-195-80-r14

Kupując opony do przyczepy należy pamiętać że na 1 oponę działa ciężar około 500kg (jeśli jest dwu kołowa), a nie około 300 jak to jest w autach, dlatego musi ona mieć określoną nośność.

Edytowane przez krupekjr (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony 195/65 r 14 nie są wzmacniane i nie nadają się do przyczep, możesz kupić sobie oponę o profilu 80 bo takie są typowe dla dostawczych (pytanie tylko czy wejdzie ci w nadkole). masz tu linka.

http://www.opony.com...tnie-195-80-r14

 

 

dlatego pytam jaki był oryginał bo większe tj: 195/80 R 14 chyba nie wejdą :)

zastanawiam się nad 195/70 R14 ale w sumie najlepiej by było się dowiedzieć jakie producent tam zaleca a tego właśnie się nie mogę doszukać :blagac:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie właściwe do użytkowników Knausa, miałem również problem z oponami ale mam Adrię i też nie mogłem znależć informacji jakie są oryginalne rozmiary do niej, może bardzie zaawansowani Koledzy będą mogli pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za pomoc,

 

zastanawiam się tylko czy 195/70 R 14 nie będzie lepsze? ale muszę dokładnie posprawdzać czy zmieszczą się w nadkolach,

ale skoro 195/65 R 14 weszło i nie ma śladów otarć i innych uszkodzeń to powinno się udać, w końcu są tylko niewiele wyższe :)

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde a dziś zdjąłem z przyczepki koła i w sumie nie zmierzyłem ile tam cm zostało wolnego ale jak było 195/65 R14 to 195/70 R14 też wejdzie bo to mała różnica jest :)

 

dzięki za pomoc !

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam jeżeli oryginalnie są 175R14'' czyli pełna 80 to nie ma co zmieniać na 195/70R14 ponieważ szersza opon to większe opory toczenia.

Może to nie wiele ale po co?

Ja nawet rozważam zmianę 175R13 pełne 80 na 165R13 i wtedy mi spokojnie wchodzi w nadkole a'la Citroen.

A z opinii na forum napisali mi że nie będzie to miało znaczenia w nośności. Prawda?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja też uważam, że oryginalny rozmiar jest najlepszy ale problem w tym że nie wiem jaki jest oryginalny na mojej przyczepce :)

po prostu opieram się na informacjach zawartych w tym forum i informacji od kolegów którzy posiadają Knausa.

 

Co do większych oporów toczenia to się zgadzam ale chyba komfort jazdy też jest większy ?

 

 

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.