Skocz do zawartości

Poszukiwana przyczepa ponad 5 m


terenowiec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów. Myślę, że trzeba pojechać do NL i tam zakupić cycepke. Ja kupiłem Eifellanda 500 TU z 2001 za 5600 euro z 6000 euro, od prywatnej osoby i wszystko oki. Nie patrzcie na handlarzy tylko kupić gazetę i pojeździć. Moja u handlarzy była w granicach 7500 -8500. U prywatnych duże przyczepy są w dobrych cenach. Będę ją sprzedawał bo jest za duża.

Za póżno. Obserwując oferty w Holandii stwierdzam że tam sezon już jest w pełni i ceny bardzo poszły w górę w porównaniu z końcem ubiegłego roku. U osób prywatnych niestety też.

Sprawdza się prawda że przyczepę najlepiej kupić pod koniec roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radi, ja jednak wolę swoje rozwiązanie zabudowy ze względu na większą łazienkę i uklad siedzeń w okręgu po lewej stronie, które po rozłożeniu maja 160cm szerokości spania.

post-2725-0-10501000-1297766044_thumb.jpg

post-2725-0-00139200-1297766067_thumb.jpg

 

Przy, że tak powiem "normalnym" użytkowaniu, gdy nie zabiera się ze sobą składanej łodzi podwodnej, kompletnego wyposażenia na safari czy innych ponadnormatywnych sprzętów hehe%281%29.gif szerokość między przednimi spaniami nie jest szczególnie uciążliwa przy załadunku.

U kolegi Terenowca wystepują ekstremalne ładunki i tu niewiele przyczep się sprawdzi...

któryś z kolegów proponował kampera z przyczepą bagażową...myślę, że to wcale nie jest zły pomysł w tym przypadku.

ps, mój Fendt ma masę własną 1000kg, ładowność 300kg.

Edytowane przez piterek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radi Twoje rozwiązanie nie do końca nam odpowiada. Na poprzednich wyjazdach do pasji doprowadzało nas rozścielanie i zwijanie spania. Dlatego teraz chcemy, by łóżka piętrowe dla dzieci były cały czas zaścielone. Jeżeli to będzie jakaś większa 560-tka z łóżkiem małżeńskim, to też będzie zaścielone, a miejscem do posiłków (rysowania i malowania) byłaby mała środkowa podkowa lub dwa siedzonka ze stolikiem pomiędzy. Inny wariant, z wersjami krótszymi, to łóżko piętrowe obok którego są siedzonka ze stolikiem do zabawy i posiłków, a z drugiej strony byłaby rozkładana podkowa, którą codziennie trzeba byłoby zaścielać i zwijać. Jednak tu spaliby dorośli i nie byłoby to już tak uciążliwe jak jest teraz. Oczywiście pietrówka byłaby zawsze gotowa do przyjęcia śpiących bąbli ;).

Krótko mówiąc szukam wersji z trzema elementami: pietrówką, spaniem dla rodziców i gdziekolwiek umiejscowionym stolikiem z siedziskami obok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze... terenowiec... ciężko będzie.

Masz mocno sprecyzowane niecodzienne wymagania i nawet jak ze ;) szukać i się znajdzie taka p-pa, to okaże się że handlarz/kłamca,

Jak ten tutaj pajac:

post-2083-0-14023500-1297795249_thumb.jpg

I tak jak ta, albo uszkodzona, albo ogołocona, albo cena nie do przyjęcia albo 100 innych powodów dyskwalifikujących zakup .

Przemyśl jednak pierwotny pomysł (sorry bodzioklb, byłem pierwszy :thank: ) by jednak pięterko wstawić. Ani to koszt duży, ani integracji ze ścianami nie trzeba. Po prostu byłoby to łóżko na wysooookich nogach. Odrobina pomyślunku i masz co chciałeś a oferta nadających się do małej reorganizacji p-p jest znacznie szersza.

Edytowane przez Wojtek Chrysler (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ u Piterka jest super!

Jak mi dzieci podrosną, będę szukał czegoś takiego. Ale to już minimum 5,0m.

Ja mam u siebie taki układ a przyczepka ma w środku 4,80m, więc można znalężć krótsze niż 5m (i ma ładowność 340 kg)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

terenowiec... hmm teraz cos sobie przypomnialem, moja cepa ma DMC 1500kg - MW 1240kg = 260kg ładownosci ...ale sa tez 560-tki o DMC 1600kg... co daje 360kg ladownosci a najwieksza laownosc z 5-cio metrowek maja hobby 535/540 - widzialem 540-tke co miala MW 1100kg a dmc 1500

 

ups to nie ten temat... ale chyba trafilo do adresata ;)

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek Chrysler nie jest tak źle. Większość przyczep powyżej 530 cm spełnia moje oczekiwania, choć nie zawsze cena jest dobra lub odległość zbyt duża by ryzykować przejażdżkę. Mojego obecnego Burstnera szukałem ze 2 miesiące, aż w końcu trafiłem na prywatną ofertę z której byłem - i ciągle jeszcze jestem bardzo zadowolony. Muszę po prostu trafić moment, aż ktoś coś takiego jak szukam będzie sprzedawał.

Powiem Wam, że propozycję nowej budki też jest ciekawa i co chwila mnie korci, tym bardziej, że firma odda mi 9% podatku i cały VAT. Jednak strasznie się boję jeździć z nową budką (zadrapania, nagły spadek wartości, kradzieże, chuchanie nad każdą urywaną przez dzieciaki część). Stąd te wstrętne myśli szybko odganiam.;)

Edytowane przez terenowiec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy Waszym zdaniem, dałoby się w przypadku takiej przyczepy (link poniżej) zrobić stałe spanie dla 4 osób, tak by środkowy stolik nadal był stolikiem i to nierozkładanym? Czy z przodu można zrobić dwa łóżka piętrowe, lub jedno małżeńskie i piętrówkę dla dzieciaków? Kilka takich Hobbyków już widziałem, ale jest to dla mnie najgorszy z możliwych układów (z kuchnią z tyłu). Chyba, że da się to przerobić...

Oto to o czym mówię: http://otomoto.pl/ho...5-T1898861.html

Edytowane przez terenowiec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za póżno. Obserwując oferty w Holandii stwierdzam że tam sezon już jest w pełni i ceny bardzo poszły w górę w porównaniu z końcem ubiegłego roku. U osób prywatnych niestety też.

Sprawdza się prawda że przyczepę najlepiej kupić pod koniec roku.

 

Ja swoją przyczepę kupowałem w Holandii na koniec lipca i szukałem w gazecie( wychodzą na początku miesiąca). Faktycznie przyczep od 2000e do 4000 e nie było, gdzie nie zadzwoniłem to było nieaktualne. Ale przyczep około 5000- 6000 było dosyć do oglądania ale ja oglądałem tylko u prywatnych. No i udało się kupiłem. Trochę duża ale jest. Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Ja tylko dorzucę drobną, ale ważną kwestię spania w przyczepie. W przypadku łóżka piętrowego zbiera się bardzo dużo wilgoci na górnym łóżku i bez wydajnej wentylacji można rano "wyżymać" pościel. Jeśli Terenowiec wsadzisz cała swoją czwórkę do jednej przestrzeni, tak jak sugerujesz - przód (łóżko piętrowe da się dorobić) to potrzeba sporego okienka, najlepiej z dużym wentylatorem.

Co do praktycznej strony zrobienia z przodu 4 miejsc do spania, to pomysł w Twoim przypadku jest chybiony. Nigdy nie załadujesz dużo bambetli do niej, gdyż kuchnia nie pozwoli nic zapakować do tyłu, aby zrównoważyć przód. Oczywiście są dwie osie, no ale przegiąć na obciążeniu przodu też nie można. Jest co prawda bagażnik na rowery, można założyć nawet na 4 szt., ale dalej pozostanie jeden duży luk z przodu w którym będzie się walało wszystko w "kupie". Sam nie wiem, takie mam wątpliwości. ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo się wahałem, ale przyszedł czas, by poważnie zająć się sprzedażą swojej przyczepy i poszukiwaniami nowej ;).

Założenia są takie:

Długość: od 5 do 6 metrów (samej budy)

MC: 1200 - 1800kg

Ładowność: ((MC - MW) znacznie powyżej 250 kg

Łóżko piętrowe + łóżko małżeńskie (lub dwa łóżka stałe) + stolik na środku z siedziskami z boku

Rok: młodsza niż 1991

Nie angielka

Wyposażona w WC kasetowe

Przyczepa nie rozbita, lub z niewielkimi i niegroźnymi uszkodzeniami łatwymi do naprawy

Mile widziana drabinka i relingi dachowe

Nie musi mieć przedsionka

Miele widziana lokalizacja gdzieś w okolicy Dolnego Śląska do 200 km (na przeciwne końce Polski nie chce jechać), bo podczas wszystkich dalekich wyjazdów nacinałem się na wielkich kłamców :thank:, dla których przyczepy po dachowaniu i rolce były nówkami spod igły.

Kwota jaką chcę wydać to przedział od 10 do 22 tysięcy

Idealne byłoby coś takiego (w sensie układu i wyposażenia), ale to z aukcji jest powypadkowe i kiepsko zrobione. Podaję ją tyko jako wzór układu, którego szukam: http://otomoto.pl/ho...e-T2183729.html

Prosiłbym o wszelkie informacje pochodzące spoza Allegro, gdyż oferty tam zamieszczone przeglądam codziennie i raczej wyłapuję wszystko co się pojawia.

Za różne podpowiedzi będę wszystkim wdzięczny :look:.

Andrzej - 606 28 64 73

Mam na podwórku prawie idealnei spełniającą warunki :-)

z tym że rocznik jest właśnei 91 i firmowo jest angielka ale w wersjii kontynentalnej - nabyta w holandii

mw ma coś 1100 a dmc 1500 ładowność chyba 395 czy jakoś tak

http://forum.karawaning.pl/topic/4697-abi-nightstar-abey-oraz-chariot-cx2/page__view__findpost__p__120920

Jak by Cie interesowała to na PW jest do wzięcia "od zaraz" bo mam już inną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Maćku, ale nie ma stałego stolika z siedzeniami. Chciałbym go mieć, aby nie trzeba było zwijać i rozwijać spania. 4 wyra zaścielone i oprócz tego stoliczek z siedzonkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.