Skocz do zawartości

Adria


jacek00

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Pomocy Koleżanki i Koledzy,

 

Wpadła mi w oko Adria Unica 502 w wariancie UP. Oglądałem sporo różnych przyczep ale poza drzwiami do kibelka wszystko mi sie w niej podoba. Wygląda naprawdę nowocześnie.

 

Z racji budżetu celuje w 1999 2000. Chyba ze warto sie zainteresować albo omijać jakis konkretny rocznik.

 

Pare szybkich pytań do fanów marki:

 

- czym różni sie unica A 502UP od unica B 502UP

- czy fabrycznie jest pociągnięta instalacja 12V (światło lodówka itd)

- u smolicza stoi sztuka do wziecia ale ma jedną szybę chyba nieoryginala bo nie jest zielona. Jest jakakolwiek szansa na kupienie takiej szyby jaka byc powinna? Jesli tak to gdzie i +/- jakie koszty?

 

Dysponujecie moze archiwalnym katalogiem i ewentualnie schematem elektrycznym.

Dzięki!

Dołączona grafika

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta u Smolicza stoi chyba dość długo. Nawet już ktoś o nią gdzieś pytał.  Instalacja 12V powinna być. Ale to jest tak podstawowe pytanie, że jak zadzwonisz do Smolicza to na pewno Ci o tym powie. 

 

A co do oznaczeń to były jeszcze chyba Unica C :D Ale czym się różniły to nie mam pojęcia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam Szanownych Sympatyków Adrii, chciałbym zapytać o Adrię Action 391 PD 2017. Czy ta przyczepka warta jest swojej ceny? Jak w niej wygląda izolacja termiczna na przykładzie 361? Jaka jest  jakość wykończenia? Szukam czegoś dla 2 osób ze stelażem/skorupą bez drewna jako bazy na śródlądziu podczas czarterowania łódki żaglowej. Porównuję ją z T@B 400 i Knaus Travellino. Najbliższy dealer w Szczecinie i Krakowie. Ktoś coś? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie licz że któryś dealer ma ją na stanie i pojedziesz sobie i obejrzysz. Obejrzeć możesz teraz na targach w Duseldorfie, gdzie obecnie odbywają się targi karawaningowe.

 

A co do tej konkretnej Adrii to jest to nowość tak naprawdę więc niewiele możesz o niej się dowiedzieć.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą izolacją to jak w Niewiadówce? Grubość 20 mm  izolacji nie powala na kolana, a Hymer  PUAL to nie jest ;) Co do designu to z przodu w 391 PD jest stałe łóżko francuskie. Warte to swojej ceny? Czy też nie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściany w Action mają 24 mm całkowitej grubości, a 20 mm to faktycznie sama izolacja. Czyli w najtańszych modelach to norma. Tyle samo mam u siebie w Avivie. Przyczepa jest mała a piec wydajny. Spokojnie się ogrzejesz nawet jak na zewnątrz będzie kilka stopni. Co do jakości wykonania to w środku jest to poziom Altea, czyli jakość już na całkiem dobrym poziomie. Użyte materiały są dobre, meble ładne, a wszystkie urządzenia są oczywiście renomowanych producentów - Dometic, Thetford, Truma itp.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne dzięki, ciężko brać pod uwagę zamówienie/ kupno czegoś co nie jest popularne w Polsce. Nie znalazłem zbyt wielu opinii na temat Adrii  Action pochodzących od użytkowników, stąd moje wątpliwości.Domyślam się, że skoro jakość jest na przyzwoitym poziomie, to kompozyt skorupy jest tożsamy z kompozytem z jakiego wykonane są kadłuby jachtów, o zbliżonej sztywności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Action to też nie jest jakaś super nowość bo już parę lat są na rynku, interesujesz się po prostu nowym modelem na ten rok. U nas oczywiście Actionów jak na lekarstwo, no ale to taka specyfika rynku. Myślę, że dobrym wyjśćiem jest szukanie informacji na zagranicznych forach, zwłaszcza tam gdzie Adria jest popularniejsza.

 

A tu taka ciekawostka z Węgier :)

post-19021-0-89984300-1503782311_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to chyba klasyczny typ budowy? Nie jest to skorupa jak niewiadów? Z tego co pamiętam to z poprzednimi modelami był problem, bo od zewnątrz wszystko klejone, nie skręcone i był problem przy naprawie np nadkola.

 

Może się mylę, ale warto to zweryfikować i pomacać na żywo. Ciężko będzie dotknąć chodź jedną Adrie czy to w Krakowie czy Szczecinie. Może warto na targi skoczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.