Skocz do zawartości

Poszukiwana przyczepa ponad 5 m


terenowiec

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ochotę zaproponować moderatorom utworzeni dodatkowego wątku pod tytułem: trefne oferty. Zamieszczalibyśmy w nich oferty nieprawdziwe, których nie polecamy.

Dzisiaj miałem nieprzyjemność odwiedzić sprzedającego w Sycowie. Bagatela 200 km w obie strony. W ofercie gość napisał, przyczepa bezwypadkowa. Tymczasem okazało się, że cały bok było robiony, a malowana była w całości. Co dla mnie jest oburzające, gość nawet nie fatygował się by do nas podejść i cokolwiek powiedzieć, choć wiedział, że specjalnie jedziemy do niego z żoną. Wysłał swojego pracownika, który na moje pytania wzruszał tylko ramionami nic nie wiedząc. Nie dziwię się, że ma olewający stosunek do ludzi. Facet na placu miał kilka samochodów po 200 tysięcy każdy i głęboko w dup....e miał to, że ktoś stracił czas i pieniądze przyjeżdżając po rzekomo bezwypadkowa przyczepę.

Przyczepa ponadto z zaciekami w środku. Zdecydowanie nie polecam. Chyba, że zaproponować z góry (jeszcze prze4d wyjazdem) facetowi 7 - 8 tysięcy i zabawić się samemu w uszczelnienie. Oczywiście kiedyś przy odsprzedaniu trzeba będzie też sprzedawać tanio. Poza tym ma MW i DMC taką samą czyli 1500 kg, co należałoby wyprostować. A to dodatkowo kosztuje. Oto link do tej oferty: http://otomoto.pl/hobby-15-T1898861.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej CIERPLIWOŚCI!!! Przecież to nie pierwsza przyczepa która kupujesz. Nasz rynek jest specyficzny i nie bardzo jesteś w stanie coś z tym zrobić. Troszke km trzeba nakręcić żeby kupić coś z sensem ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ofercie gość napisał, przyczepa bezwypadkowa. Tymczasem okazało się, że cały bok było robiony, a malowana była w całości. [...]

Oto link do tej oferty: http://otomoto.pl/ho...5-T1898861.html

 

Terenowiec, masz jakieś fotki? Możesz pokazać gdzie była robiona (po czym poznałeś) no i po czym poznać, że była malowana...

Tak z na pierwszy rzut oka wygląda niby całkiem przyzwoicie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robiłem fotek, bo mi to nie było potrzebne. Poziome paski szare na górze mają ostrą krawędź odcięcia od taśmy po malowaniu. W kilkunastu miejscach przy górze są place takie jak paczka zapałek, gdzie blacha nie jest o fakturze skórki pomarańczy jak na całości, tylko są to płaskie place po zaszpachlowaniu wkrętów lub jakiejś innej naprawie (klepaniu, kitowaniu). W kilku miejscach wyraźnie było widać, że farba ma najwyżej kilka lat. Lakier na przyczepie 20 letniej wygląda zupełnie inaczej. Gdzieniegdzie ślady jasnej farby były widoczne na ciemniejszym podłożu. To widziałem wyraźnie i tego jestem pewien. Poza tym, gość sprzedaje ją od września, ogłaszając nawet na zagranicznych portalach aukcyjnych. Początkowo chciał 15 tysięcy. Teraz, telefonicznie chciał 11500. Ja nawet nie dałbym za nią 10000 zł. Jeżeli ktoś nie boi się przyczep powypadkowych, to jego sprawa. Dla mnie zacieki na obu przednich narożnikach są sygnałem, że przeciekała i przeciekać może dalej. Stanowczo odradzam, chyba, że ktoś ma kilka kilometrów i tak z ciekawości chce sobie na nią popatrzeć. Naprawiany była prawy bok co widać dobrze na górze. A ha. Cała rynienka od przodu byłą prostowana kombinerkami.

