Skocz do zawartości

Opłaty za kempingi.


Lukasz1221

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Affa napisał:

dobrze jednak jest, kiedy spróbujesz jednego i drugiego i wybierzesz swój sposób na wakacje.

ja czasami mówię, że wolę Kaszuby niż Grecję (tu wstaw inny piękny europejski zakątek), ale ja nigdy za granicą nie byłem

 

Affa, ja byłem i na Kaszubach i w "innym europejskim zakątku", i wierz mi, to i to ma "swój" klimat. Może warto wybrać się np. do Grecji i porównać? :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacol: dokładnie to napisałem!

 

Kaszuby to dla naszej rodziny szansa na tani wypoczynek- dzięki temu "wakacje" mogą być dłuższe (również dłuższe i krótsze weekendy), ale i "klimat" który nam bardzo pasuje.

 

z pewnością chciałbym zwiedzić południe Europy (ale nie tylko), jednak zależy to od kasy, czasu i wielu innych uwarunkowań

dopiero niedawno kupiłem przyczepę zdatną do rejestracji, więc pewnie jeszcze się pochwalę swoimi wyprawami :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Affa, życzę Ci tego, bo warto. Ja objeździłem trochę południe europy z :-] i zawsze zazdrościłem "ludziom z przyczepami". Teraz sam postaram się to nadrobić. Oczywiście weekendy i jak będzie chwilka to gdzieś bliżej śmignę na łono natury. :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do AFFA

 

Ja też jestem początkującym karawaningowcem. Mam za sobą bardzo udane dwie wyprawy nad zalew Sulejowski.

 

Posiadam bardzo tani zestaw polonez caro plus z Niewiadówką 126 B. Na Polskę to nawet i może wystarczy, ale napewno nie na Europę. W razie awari w kraju każdy kowal naprawi mi poloneza, za granicą mechanik zgłosi policji, że okradłem muzeum techniki.

 

Ale już moim marzeniem jest posiadanie kampera i zwiedzanie Europy. Najlepiej aby kamper był zrobiony na bazie blaszaka furgonu, mółbym wtedy zrezygnować z osobówki, mało jeżdze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do poloneza i N-ki: faktycznie jest to tani sposób na wakacje w kraju.

jednak jak pojawią się wolne środki finansowe warto dokonać zmianna lepsze. oczywiście nie dotyczy to ewidentnych hobbystów (ukłony wiadomo dla którego z naszych Kolegów) :-]

 

co do kamperów: trudno może być z blaszaka zrobić rasowego kampera, możesz być nie do końca zadowolony jeśli będziesz chciał zaoszczędzić, z kolei koszt całkowity może Cię zadziwić jeśli jednak zdecydujesz się go dobrze wyposażyć. Może najlepszym wyjściem byłaby odbudowa "przechodzonego" kampera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas pokaże.

 

Chciałbym kampera z blaszaka ponieważ używałbym go do jazdy codziennej. Obecnie mam dwa polonezy (mój i żony). Raczej nie chciałbym utrzymywać trzech aut (OC, przegląd). Ja mało jeżdze i myślę, że w przyszłości żona miałaby jakąś osobówkę np na wypady do rodziny i do pracy, a ja dużego dostawczaka przerobionego na kampera. Taki dostawczak częściowo pomógłby mi w pracy a jako kamper na wyjazdy.

 

Czasami na Allegro są stare Fiaty Dukato, VW LT 28 lub Mercedesy 208 są one 2, 3, do 4 osobowe z łazienką i prysznicem w cenie 10-20 tys zł. Są one z lat 85 do 93 i nie wiem, czy nie są za bardzo wyjeżdzone. Nie chciałbym kupić złoma i ciągle do niego dokładać i robić.

 

Przebiegi mają małe, ale wiem, że samochody które trafiają z zachodu do Polski są picowane, cofane liczniki.

 

Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krystian przyjedz na zlot a wtedy najlepiej ocenisz koszty jak madrze zadysponujesz kasa moze sie nawet oplacac ostatnio przysiadlem i obliczylem koszty niepotrzebne i to mnie przerazilo polowe pieniedzy wydalem niepotrzebnie Ja sluze ci swoja wiedza w tym temacie Warunek wszystko robisz sam albo zapomni o przebudowie :-]:-]:-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z Wami, każdy wybiera to co mu pasuje i gdzie będzie czuł się dobrze. Inaczej spędzą czas młodzi dwudziestolatkowie, inaczej trzydziestolatkowie z dzieckiem(mi) a jesio inaczej ludzie kole pięćdziesiątki.
a propos: Marcin T: możesz podać cennik w Zielonej?

Mówisz-masz :-]

 

Marcin T !

 

czy mozesz sprecyzowac o ktora Zielona chodzi ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz pojechałem swoim kampere(czytaj żuk blaszak z włozonynymi materacamiitd)w 1991 na kemping POD KROKWIĄ w Zakopanem i zachciało mi się zrobić dziwny myk zapłaciłem za kamper a nie jak za samochód osobowy i dopiero wtydy wszystko wyszło z szydła lepiej nie mówic dalej nic :-]:-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.