Skocz do zawartości
terenowiec

Poszukiwana przyczepa ponad 5 m

Rekomendowane odpowiedzi

irekg1

Gratuluje zakupu.Obserwowalem temat.Ładna chałupa,i do spotkania na trasie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
California

Witam, Gratulacje z zakupu niech się dobrze sprawuje i do zobaczenia na szlaku.

Serdecznie pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
geloo77

No chłopie, już się doczekałeś swojej wymarzonej budy - Gratulacje

No i niech ci służy długie lata

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
gfizyk

Geloo - jakie długie lata!? Ja Terenowcowi życzę, żeby za jakiś czas mógł kupić jeszcze fajniejszą i jeszcze nowszą jak tylko przyjdzie mu na to ochota.:slina:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
geloo77

eee tam

Takiej ładnej cepki to aż szkoda sprzedawać, tylko dopieszczać ( jak kobietę:slina:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bodzioklb

Terenowiec - no to kiedy cepa bedzie w "naszych pojazdach"? - do Sławy mam rozumiec ze przyjezdzasz? :slina:

p.s.: w Sławie to juz soczków pic nie bedziesz :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Bluesmen

Terenowiec to już jak dobrze pamiętam w przyszły weekend ciągnie cepkę na :slina:.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
terenowiec

Koledzy dzisiaj po południu skończyłem dwudniowy maraton w pracy. Jutro ucałuje żonkę:hmm::slina:, a potem budkę i siedząc przed nią będę podziwiał:hmm:. Cyknę też kilka fotek.

Co do stanu to ma kilka drobnych usterek. Większą jest pęknięcie przedniej szyby: 168x75cm. Szyba niemała wiec będę ją kleił, tylko muszę gdzieś kupić chlorek metylenu, który się ponoć najlepiej nadaje do klejenia szyb poliwęglanowych. Jest też lekko naderwana listewka na samym dole budki i kilka innych drobiazgów nie wymagających wkładu finansowego tylko kilku godzin pracy - łącznie. A i muszę gdzieś kupić zapasuwkę, bo ta, która dostałem, jest wielką prowizorką (felga z otworami na śruby wywierconymi wiertłem obok oryginalnych otworów). Myślę też, by pomiędzy oś przyczepy a ramę, włożyć specjalne podkładki dystansowe, po to, by budka poszła o 2-3 cm do góry. Związane to jest z tym, że hak holowniczy Toyoty jest dość wysoko osadzony i podpięte przyczepy mają zawsze tyły nisko pochylone. Ponadto podniesienie przyczepy uchroni ją choć częściowo przed ryzykiem uszkodzenia na nierównościach terenu gdzieś poza drogami asfaltowymi, z których zamierzam od czasu do czasu zjeżdżać. Innym rozwiązaniem byłoby danie opon o większym profilu, ale te w przyczepie są w doskonałym stanie i szkoda je wymieniać. Podkładki dystansowe mam za darmo wiec będzie to chyba najtańszy sposób podniesienia budy. Oczywiście to nie wszystki prace jakie trzeba bedzie zrobić, ale o tym zacznę pisać w dziale nasze pojazdy.

A co do Sławy, to jedziemy jak najbardziej. Wcześniej jednak wybieramy się do Czerwonej Wody :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
timtim

gratulacje !!! nie jest to czasami francuski produkt ?? widzę dużo podobieństw do mojej Gruau:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
terenowiec

Ponoć jest to kopia czegoś francuskiego robiona pod klienta niemieckiego (taka nazwa): Sterckeman. Ktoś mówił, że to wypisz wymaluj jakiś Francuz - Carawele czy coś takiego...?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
eddie65

Gratuluję zakupu, a tutaj jest ładnie napisane: Caravelair /karaweler/ , Sterckeman = siostry bliźniaczki.

http://forum.karawaning.pl/topic/855-niewiadow-375/page__view__findpost__p__73055

http://forum.karawaning.pl/topic/855-niewiadow-375/page__st__15

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi