Skocz do zawartości

Przyczepa dla 4 osób ktora polecacie?


marcia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zapdała decyzja ,ze kupujemy przyczepe .Szukamy czegos do 5000 .Jestesmy rodzina 4 osobowa nas dwoje oczywiscie dorosłych ,13 latka i dwulatka .Szukam czegos ,by miało jeno łozko duze dwuosobowe i dwa pojedyncze takie rozwiazanie byałoby najlepsze ,widziałm teez przyczepy z pietrowymi łozkami i tez mogłoby byc takie rozwiaanie.Dobrze ,by byało takze ,gdyby po rozłozeniu łozek było miejsce na rozłozenie łozeczka turystucznego wymiary 120na 60 .Musi byc to przyczepa ktora mozna ciagnac z prawo jazdy kategiri B czyli jak mi powiedzino jedoosiowa.Słuzyc bedzie do wyjazdow nad morze na 2 3 tygodnie i niektore weekendy.Prosze o rady ,wskazówki ,sugestie .Czy przczepe mozna kupic wiosna latem czy lepiej teraz?Z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi i goraco pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 267
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Szukam czegos ,by miało jeno łozko duze dwuosobowe i dwa pojedyncze takie rozwiazanie byałoby najlepsze ,widziałm teez przyczepy z pietrowymi łozkami i tez mogłoby byc takie rozwiaanie.Dobrze ,by byało takze ,gdyby po rozłozeniu łozek było miejsce na rozłozenie łozeczka turystucznego wymiary 120na 60 .Musi byc to przyczepa ktora mozna ciagnac z prawo jazdy kategiri B czyli jak mi powiedzino jedoosiowa.

 

Witam, takie coś to tylko w Erze :-] A tak na poważnie to trzeba szukać. Komisy, portale internetowe www.auto.pl www.gratka.pl www.autogielda.pl możesz zajrzeć na Allegro czy Ebay, ale tam sie chcą przeważnie licytować, czego ja osobiście nie lubię. Wątpliwe żeby w takiej przyczepce znalazło się jeszcze miejsce na dodatkowe łóżko. Najlepiej jest kupować zimą, wiosną ceny zawsze wzrastają, chociaż w tym roku zimy raczej nie ma. W tej kwocie zwracaj uwagę bardziej na stan niż rocznik. Pozdrawiam i życzę udanych "łowów" :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

nie zapeszam :-]:-]:-] , ale w tej kwocie pieniędzy to będzie raczej ciężko ( chyba że coś wiekowego , A BYWAJĄ TEŻ OKAZJE ! ) :-] OBYM SIĘ MYLIŁ !

A z całego serca życzę udanego zakupu :-] POWODZENIA :-]

 

PS. co do rad to poczytaj nasze posty znajdziesz wiele informacji

 

POZDRAWIAM SERDECZNIE :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcia, koledzy maja racje :-]

za 10000 mozna juz znalezc sliczna przyczepe ale w kwocie, ktora dysponujesz nie znajdziesz duzej przyczepy w dobrym stanie, wiek ma swoje prawa i tego oszukac sie nie da, co najwyzej sprzedajacy moze Ciebie oszukac jaka to ona jest sprawna no i nie cieknie. Gdybys szukala przyczepy malej to z powodzeniem ale przy dwojce dzieciakow i jezeli nie chcesz sobie zepsuc wypoczynku to trzeba bedzie pule powiekszyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za rady cały czas szukam nie wiem czy uda mi sie pule pieniezna zwiekszyc ,ale moze do lata jeszcze dosperlam :-] gorzej jak wtedy ceny pojda w gore .Co myslicie o tej przyczepie? http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=163923826 .choc odpada weszłam na stronke i te pietrowe łozka to wygladaja na niezbyt wygodne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no to jakas dorobka chyba jest :-]

Sprzedalem tydzien temu swoja byla przyczepe o identycznych wymiarach. W trojke (dziecko 5 lat) nie bylo tam luksusow a co dopiero czteroosobowa rodzina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie prosze o jakich wymiarach przyczepy szukac tylko takiej co mozna przy prawo jazdy B i z jakiego rocznika ,by mozna bało pare lat ja wykorzystac?Moze macie racje i rzeczywiscie troszke dozbierac i dołozyc ,nie znam sie na tym wiec jestescie dla mnie zbawieniem,bo wiadomo jak to sprzedawca wszystko zachwali ,byle tylko sprzedac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym prawem jazdy sie nie martw, byle nie przekroczyc DMC zestawu 3,5 tony przy zachowaniu stosunku mas.

marcia, a bylas gdzie w jakims komisie poogladac przyczepy, tak podgladnac najzwyczajniej co Wam by pasowalo, jaki uklad, czy chcecie miec z lazienka itd.

