Skocz do zawartości

Burstner


mlody

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś wie jak zamknąć taki zamek od bakisty?

 

Zgodnie z instrukcją po zamknięciu bakisty powinienem wsadzić klucz do zamka docisnąć klucz razem z rączką i przekręcić o 90st. zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara i wrócić klucz do ponownego położenia. Rączka powinna pozostać w położeniu dociśniętym.

 

Problem polega na tym, że nie jestem w stanie docisnąć klucza w zamku. Wchodzi tylko do połowy długości. Próbowałem na różne sposoby. Nie wiem co mogę robić źle. Generalnie bakista jest zamknięta ale nie na klucz i rączka jest wysunięta.

 

Ja mam podobną czepkę tylko w trochę innym układzie FLIPPER 550 Tk ( francuz z przodu, C w środku i piętrus na tyle ), gratuluję Ci wyboru bo ja jestem bardzo zadowolony, jeżeli chodzi o ten zameczek musisz przekręcić zamek z włożonym kluczem w prawo i go wyciągnąć, potem docisnąć klapę na dole i na górze ( są tam takie cybanciki i w nie wchodzi pręt od zamka ) i wtedy przekręcić rączkę w prawo i wtedy rozsuwasz pręt do dołu i do góry on wychodzi z takiej małej dziurki i czasami ma tendencję do wpadania do środka i się zamek blokuje, wtedy trzeba go delikatnie nacelować na dziurkę i on wyjdzie. No i pozostaje wcisnąć klamkę do środka w pozycji poziomej ( w środku zamka jest zapadka która automatycznie blokuje zamek ). mam nadzieję że się jasno wyraziłem - sorki za te dziurki hehe%281%29.gifhehe%281%29.gifhehe%281%29.gif jak coś to pisz pomogę .....

 

Jery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. dzięki za obszerny instruktaż. Spróbuję w weekend. Nie wiedziałem, że ten pret też idzie do dołu. Może rzeczywiście tam się coś przyblokowało. Chociaż jak przekręcam rączkę to bakista się zamyka i blokuje, ale może być tak, że blokuje się tylko u góry a u dołu nie. Problem mam jedynie we wsadzeniu klucza do dziurki :sciana: . Wchodzi tylko do połowy. Popróbuję jeszcze trochę, a potem najwyżej rozkręcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety pręt wychodzi też na dole, czyli nie jest przyblokowany. Próbowałem też zamknąć zamek przy otwartej bakiście. Problem cały czas ten sam. Nie mogę wsunąć klucza do końca, wchodzi tylko do połowy. Spróbuję w poniedziałek rozkręcić zamek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

W minionym tygodniu odebraliśmy przyczepkę więc z radością dołączymy do szacownego klubu ;)

 

Witamy w klubie :piwo:

 

Pochwalcie się w naszych pojazdach ( dużo fotek ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam miłośników i znawców Burstnera :przytul:

właśnie poszukuję swojej pierwszej przyczepki.

Być może będzie to właśnie Burstner

Czy moglibyście zerknąć na model z linka i powiedzieć parę słów na temat jego stanu i ceny?

http://www.karawaning.net/club21L.htm

a może tak w kilku zdaniach napiszecie dlaczego warto kupić przyczepę tej marki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

O... ;)

Dawno mnie nie było. Widzę że nowi Użytkownicy nam przybyli. Fajnie ;)

Przyczepki ładne (gratulacje zakupu ! ) ale czy już ujarzmione ?

Ja właśnie odkryłem moją po zimie i przystępuję do sprawdzania czy wszystko i jak działa.

Jestem zeszłorocznym (jesiennym) nabywca cepki więc już nasunęły mi się pytania:

 

- nabyłem i nowy akumulator (12v) ale nie wiem jak i gdzie go podłączyć, gdzie go umieścić...? W Bakiście nie widzę przewodów takich na klemy..

Na zewnątrz przyczepy (na ścianie) mam wyprowadzone jakieś gniazdo.

