Skocz do zawartości

Opłaty za kempingi.


Lukasz1221

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Chciałbym się Was zapytac, jak to jest z tymi zapłatami za kemping. Zaglądałem na pola kempingowe i zawsze w cenniku pisze ile za kampera, przyczepę (długą, krótką) itd. itd.

 

Chciałbym się Was za co płacicie na polach kempingowych? Czy tylko kupujecie miejsce na przyczepkę ? Bo np. jak ktos przyjedzie samochodem + przyczepką to ile płaci? Bo w cenniku piszę, że za samochód x zł, za przyczepę x zł , i ilosc osób x zł

 

 

To za co sie płaci? Za samochód + przyczepę, za samą przyczepę, czy za osoby+przeczepę+samochód ?

 

 

 

Pozdrawiam,

Lukasz1221

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Placisz dokładnie według cennika- za przyczepe to oczywiste, jak stoi tam samochod to tez (bo mozna np rodzinke zostawic bez samochodu na kempingu, a samemu wrocic do domu itp), za kazda osobe stawke od osoby + dodatki (za prad, czasem za przedsionek itp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Placisz dokładnie według cennika- za przyczepe to oczywiste, jak stoi tam samochod to tez (bo mozna np rodzinke zostawic bez samochodu na kempingu, a samemu wrocic do domu itp), za kazda osobe stawke od osoby + dodatki (za prad, czasem za przedsionek itp)

 

 

Dzięki za odpowiedź... :) To się nie opłaca.. A to się płaci za dobę czy na ile sie chce? Bo jak na dobę to wcale nie jest opłacalne.. Nooo ale ta atrakcja z podróżowania, albo można dogadac się z jakąs posesją agroturystyczną i u nich przenocowac w swojej przyczepce, albo... na dziko... :-]:):-]:)

 

[ Dodano: Pią 16 Lut, 2007 18:06 ]

Lepszy pomysł... Zostawic swoją przyczepkę na polu, a auto pozostawic na parkingu niedaleko pola kempingowego (troche niebezpieczny spobós, bo ktos auto może zwędzic :-] )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiem się na temat kempingów na suwalszczyźnie i w najbliższej okolicy augustowa:

- na większości kempingach stawki są płacone za dobę i opłata jest za przyczepę, namiot, czasem przedsionek, kamper (najdroższa opłata!!!) od osoby a za samochód najczęściej jednorazowo 6-7zł za cały pobyt. Często właściciele udzielają rabatów, zaokrąglając ceny bądź nie licząc czegoś (systemu nie rozgryzłem, zależy jak z oka patrzy :-] ). Dzieci (i młodzież) w wieku do gimnazjum często są za free.

 

 

Niby wydaje sie to mało opłacalne, ale ma sie tu toalety, prysznice, sprzątanie, kosze na smieci, ławki, wiaty, pola do gier, place zabaw, itp. do korzystania w cenie. I do tego bezpieczeństwo... patrole policji nie są rzadkością.

 

Obozując na dziko tego nie masz. I tylko warto wybierać się na niestrzeżone pola jak jedzie sie w większej grupie (wiadomo - względy bezpieczeństwa)- nie raz spotykałem się z ludźmi pojawiającymi się z czort wie skąd i w jakim celu, ale ostatecznie kończyło się dobrze (nie wolno być chamem i lepiej postawić te piwo dla spokoju - czasem taki włóczęga pilnuje kempingu przed innymi i sam nic nie zrobi).

Podsumowując - jadąc z rodziną lub małej grupce lepiej pojechać na strzeżone pola bądź tam gdzie jest sporo ludzi. Na dziko - tylko z kupą znajomych. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naszym ukochanym kraju bedac na letniej wloczedze jechalismy w parze ja kamperem a kolega moj osobowka z przyczepa no niestety samochod jego ulegl awari i zostawilismy go u mechanika zaczepilismy przyczepe do kampera zajechalismy na pole namiotowe zameldowalismy sie na dwie doby i policzono nam oplate jak za samochod z przyczepa tzn wg cennika a bylo to taniej niz za samego campera do dzisiaj nie wiem czy wlasciciela pola rozbawil widok 15 m zestawu i masy ludzi wysypujacego sie z niego Ale najlepsze bylo jeszcze przed nim kiedy przyprowadzilismy osobowke oswiadczyl duzo juz widzial ale tak go jeszcze nikt nie wykiwal bylo kupe smiechu i w tym roku tez do niego wpadniemy ale przyczepe przeczepimy mu na samej portierni za jego przyzwoleniem zeby z przepisami zgodnie bylo :-]:-]:-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcecie sie poslinic? :-]

