Skocz do zawartości

Ośrodek Zacisze


Talapik

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Witam, mam pytanie a mianowicie - czy ktoś był może w ośrodku wypoczynkowym Zacisze - http://www.owzacisze.pl/, bo nie wiem czy warto tam jechać na wakacje z rodzinką?

 

Witam. Byłem w Zaciszu w Koszelówce jakieś 3 - 4 lata temu, ale w domku a nie z ogonem. Jezioro czyste tylko z rybami kiepsko - jak wszędzie. Można coś tam złowić jednak nie będzie się czym chwalić. Atmosfera wśród kempingowców spoko ale za ogrodzeniem są głośne bary w których bawią się miejscowi. Mnie to nie przeszkadzało. Oddzielne pole dla namiotów i dla przyczep. Prąd jest wszędzie. W pawilonie toalety umywalki i prysznice. Jest stołówka gdzie można wykupić wyżywienie ( różne opcje). Świetlica, bilard TV. Można wypożyczyć kajak, łódkę bądź rower wodny. Kąpielisko dla dzieci - strzeżone - choć woda bardzo płytka. Jest sklep z podstawowymi artykułami - bez wódki. I wokoło same lasy. Teren jest strzeżony i zamykany, w nocy chodziły patrole, nie wiem jak teraz. Jeżeli do tej pory nic nie zmieniło się na gorsze to polecam. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, na Zacisze jeżdżę od 15 lat minimum na dwa weekendy w sezonie ( w końcu to zaledwie 75km ode mnie), w ostatnich trzech latach wybudowano kilka nowych domków ale nas to przecież nie interesuje więc napiszę coś o przyczepach i namiotach.

Oddzielne pola dla przyczep, namiotów i namiotów młodzieżowych, w ostatnim czasie pojawiło się nowe oświetlenie, poprawiono wjazd na pole (asfalt), zaczynają rosnąć krzewy które w przyszłości będą wyznaczały parcele na przyczepy, w okolicy powstała druga zjeżdżalnia wodna, pole wyposażono w skromny monitoring i nagłośnienie w celu puszczania ogłoszeń z informacjami związanymi z ośrodkiem, jest trochę stary ale jest plac zabaw dla dzieci oraz salon gier, jest wypożyczalnia sprzętu pływającego (rowerki, kajaki, łódki) w zeszłym roku widziałem jeszcze wypożyczalnię rowerów (do jazdy po gruncie :)) ale w tym roku tego nie widziałem (być może wszystkie zostały wypożyczone).

W tym roku pojawiła się nowość, osobista toaleta tzn. oprócz ogólnodostępnych trochę PRL-owskich toalet i natrysków można skorzystać z nowego budynku w którym dostępne jest 8 toalet z osobnymi wejściami z zewnątrz (standard naprawdę dość wysoki) choć jak dla mnie drogi gdyż jedna doba takiej toalety kosztuje 35PLN. (przy wynajęciu na większą ilość dni cena proporcjonalnie spada ale niestety nie pamiętam do jakiego poziomu).

A teraz minusy na przestrzeni tych 15 lat. coraz to więcej okolicznej młodzieży na weekendy, znacznie brudniejsza woda ( w zeszłym roku przy wyższych temperaturach był nawet zakaz kąpieli w związku z bakteriami), Zacisze zmonopolizowało Koszelówkę ( prawie padło pole "U Soltysa" i okoliczna Tawerna Oaza.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odświeżam  temat gdyż planuje w tym roku pojechać na wakacje gdzieś indziej niż do Skorzęcina. Tam jest fajnie ale nie  tak bardzo jak dla mnie, bywam tam od ok 15 lat prawie co roku. Standard wysoki ale to przyciąga niestety i młodzież a ta potrafi napsuć krwi :nono: . Tak sobie oglądam ten ośrodek "Zacisze" i mam pytanie czy w ubiegłym roku była tam ktoś z kolegów na wypoczynku takim dłuższym, gdyż ja planuje pomieszkać  z rodzinką jakieś 10 dni. Proszę o opinie i porady , z tego co widzę , jest tam fajnie ale wole moja decyzje oprzeć na waszych spostrzeżeniach, tych najbardziej aktualnych  :]  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja w Zaciszu spędziłem w zeszłym roku tydzień, dwa lata temu podobnie.

 

Moje spostrzeżenia:

1. W sezonie zagląda młodzież, zwłaszcza w weekendy, ale nie jest uciążliwa, właściciel ośrodka bardzo szybko reaguje na wszelkie niewłaściwe zachowanie. Można powiedzieć nawet, że jest czasem zbyt zasadniczy. Dla miłych gości jest bardzo uprzejmy, ale jeśli ktoś zaczyna zachowywać się w ośrodku arogancko, głośno czy uciążliwie dla innych - staje się nieprzyjemny i potrafi wyrzucić z ośrodka. Raz widziałem jak wyprosił ludzi "palących gumę" motocyklem. Wytłumaczył im, że stanowią zagrożenie dla dzieci i dał im czas do 12:00 (a była chyba 11) na opuszczenie ośrodka. NIe chciał słuchać przeprosin.

2. Jedzenie bardzo dobre. Każda potrawa smakuje, do kuchni przykładają się naprawdę. Obiady domowe. Ceny umiarkowane. Wystrój stołówki "oldschoolowy" czyli postkomunistyczny, ale wszędzie czysto, zwłaszcza w kuchni przestrzegają wszelkich standardów. Moja rodzina była jedzeniem zachwycona.

3. Bezpieczeństwo wysokie. W nocy ośrodek jest zamykany, są kamery, ochrona.

4. Sanitariaty - polecam indywidulane łazienki. Jest możliwość wykupienia takowej nawet na spółkę z innymi, ale tam jest naprawdę czysto i można się bezpiecznie wykąpać. Te ogólnodostępne nadają się raczej jedynie do tego aby nabrać wody, wylać nieczystości czy skorzystać z toalety.

5. Przyłącza. Stanowiska umożliwiają jedynie podłączenie do prądu. Zabezpieczenia bodajże 10A. Wtyczka zwykła.

6. Podłoże. Nieco mokre. Trawiasty teren, ale jakby nieco mokry. W bardziej deszczowe dni stoi woda pomiędzy drzewami. Nie bardzo wsiąka. Dobrze trzeba wybrać teren na postawienie przyczepy czy namiotu.

7. Komary - z tym różnie. Ale nie były uciązliwe.

8. Wyposażenie dodatkowe: teren na ognisko, właściciel na życzenie zapewnia drewno, sprzęt do grillowania, kajaki, rowery wodne,  dla dzieci zjeżdżalnia do wody, bilard. Nie wiem jak z rybami bo nie łowię.

9. Inne ośrodki - po drugiej stronie jeziora jest ośrodek "Relax". Porównianie wychodzi na korzyść Zacisza. W Relaksie jest głośno, brak drzew, czyli pastwisko, w weekendy zjeżdżają okoliczne Golfy 2 z młodzieżą i Matizy ze starszymi ludźmi -- jest tłoczno i mało bezpiecznie. Kuchnia dramatyczna, chyba, że ktoś lubi wyłącznie hamburgery i frytki na starym oleju. Ceny o złotówkę niższe niż w Zaciszu... jakoś tak.

 

Tyle ode mnie. Jak masz szczegółowe pytania - nadawaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey, dzięki za info, w razie pytań będę pisał, póki co wszystko jasne i czytelne, dzięki za odpowiedz !!! Zastanawiałem sie właśnie nad Relaxem, ale wybiorą jednak zacisze !!! Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.