Skocz do zawartości

Gdzie naprawić i czy da się naprawić lodówkę


Zorro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Moja lodówka uległa awarii - szczegółowo opisałem problem tutaj http://forum.karawaning.pl/topic/4646-problemy-z-lodowka-gaz/page__st__15.

Pytanie - czy znacie jakiś serwis w Warszawie który specjalizuje się w tego typu lodówkach czy próbować wzywać majstra od normalnej lodówki ( na rozsądek wydaje się,że nie ale postanowiłem zadać to pytanie:-)

Czy w ogóle takie usterki są skutecznie naprawialne w tego typu lodówkach, bo w tradycyjnych to spotkałem się z opinią uczciwego fachowca który stwierdził że nawet jeśli znajdzie dziurkę którędy uciekł gaz to za chwilę powstanie następne taka naprawa będzie trwała bez końca i będzie nie skuteczna. Polecił kupić nową.

 

Może istnieje możliwość wymiany całego układu ?

 

Ile może kosztować nowa i gdzie szukać całej lodówki tego typu ?

Czy w miejsce tej można zamontować tylko i dokładnie taką samą ?

Jak podejść do tematu ?

 

Poradźcie.

post-2249-0-44923800-1298404997_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytalem... wg mnie to bym stawial na rozszczelnienie i brak czynnika chlodzacego... teraz problemem moze sie okazac jego zdobycie...

ja bym zrobil tak - zorientowalbym sie za czynnikiem chlodzacym /chyba R717/

 

jesli takowy bedziesz mial mozliwosc zdobyc to wlutowalbym w uklad /wtedy bedziesz wiedzial czy masz czynnik/ koncowke z zaworkiem i napompowac powietrza i szukac nieszczelnosci ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem kiedyś na ten temat z Rafał -em (login Rafał). On przerabiał temat próby naprawy lodówki. Temat zakończył się wymiana agregatu, ponieważ nikt nie zajmował się naprawą takich urządzeń.

Zagadnij Rafał-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to prawda -jest to jeden ze sposobów zeby sprawdzic lodówkę .Zbyt długie nie uzywanie powoduje ze czynnik chłodzący osiada na dole i trudno go wzruszyc,fachowiec doradzał zeby trochę pociągac przyczepkę .Ale skoro masz juz wyciąnietą to nalezy ją wolno pobracac-nową zawsze zdązysz kupic .Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie obracałem, bo jej jeszcze nie zdemontowałem. Za demontaż sam się nie wezmę. W Rumunii tak wytelepałem przyczepę że raczej płyn powinie ruszyć z miejsca. Dzięki FTW65 za polecenie, jutro zadzwonię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki FWT, jestem po rozmowie z Panem Mirosławem. Bardzo fachowo chociaż w sumie to samo mi powiedział co wy, że trzeba wymontować i potarmosić. Rozszczelnienie zostało wykluczone bo absorberem jest amoniak i podobno by śmierdziało jak cholera gdyby był wyciek. Rozszczepienie się amoniaku i wody tez nie z uwagi na terenową jazdę i liczny wstrząsy :-) Mogła się wyzwolić jakaś bańka powietrza które blokuje przepływ płynu chłodzącego. Więc lodówkę zdaniem pana Mirka trzeba wyjąć i postawić na noc do góry nogami i ogólnie poobracać. Zamontować i sprawdzić. I TERAZ MAM PYTANIE -- jak się zabrać do demontażu lodówki, bo przecież ona i do gazu i do instalacji elektrycznej podczepiona, i chyba nawet blat przeszkadza aby ja wyjąć przodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...
  • 2 lata później...
  • 5 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.