Skocz do zawartości

Co zabrać do przyczepy na wyjazd????


mp-pp

Rekomendowane odpowiedzi

Gajowy, ale nacisk na oś mierzą na budce podpiętej. Ona ma wtedy 6 punktów podparcia (4 koła auta poprzez hak plus 2 z osi budki). Tutaj będzie różnica. Jak odepniesz budkę, wtedy będą 3 punkty podparcia (2+kółko manewrowe). Chyba na tym polega różnica.

 

Dlatego też aasp osiągnął różne masy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak Konrad napisał, należy tak wyposażyć budę, żeby była gotowa do wyjazdu.

 

Ja w swojej mam wszystkie potrzebne mi rzeczy, nie wyciągam ich, spokojnie jestem wyposażony, szczególnie jeżeli chodzi o weekendowe wypady, nawet majty i skarpety leżą w szafkach, kurtki ogniskowe i polary wiszą w szafie :-)

 

wrzucam coś tam do lodówki, ręczniki i jadę... ostatnio po pracy spakowałem się i wyjechałem spod domu w 15 min :-)

 

A jak coś to Macieku ma zawsze wszystko, tyle, że jak zrobi listę to dwa dni czytania :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisał Patriks to ja również w kamperze mam na stałe ubiory na wszystkie pory roku Sprzęt wszelkiej masci sportowo wypoczynkowy nawet nie wyjmuje telewizora i innych badziewi gospodarstwa domowego .W sumie jest tam wszystko to co człowiek potrzebuje w mieszkaniu .Ograniczam sie tylko do wypadu przed każdym wyjazdem do sklepu w celach prowiantu i oczywiscie browaru. Tak nawiasem mówiąc to potrafił bym sie wybrac w podróż za pare minut i jestem przekonany ze nic nie zapomne zabrac ze soba .Jednym słowem życie jak w armi .Jest alarm i w pełnym rynsztunku wyjazd do akcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem w dowodzie rejestracyjnym mojej (byłej) przyczepki.

 

W miejscu DMC widnieje wpis ; MAX. nacisk na oś 8,2 kN, co daje 836,4 kg.

 

Natomiast w certyfikacie angielskim jest DMC 850 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Gaśnica przy nadkolu żeby się wkatulała pod pedały przy hamowaniu, apteczka na półce z tyłu żeby dostać w łeb :P

 

Ale tak było, wakacje na campingu w 4 osoby maluchem, a teraz ciężko się zapakować do sharana we dwie osoby :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaśnica przy nadkolu żeby się wkatulała pod pedały przy hamowaniu, apteczka na półce z tyłu żeby dostać w łeb :P

 

Ale tak było, wakacje na campingu w 4 osoby maluchem, a teraz ciężko się zapakować do sharana we dwie osoby :)

Tak zapakowanym w/w sprzętem można było śmignąć max 60 km/h i to w poziomie :miga:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połowa lat dziewięćdziesiątych, pierwsze zachodnie auto ojca czyli VW Polo rocznik 1986 wersja FOX (niemal identyczny jak poniżej)2014-polo-fox-coupe-1985-f.jpg

5 osób dorosłych, 3 namioty, 5 materacy dmuchanych, 5 śpiworów, zestaw ubrań na 10 dni dla każdego, butla z palnikiem, naczynia, prowiant i nie pamiętam co tam jeszcze. Zero klimy, piękne lato z upałami i 300 km na wakacje. Fajnie powspominać. Dzisiaj nawet ze swoją dwójką dzieciaków nie chciałbym próbować się w tym zmieścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile dało się zapakować do 126p, to już nie wspomnę. W 4 osoby dorosłe ze sprzętem biwakowym (2 namioty, 4 koce, 4 materace dmuchane, 4 duże śpiwory), grającym, ciuchami i zapasem żarcia i browca na tydzień. Po porwrocie wytargaliśmy to wszystko z ciekawości. Na to 500 l. bagażnika też by nie styknęło, a ani browca, ani żarcia już nie było. A przy tym mina gościa w uno, jadącego majestatyczne 110 i wyprzedzanego przez takie cudo - bezcenna. Kiedyś, w młodości byliśmy bardziej kreatywni, i nie narzekaliśmy na drobne niedogodności, starość nie radość :)

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile dało się zapakować do 126p, to już nie wspomnę. W 4 osoby dorosłe ze sprzętem biwakowym (2 namioty, 4 koce, 4 materace dmuchane, 4 duże śpiwory), grającym, ciuchami i zapasem żarcia i browca na tydzień. Po porwrocie wytargaliśmy to wszystko z ciekawości. Na to 500 l. bagażnika też by nie styknęło, a ani browca, ani żarcia już nie było. A przy tym mina gościa w uno, jadącego majestatyczne 110 i wyprzedzanego przez takie cudo - bezcenna. Kiedyś, w młodości byliśmy bardziej kreatywni, i nie narzekaliśmy na drobne niedogodności, starość nie radość :)

 

Maluszkiem z rodzicami całą Polskę zjeździliśmy ze sprzętem biwakowym. namiot 4os. z Legionowa, ponton Zefir, gumowe materace... było wszystko i się mieściliśmy. nawet wilczyca mieściła się między mnie a brata z tyłu ;)

 

A teraz miewam problem by we 3 zmieścić się w s-maxie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maluszkiem z rodzicami całą Polskę zjeździliśmy ze sprzętem biwakowym. namiot 4os. z Legionowa, ponton Zefir, gumowe materace... było wszystko i się mieściliśmy. nawet wilczyca mieściła się między mnie a brata z tyłu ;)

 

A teraz miewam problem by we 3 zmieścić się w s-maxie ;)

Michał , ja na ryby jadę sam i moje kombi mam pod sufit  załadowane  :look:

Samochody jakieś takie małe teraz produkują  :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał , ja na ryby jadę sam i moje kombi mam pod sufit  załadowane  :look:

Samochody jakieś takie małe teraz produkują  :]

 

Zrobiliśmy się wygodni i zabieramy klamoty ponad potrzeby. U mnie pewnie średnio 2/3 transportu nie jest niezbędne... Ale jak się da, to czemu nie zabierać? :niewiem:;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.