Skocz do zawartości

Poszukiwana przyczepa ponad 5 m


terenowiec

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy dzisiaj po południu skończyłem dwudniowy maraton w pracy. Jutro ucałuje żonkę:hmm::slina:, a potem budkę i siedząc przed nią będę podziwiał:hmm:. Cyknę też kilka fotek.

Co do stanu to ma kilka drobnych usterek. Większą jest pęknięcie przedniej szyby: 168x75cm. Szyba niemała wiec będę ją kleił, tylko muszę gdzieś kupić chlorek metylenu, który się ponoć najlepiej nadaje do klejenia szyb poliwęglanowych. Jest też lekko naderwana listewka na samym dole budki i kilka innych drobiazgów nie wymagających wkładu finansowego tylko kilku godzin pracy - łącznie. A i muszę gdzieś kupić zapasuwkę, bo ta, która dostałem, jest wielką prowizorką (felga z otworami na śruby wywierconymi wiertłem obok oryginalnych otworów). Myślę też, by pomiędzy oś przyczepy a ramę, włożyć specjalne podkładki dystansowe, po to, by budka poszła o 2-3 cm do góry. Związane to jest z tym, że hak holowniczy Toyoty jest dość wysoko osadzony i podpięte przyczepy mają zawsze tyły nisko pochylone. Ponadto podniesienie przyczepy uchroni ją choć częściowo przed ryzykiem uszkodzenia na nierównościach terenu gdzieś poza drogami asfaltowymi, z których zamierzam od czasu do czasu zjeżdżać. Innym rozwiązaniem byłoby danie opon o większym profilu, ale te w przyczepie są w doskonałym stanie i szkoda je wymieniać. Podkładki dystansowe mam za darmo wiec będzie to chyba najtańszy sposób podniesienia budy. Oczywiście to nie wszystki prace jakie trzeba bedzie zrobić, ale o tym zacznę pisać w dziale nasze pojazdy.

A co do Sławy, to jedziemy jak najbardziej. Wcześniej jednak wybieramy się do Czerwonej Wody :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć jest to kopia czegoś francuskiego robiona pod klienta niemieckiego (taka nazwa): Sterckeman. Ktoś mówił, że to wypisz wymaluj jakiś Francuz - Carawele czy coś takiego...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zakupu, a tutaj jest ładnie napisane: Caravelair /karaweler/ , Sterckeman = siostry bliźniaczki.

 

http://forum.karawaning.pl/topic/855-niewiadow-375/page__view__findpost__p__73055

 

http://forum.karawaning.pl/topic/855-niewiadow-375/page__st__15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.