Skocz do zawartości

Chateau


david_dv

Rekomendowane odpowiedzi

Chateau la car 380 dwusypialniowa z 86r. Ja rozważam przytwierdzenie koła do dyszla albo podcięcie schowka górą tak żeby i koło i butla 11kg weszły. To koło pod spodem to mi tarło przy podjazdach na posesję oraz w terenie wędkarskim gdzie były koleiny. Dlatego odkręciłem tą rurę mocującą i spoczywa na strychu a koło jeździ na podłodze p[od stołem. Obecnie postawiłem cepkę na kołki i biorę się za remont fragmentu podłogi. Lewy tylny róg zgnity skutkuje że nie podniesiesz klapy nad palnikami bo zachacza o okap (dobrze że w porę skumałem bo już miałem przcinać klapę i dawać dodatkowy zawias..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam 

Od roku mamy z kolegą Carata 380, celowo wybieraliśmy bez łazienki (która jest pomyłką w tak małych przyczepach) , z większą szafą. Mamy toaletę przenośną, i tak stajemy zawsze na kempingu.

Kupiona ze znanego komisu w świętokrzyskim, sucha, czysta ... jak nowa praktycznie :)

 

 

- david_dv - Chateau 320 - Jędrzejów

- jeden - Chateau 350 - Wrocław

- arekr1981 - CHATEAU CANTARA 445 - Kutno

- kazek1962 - CHateau330 - Żory

- aposa - CHATEAU CANTARA 908 -

- jano - Chateau Cantara 938 - Chorzów

- marekp - chateau 390 - Warszawa

- cichy80 - CHATEAU 380 - Zabrze

- prusiak - chateau Cantara 395C - Ostrołęka

- nowa zarażona - chateau 330 - Myszków

- lukpyr - chateau laCar 460 - Tarnów

- Odrzutowy - Chateau 280 - Warszawa

- mot - Chateau LaCar 380 - ??????
 

 

+ street_safari - Chateau Caratt 380 - Piaseczno/ Aleksandrów Łódzki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na liście powyżej, czytam Chateau od 280 do 938cm. Nie wiem czy to klik, czy faktycznie jest tak szeroka (długa) gama tych budek.

W każdym razie pozdrawiam CHATEAOWCÓW na ten 2015 rok...może więcej aktywności w tym fanklubiku by było z korzyścią dla wszystkich Chateau i ich właścicieli. :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zrobimy listę chateauowców j.w. (ja nie umiem tego wykonać) ale wiem, że każdy by skorzystał na tym bo wspólnie gromadzimy doświadczenia i może byśmy wręcz zafanklubowali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Przymierzam się do zakupu pierwszej swojej przyczepy: Chateau Cantara 2000 rocznik 1992. Jadę ją dokładnie pooglądać przed decyzją. Wprawdzie jadę ze wsparciem doświadczonego karawanisty-forumowicza, ale może jest coś, na co warto szczególnie zwrócić uwagę przy tym konkretnym modelu czy też w ogóle przy Chateau? Pod kątem "ogólnoprzyczepowym" trochę już się wyedukowałem dzięki forum - ale może jest jakaś specyfika tego modelu? Coś, co dobrze bym wiedział przed oględzinami? Z góry dzięki za wszelkie uwagi - tu czy na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Fajnie, że udało się znaleźć coś interesującego. Zapewne będziesz miał sporo radości przy usprawninanu i przeróbkach pod siebie :). Przynajmniej ja tak mam po zakupie mojej budki w zeszłym roku. Trochę rzeczy zrobiłem jesienią a za inne zapewne zabiorę się niebawem bo przez zimę zgromadziło się sporo pomysłów, materiałów i zapału do pracy  :) W tym wszystkim pomocna jest lektura tego forum więc czytaj śmiało. Czekamy jak się pochwalisz  :) A i ja również to zrobię jak tylko doprowadzę wszystkie modernizacje do końca. Pozdrawiam i życzę miłego użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie! Forum nie opuszczę, to kopalnia bezcennej wiedzy. Muszę tylko dawkować lekture, bo obowiązki różniaste mnie odciągają... Na razie skupie sie na usprawnianiu tego, co nie dziala jak trzeba. O przeróbkach to pewnie pomyślę, gdy trochę poużytkuję :) Pozdrawiam ciepło!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Taki mały czy większy remoncik, to nas zbrata z cepką i myślę, że niezwykle ważnym jest aby każdy coś z siebie w konstrukcji cepki zostawił.

Są tu i giganci co wymieniają poszycie blachy, listwy narożne itp. (szacun, ja robię tylko 0,5m podłogi nowej w tylnym rogu i z cierpliwością różnie...jak skończę będzie satysfakcja i zbratanie) :yay:  :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Taki mały czy większy remoncik, to nas zbrata z cepką i myślę, że niezwykle ważnym jest aby każdy coś z siebie w konstrukcji cepki zostawił.

Są tu i giganci co wymieniają poszycie blachy, listwy narożne itp. (szacun, ja robię tylko 0,5m podłogi nowej w tylnym rogu i z cierpliwością różnie...jak skończę będzie satysfakcja i zbratanie) :yay:  :ok:

- david_dv - Chateau 320 - Jędrzejów

 

- jeden - Chateau 350 - Wrocław

 

- arekr1981 - CHATEAU CANTARA 445 - Kutno

 

- kazek1962 - CHateau330 - Żory

 

- aposa - CHATEAU CANTARA 908 -

 

- jano - Chateau Cantara 938 - Chorzów

 

- marekp - chateau 390 - Warszawa

 

- cichy80 - CHATEAU 380 - Zabrze

 

- prusiak - chateau Cantara 395C - Ostrołęka

 

- nowa zarażona - chateau 330 - Myszków

 

- lukpyr - chateau laCar 460 - Tarnów

 

- Odrzutowy - Chateau 280 - Warszawa

 

- mot - Chateau LaCar 380 - ??????

 

 

+ street_safari - Chateau Caratt 380 - Piaseczno/ Aleksandrów Łódzki

- clands Chateau LaCar 380 - Łańcut

Edytowane przez clands (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Także tego.

Zdradziłem Sterckemana na rzecz Chateau.

Dziś kupiłem Chateau 380.

Czas pokaże jak się będzie nasz romans układał.

Na razie muszę ją bardzo szczegółowo prześwietlić, uruchomić ogrzewanie i ogólnie odgruzować.

A później, pewnie cieszyć się wyjazdami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję.

Te 20cm na niektórych campach ma znaczenie w cenniku, bo 380 traktują jako przyczepa mala, a 4 metrowe jako duża.

Z przedsionkiem to przecież prawie 4x5m i kwestia umiejętnego rozmieszczenia, a nie braknie miejsca.

:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.