Najlepiej ogladac i na ten podstawie sami wyciagniecie wnioski co Wam jest potrzebne i jak zawezic poszukiwania. ja szukalbym czegos co ma bude min. 5 metrow ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że nie jest to niemożliwe. Rok temu jak szukałem sobie przyczepy wstępnie zakładałem, że chcem przeznaczyć ok 4tys (co prawda nie udało sie bo napaliłem się na teraz posiadaną w cenie 6500) z 88roku). I w sumie sporo przyczep obejrzałem i nie powiem, że brakowalo ofert. Zauważyłem, że zazwyczaj większe przyczepy są tańsze od małych (tych rejestrowanych do 750kg - bezprzeglądowych). Ja szukałem salonki (mniej funkcjonalna i mniej ofert) więc odrzucałem wszelkie 2 łóżkowe. A z tego co widziałem to bez problemu nawet w przyczepach 350cm były dwa łóżka + pientrowe nad małym. Co prawda odbędzie to sie kosztem łazienki w przypadku małej przyczepy. Widziałem np. fajnego kip'a 420 z 81 roku 4 osobowego za 5300zł. Więc uważam, że jeśli się cierpliwie poszuka napewno można coś znaleźć nawet za te 5 tys. Ale polecam dużo jeździć i oglądać, nos powinien sam wybadać, która będzie odpowiednia:-)

 

PS. Ale nie zaszkodzi poczytać naszych tekstów odnośnie kupna przyczepy :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepa nie musi byc z lazienka najbardiej mi zalezy by byało eno łozko dwuosobowe i daw mniejsze oddzielne moga byc tez pietrowe.Najmniej odpowiad mi układ dwa łozka szerokie ,bone usmiecha mi sie psac z dzieckiem ,a dzieci razem nie moge połozyc ,bo starsza tak sie kreci ,ze mogła by zgniesc tą dwuletnią.

Wasze posty i rady cały czas czytam i najbardziej obawiam sie ,by nie kupic gdzies nagdnitej przyczpy ,nie moze smierdziec podłoga nie moze sie uginac przy chodzeniu ,ale zastanwaia mnie jek sprawdzic jej szczelnosc,czy jak nie smierdzi stechlizna tzn. ze jest szczelna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jak nie smierdzi stechlizna tzn. ze jest szczelna?

Jak smierdzi stechlizna to generalnie jest za pozno, bo miedzy blacha a okleina juz rosna grzybki. Jezeli w przyczepie wisi 5 choinek zapachowych to tez polecam ostroznosc :-]

Czy cieknie nie da sie sprawdzic ot tak, jedynie moga byc ku temu sygnaly w postaci plam z wyschnietych zaciekow wewnatrz, odksztalcen wewnetrznej obiciowki czy widocznych prob uszczelniania silikonem Zazwyczaj wzdluz rynienek obrysowych czy oknie dachowym.

 

Jestem ze Szczecina.Od ktorego rocznika najlepiej zaczac poszukiwania?

Trudne pytanie marcia...moze od 2007 :-]

 

a tak na powaznie to od 1990, moze koledzy tez podpowiedza. Oczywiscie nie mozna wykluczyc, ze i starsza znajdzie sie w lepszym stanie bo wlasciciel o nia lepiej dbal. marcia, kupujac przyczepe musisz je ogladac. Nic wirtualnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W okolicy Koszalina jest paru importerów. Ja za swoją przyczepą jeździłem po Polsce a w końcu kupiłem na "swoim podwórku" :-] .

www.holidaysport.pl - Nowe Bielice k. Koszalina chyba najrozsądniejsze ceny

www.rynkiewiczcamp.ndl.pl - Manowo k. Koszalina

www.tanikemping.pl - Mielno k. Koszalina ten już widziałaś na allegro

www.przyczepy-campingowe.koszalin.pl

www.kemping.com.pl - Będzino k. Koszalina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacol: koło Koszalina jeszcze www.auto-caravan.pl :-]

 

marcia: jeżeli łazienka jest dla Ciebie nieistotna to szukaj właśnie przyczepki starszej niż z 1990 roku. ja mam starego eifellanda rocznik 1976 i wcale nie jest strasznie rozszczelniona- nie ma łazienki, tylko kibelek, nie ma nadmuchu ogrzewania, ale jest ok do mieszkania.

ja bym szukał czegoś w tym stylu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.