 

my za dobe placimy 7 zeta ( w zeszlym roku)

wprawdzie nie ma pradu, biezacej wody, jest slawojka w lesie, ale...

juz kiedys pisalem, wiec tutaj link podaje...

a te 7 zł za przyczepe z przedsionkiem, busa, 2 pawilony 3x3 m i taki maly namiot

 

w zyciu tego miejsca nie opuscimy :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unikamy profesjonalnych pól z certyfikatami i przynależmościami do różnych takich stowarzyszeń. Szukamy miejsc u gospodarzy i tak np w Jantarze 6 od osoby 6 za przyczepę z dostawką 5 za samochód, prąd prysznic i toaleta (nie sławojka)w cenie

Podobnie płaciliśmy w Gąskach k.Ustronia morskiego z tym że za prąd wg wskazania licznika a za prysznic 5 zeta na dzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam z zonka nie narzekam na profesjonalne kempingi, jeszcze nigdy nie zdarzylo nam sie aby byly jakies sceny, brudne WC czy brak cieplej wody, nie wspominajac o ochronie. Niektore sa naprawde ladne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre są naprawdę ładne

i cenu też mają ładne

w Jantarze wyliczyli mnie na 60 zl doba, u gospodrza 29 - bez tłumów i przyszniców do których trzeba stać w kolejce

Gospodarz cały dzień spacerowałpo podwórku i pilnie obserwował czy jacyś obcy się nie kręcą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby uniknąć kolejeczek dorobiłem kabinę prysznicową na zew, terma przepływowa i kąpiemy się do woli.

Może kiedyś się skuszę na numerowane pole podwarunkiem że cena mnie nie zniechęci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja narazie bardziej gustuje w dzikich i słabiej zorganizowanych kempingach (nie ze względu na koszty). Nie po to uciekam od cywilizacji by chodzić pod prysznice (mając jezioro lub wode ze studni) i chodzić spać o 22 jak zapada cisza nocna. Owszem, trzeba być ciszej, by nie drażnić współlokatorów kempingu ale trzeba też nieco się wyszumieć, odstresować od codzienności. Luksusem ma mi być przyczepa i tyle. No i narazie nie bardzo mnie ciągnie do pól biwakowych z wydzielonymi miejscami. Ze znajomymi robimy krąg z samochodów i namiotów i to jest najfajniejsze :-]

 

 

To są tylko moje osobiste odczucia i niech to ne razi innych forumowiczów :-] Każdy lubi co lubi i nie zamierzam nikomu narzucać swojego sposobu bycia.

 

Pozdrawiam! :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się, że nie sposób porównywać zorganizowanych kempingów do dzikich i półdzikich pól.

ja na Wdzydzach mogę stać bite 2 miesiące za 420 + koszta (żarło, gaz, itp, dojazdy)

na polu kempingowym nie postałbym za to nawet 2 tygodnie

ale piwo w dobrym lokalu kosztuje nawet i 5-6 zeta, a w sklepie obok domu Tyskie 1,99. czy to oznacza, że mając ochotę odmówię sobie wyjścia do lokalu? podobnie z kempingiem - a propos: Marcin T: możesz podać cennik w Zielonej?

 

wiem też, że dla niektórych "dziki" kemping nie jest atrakcyjny, ale to oznaczy li tylko, że preferuje inną formę wypoczynku.

dobrze jednak jest, kiedy spróbujesz jednego i drugiego i wybierzesz swój sposób na wakacje.

ja czasami mówię, że wolę Kaszuby niż Grecję (tu wstaw inny piękny europejski zakątek), ale ja nigdy za granicą nie byłem :-]

bardzo łatwo mówić, że się coś woli, mówię Wam :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodze sie z Wami, kazdy wybiera to co mu pasuje i gdzie bedzie czul sie dobrze. Inaczej spedza czas mlodzi dwudziestolatkowie, inaczej trzydziestolatkowie z dzieckiem(mi) a jesio inaczej ludzie kole piecdziesiatki.

a propos: Marcin T: mozesz podac cennik w Zielonej?

Mowisz-masz :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.