Skocz do zawartości

Przekoroczenie 3.5t -potrzebne tacho ?


Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy - proszę o pomoc!

Muszę szybko zawieżć do Niemiec maszty wyprodukowane przez moją firmę. Nie trudnimy się zarobkowym przewozem towarów nasze auta wożą różne towary potrzebne do produkcji jak również podrzucają wyprodukowane elementy Klientom.

Nasz zakładowy Master ma za małą ładowność, drugi zbyt krótką pakę.  Pozostaje zestaw z przyczepką towarową, całość powyżej 3,5 tony. Holowniki są również firmowe.

Mogę ciągnąć swoim Amarokiem ( ciężarowy) - chyba potrzebny tachograf ??????

albo Sorento ( osobowy ) -  chyba niepotrzebny tachograf ????

To jak z tym tachografem???  W Polsce to nie problem. Nie mam pojęcia jak jest w Niemczech.

Proszę o szybką podpowiedz. :blink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

zleć to spedycji, chyba że  masz jakiegoś znajomego to poproś żeby Ci to wrzucił na Transa będzie taniej i bezpieczniej,

nie wiem czy coś się nie pozmieniało więc dopytaj ale wg mojej wiedzy jadąc jako osoba fizyczna nie musisz mieć tacha ale jako firma nawet na potrzeby własne musisz mieć tacho i jeśli nie świadczysz usług transportowych to koncesji mieć nie musisz ale musisz mieć  zezwolenie (od starosty czy wojewody) na transport powyżej 3.5 t na użytek własnej firmy

3 minuty temu, Cezarr napisał:

Jechać i się nie przejmować. 

zapłacisz koledze kilkanaście tysi od ITD ? gratuluje :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Suzu4x4 napisał:

zapłacisz koledze kilkanaście tysi od ITD ? gratuluje :ok:

Cytat

Obowiązek rejestrowania czasu pracy kierowcy zgodnie z Rozporządzeniem 561/2006 dma zastosowanie do przewozów rzeczy, gdy dopuszczalna masa całkowita pojazdów łącznie z przyczepą lub naczepą przekracza 3,5 tony z wyjątkami. Należy więc pamiętać, że gdy do busa lub półciężarówki o DMC poniżej 3,5 tony doczepimy przyczepę, to w przypadku wykonywania przewozu dla potrzeb działalności gospodarczej, wkraczamy w zakres Rozporządzenia 561 i jesteśmy zobowiązani do rejestacji swojej jazdy, przerw i odpoczynków.

Chyba napisałem za szybko ? nie czytając dokładnie co Adam napisał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, danielpoz napisał:

Idąc tym tropem to do przyczepy kempingowej też bym potrzebował tacho w aucie ;) Jednak jest inaczej?

nie,    jadąc prywatnie nawet autem ciężarowym nie potrzebujesz mieć tacha ,

jadąc jako firma (bez względu czy właściciel czy pracownik) nawet na potrzeby własne firmy (nie świadcząc usługi transportowej) musisz mieć

tłumacząc łopatologicznie:

jeśli Adam wsiądzie do tego zestawu i w razie kontroli powie że wiezie te maszty jako obywatel Adam H do swojego ogródka to nic poza viatolem i odpowiednim PJ mieć nie musi

natomiast jeśli w trakcie kontroli powie że tym samym zestawem jako przedsiębiorca "Adam H Produkcja masztów " wiezie te maszty do swojego klienta, musi mieć tacho, Viatol PJ i zezwolenie na transport na potrzeby własne powyżej 3,5 (lub koncesję w przypadku świadczenia usług transportowych)

już chyba prościej wytłumaczyć tego nie potrafie :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Suzu4x4 napisał:

jadąc prywatnie nawet autem ciężarowym nie potrzebujesz mieć tacha

ale takim do dmc 3500

Normalnie jedź amarokiem.

Edytowane przez wilk435 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, danielpoz napisał:

Widziałeś kiedyś w Polsce auto poniżej 3.5t z tacho? ja miałem takie 3 sztuki ale każdy przywieziony z D. 

 

nawet kupiłem takie, i  ogranicznik miało na 90 km/h który kazałem ściągnąć zaraz jak tylko wyjechałem z salonu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, danielpoz napisał:

Widziałeś kiedyś w Polsce auto poniżej 3.5t z tacho?

nawet jezdziłem 3lata.

VW LT bez wspomagania :(

Edytowane przez wilk435 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.