Szadok, ja też byłem pewien, że to świetna przyczepa. Zawiodłem się dopiero na miejscu.

Mój były Burstner, którego teraz kupił Robert, też był jakoś tam kiedyś klepnięty. Ale kiedy wszedłem do niego po raz pierwszy do środka i obejrzałem zakamarki, widziałem od razu, że był bez zacieków i można nim było jeździć. Tu gwarancji nie ma żadnej, bo kto Ci ją da. Anonimowy facet który jeździ furami po 200 tysięcy zł? On takich ma w głębokim poważaniu. Liczy, że kiedyś przyjedzie frajer, który w końcu nie zobaczy historii budki i ją łyknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terenowiec, masz jakieś fotki? Możesz pokazać gdzie była robiona (po czym poznałeś) no i po czym poznać, że była malowana...

Tak z na pierwszy rzut oka wygląda niby całkiem przyzwoicie...

Przecież widać na pierwszy rzut oka że że malowanie jest aż za bardzo żywe w stosunku do rocznika. Brakuje tylko bardziej wyrażnych ( ciemniejszych ) cienkich pasków na boku przyczepy - tych nad tylnymi lampami obrysowymi. Schowek przedni bialutki i nówka. Zderzak tylny - bialutki i nówka. W środku łózka chyba sosnowe - pierwszy raz coś takiego w Hobby z tego rocznika widzę :sex: Coś dziwnego w okolicach przedniego okna. W dziwny sposób oklejony materiałem przód przyczepy ( pod oknem ) i boki ( różne materiały a powinny być identyczne ). Zasłonki i firanki dorobione. To tyle na szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 5 zdjęciu widać w rogu ściany jakiś nie swój kolor, może to tylko mi się wydaje gdyż może tam padać jakiś cień. Łóżka w tej sypialni wyglądają na nieoryginalne. Na pierwszy rzut oka można stwierdzić że przyczepa zewnętrznie była co nieco odnowiona, zdarzają się wyjątki zadbanych przyczep np te od Pana Darka.:sex:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terenowiec ale Cię wzięło!

 

Jeżeli Ci ulży to ja też kupiłem to zdjęcie.

 

Jak szukałem swojej cepki, to ktoś na forum strzelił 2500 km ze przejechał w poszukiwaniach. Ja tylko coś koło 900.

 

Prawda pewnie jest taka że gościu sprzeda cepkę na stacjonarkę, przykryje płachtą i szlus. Kwestia ceny, ale ma z czego opuszczać bo wysoko startuje.

 

Owocnych poszukiwań.

 

Nie sugeruj się Panem Jarkiem ani Panem Darkiem tylko własnymi gałami (oczami) :sex:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terenowiec, fantastyczny opis (w sensie fantastycznie, że jest wyraźnie opisane to, czego na zdjęciu nie widać, a przez telefon Ci nie powiedzą; niech ten opis zostanie dla potomnych)! Aż się nuż w kieszeni otwiera, jak sobie przypomnę te wyjazdy po 'suchutkie i czyściutkie przyczepki', które okazywały się hodowlą pleśniaka czarnego :<

 

Powodzenia!

Edytowane przez szadok (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie mówiłem: http://forum.karawaning.pl/topic/6426-poszukiwana-przyczepa-ponad-5-m/page__view__findpost__p__167771 :sex:

Bezwypadkowa...

A wiecie dlaczego wszystkie auta sprowadzone są bezwypadkowe? I to prawda, której podważyć się nie da :

Otóż auta sprowadzane, wcześniej z drzewa zdejmowane naprawdę są bezwypadkowe... bo w Polsce wypadku nie miały :swiety:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek Chrysler , można też trafić uczciwego !! sprzedawcę który napisze ,że jest uszkodzona ... delikatnie uszkodzona :sex:

I naprawdę ciężko znaleść te delikatne uszkodzenie a jeszcze trudniej znaleść co nie jest uszkodzone.

http://otomoto.pl/kn...e-T2227177.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.