W bakiście leżały przewody (przejściówki/ przedłużki) z niebieskimi końcówkami. Czy przez to zewnętrzne gniazdo łączy zasilanie przyczepki na 230v z zewnętrznego źródła, i jak podłącze z gniazdka w garażu to bedzie prund w cepce.?

W szafie (nad/ z tyłu za ogrzewaniem) mam jakąś skrzyneczkę ( pod szarą zaślepką biała obudowa) , jest wystający jak by wihajster bezpiecznik automatyczny. Czy coś tu przestawiać?

Czy przez to zewnętrzne gniazdo zasilam także 12 v? Jak z tym akumulatorem i gdzie go podłączyć?

 

- jak uruchomić lodówkę (Elektrolux) żeby śmigała na gaz z butli

Butle udało mi się zainstalować, kuchenka 3 palnikowa działa (pierwszy sukces) ale nie wiem co z tą lodówką i ogrzewaniem...

W szafce pod zlewem w kuchni są jakby 3 zawory, każdy ma znak (śnieżynka, garnek, ogrzewanie). Przekręciłem je na otwarte

ale tylko kuchenka "zagdakała" ;)

W lodówce włączam po lewej na gaz, po prawej na maxa i cisnę przycisk od zapłonu.... nic cisza....

 

Pewnie zaraz Ktoś życzliwy zwróci mi uwagę że nie w tych działach ale to cepka marki Burstner i może jest podobnie w tej rodzinie, a w innej inaczej...?

.

Możecie pomóc ?

 

Macie jakieś instrukcje (nie po Niemiecku), może rysunkowe lub w Angielskim... ?

 

Pozdrawiam ;)

"Burnster"

Edytowane przez burnster (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to bracie przespałeś zimę, a trzeba się było dokształcać cfaniaczek.gif:] ale po kolei:

 

- gniazdo na zewnątrz na ścianie do zasilania 230V. Przeważnie niebieska wtyczka do tego ( a raczej odwrotnie bo tak naprawdę wtyczka jest w przyczepie, a podłączamy gniazdo ale to szczegół :-] )

 

- w szafie jest skrzynka z elektryką i zabezpieczeniami ( przeróżne warianty ). Hebelek powinien mieć oznaczenia "0" / "I" w 99% włączamy do góry.

 

- czasami przez zewnętrzne gniazdo 230V także jest zasilanie na 12V ale to różnie bywa. Trzeba posprawdzać.

 

- zawory gazowe UWAGA! Nie zawsze logiczne ustawienie na otwarty to otwarty zawór ! U mnie są w różnym położeniu otwarte. Generalnie rączka pokrętła ma być w kierunku rurki wychodzącej w stronę odbiornika . Tak jest u mnie.

 

- Do odpalenia lodówki i trumy trzeba dużo dłużej poczekać aż gaz dotrze do palnika. U mnie są iskrowniki mechaniczne ale u ciebie pewnie są już bateryjne. Gdzie ich szukać to niech się wypowiadają koledzy co tak mają :skromny: class=

 

- w szafie jest skrzynka z elektryką i zabezpieczeniami ( przeróżne warianty ). Hebelek powinien mieć oznaczenia &

 

- czasami przez zewnętrzne gniazdo 230V

 

- za

 

Coś mi zeżarło posta :niewiem::pad: sorry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to bracie przespałeś zimę, a trzeba się było dokształcać cfaniaczek.gif:] ale po kolei:

 

 

No..., oj przespałem ale jak widzę nie tylko ja, cieszy mnie że Forum się rozgrzewa :jump:

 

Dzięki uczynnemu Koledze z Forum (duże podziękowania !) większość rzeczy już działa.

- kuchenka gazowa

Przy odpalaniu na gazie trzeba pokrętło siły (min-max) wcisnąć i przytrzymać dłuższy czas zanim się naciśnie zapłon.

- ogrzewanie,

Analogicznie tak samo . U mnie jest zapłon piezo el. więc bakteryjki brak

- zasilanie prosto z garażu 230V od zewnętrznego złącza i wszystko się wewnątrz świeci

Szanowny Kolega zwrócił mi uwagę na sposób montażu wtyku w gnieździe zewnętrznym cepki. Mianowicie klapka na sprężynce zasłaniająca wtyk przy prowadzaniu w gniazdo musi być ustawiona w poziomie nie pionowo do góry !. Podobno to klasyczny błąd Użytkowników, złe zainstalowanie może doprowadzić do poważnej awarii, a skrajnie pożaru. Chodzi o ściekającą wodę.

 

- pozostała sprawa zasilania na 12v i braku podłączenia do akumulatora np. w bakiście.

Martwi mnie to bo przyzwyczaiłem się na łajbie do zasilania 12v (z aku.), a nie notorycznego ciągania kabli do 230V. Nie do końca rozumiem ideologię producenta , albo się z nią nie zgadzam... :slina:

(jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o...)

Co ciekawe żarówki są 12v (10W) więc w rozdzielni pewnie jest transformator który się pewnie nieźle grzeje, hmm...:palacz:.

Podejrzewam że pompki są także na 12v... itd. Na panelu rozdzielni są dwa bezpieczniki/ włączniki połączone jedną dźwignią oraz jakby miejsce (zaślepka) na dodatkowy "hebel" . To zastanawia...? Hmm.... :palacz:

Czy ktoś z Waszeci wie co i jak z tym począć żeby zasilanie także na 12 zrobić? :slina:

 

Tak przy okazji.

Usiadłem sobie na spokojnie w cepce i pokontemplowałem nad nią zaglądając tu i ówdzie. Ależ to wszystko delikatne teraz robią.... ;(

Z przerażeniem pomyślałem o dzieciakach i ich zapędach dewastatorskich... No będzie ostra dyscyplina, trudno :]

 

Pozdrawiam ;)

"burnster"

Edytowane przez burnster (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, no właśnie !

Mam w cepce wyjście do samochodu na 13 pinów. Na czas zeszłorocznego przejazdu/ ściągnięcia do domu kupiłem przejściówkę która mówiąc w prost nie działała rewelacyjnie. Oświetlenie raz było raz nie, dobrze że jechałem w dzień... ;)

Czytałem że można przerobić ale pytanie jak. W końcówce przyczepki jest chyba 10 kabli różnokolorowych. W samochodzie tylko 7 pinów. Hm...?

Podobno z samochodu przez to złącze można zasilić (12v) przyczepkę łącznie z urządzeniami w środku?

Kolega zwrócił mi uwagę na fakt że najlepiej by było przerobić / dorobić końcówkę w Aucie na 13 pinów.

Czy i kto zna jakiegoś dobrego fachowca, który wie jak i by to szybko zrobił w okolicach: Warszawa- Łomianki - Bielany - Żoliborz - Nowy Dwór Mazowiecki.

Czy można by było zrobić tak ze w aucie pozostały by 2 wyjścia, standardowe (7pin) i nowe (13pin)?

Mam jeszcze drugą małą pod łodziową przyczepkę (ze złączem 7 pin) na łódeczkę/ żaglóweczkę mojej Córki więc dobrze by było mieć obydwa wedle potrzeb.

 

Pozdrawiam ;)

"burnster"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można by było zrobić tak ze w aucie pozostały by 2 wyjścia, standardowe (7pin) i nowe (13pin)?

 

Można spokojnie tylko dobrego elektryka trzeba, żeby czegoś nie spaprał :-]

 

 

Co do zasilania 12 V spróbuj podłączyć cepkę przez przejściówkę do holownika i włącz tylne światło przeciwmgielne - starsze modele tak miały zrobione zasilanie 12V może u ciebie też będzie działać. Potem to już tylko trzeba znaleźć początek instalacji i podpiąć go do odpowiedniego ustrojstwa / aku., solar, etc. :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.