Skocz do zawartości

oznaczenie zestawu


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 531
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

chwileczke - czyli panowie na przegladzie popelniaja blad, ze przeglad przechodzi bez problemu?

Powinni chyba zwrocic uwage na takie niedociagniecie jak brak oznaczen prawem wymaganych?

Niekoniecznie, przyjezdzasz na przeglad przyczepa a nie zestawem. Powinna ich interesowac przyczepa i dopiero na drodze w zaleznosci od dlugosci ciagnika+przyczepa jestes zobowiazany miec tablice badz nie

 

jak wiem sa w sprzedazy tablice specjalnie wyprodukowane pod kempingi , maja mniejsze wymiary :-]

 

No, zapodaj tu kolegom namiary :)

 

To jaka powinna byc?

taka czy taka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troszke mnie Marcin rozbawiles.

 

co prawda na przegladzie bylem tylko raz, ale nie wyobrazam sobie, abym dal rade przyjechać nań jedynie przyczepą :-]

 

i następna sprawa - moja przyczepa ma 7,5 metra. zakladając, ze moj ciagnik się zmiesci w dlugosci 0,5 metra - masz rację :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin T - jak tylko bede wiedzial jak one dokladnie wygladaj i kto jest producentem to dam znac :)

nie wymagaj odemnie abym teraz budzil ludzi ( znajomych ) i robil im test na "inteligencje" :-]

 

inna jest sprawa taka - zreszta to nie nowosc - ze duza czesc policjantow o tym nie wie, dla nich wazniejszy na drodze jest zestaw z laweta niz z przyczepa :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, ze jak dluga to jedna a jak krotka to musza byc dwie. Jutro przedzwonie do Drogowki, moze beda wiedzieli :-]

Popytajcie tez u siebie, to nic nie kosztuje

 

[ Dodano: Sro 14 Lut, 2007 11:41 ]

Przed chwileczka wykonalem telefon do Wydzialu Ruchu Drogowego Komendy Wojewodzkiej Policji w Katowicach. Bardzo sympatyczny Pan przyznal, ze wie o co mi chodzi i do czego zmierzam ale....

Rzecz w tym, ze aby byc zobowiazanym do wozenia takiej tablicy trzeba spelnic obydwa warunki zawarte w przepisie, czyli tylko wtedy kiedy przekraczamy 8 metrow i DMC pow. 12 ton lacznie. (Mimo tego, ze w przepisie jest zapis "ktorego dlugosc przekracza 8 metro albo dopuszczalna masa calkwita przekracza 12 ton")

Na chwile obecna nie mamy obowiazku wozenia takich tablic ale nikt za jej posiadanie nas nie ukarze. Sam przyznal, ze prowadzone sa czasami takie akcje na rzecz dodatkowych oznakowan pojazdow.

Jeszcze raz proponuje aby koledzy popytali w swoich okregach i wszystko sie wyjasni. Bezpieczenstwo bezpieczenstwem ale jakos nie usmiecha mi sie robic choinki z przyczepy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J ja zadzwoniłem przed chwilą do sekcji WRD i Pan ppolicjant powiedział mi , że jak dobrze pamięta to jest już prawdopodobnie nowy zapis w Dzienniku Ustaw a w nim poprzedni zapis mówiący o 12 metrach .Nie mógł go w tej chwili odszukać ale pocieszył ,że nie powinienem mieć problemów.

 

Szukam w necie i nie moge znależć : Dziennik Ustaw z dnia 26 luty 2003 rozp. ministra infrastruktury w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia ----- jak znajde to wtedy będzie wiadomo na 100 %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak Maciej to jest to i w rozdziale 12 jest to co nas interesuje ale na samej górze jest napis:Uwaga: Widoczny niżej tekst jest nieaktualny. Od czasu jego opublikowania pojawił się inny akt prawny (lub kilka aktów), zmieniający w jakimś zakresie widoczny tu tekst lub uchylający ten akt. Nasz serwis internetowy nie zawiera tekstów ujednoliconych

 

Trzeba poszukać aktualnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Ja tez dzisiaj sprawdzalem w SRD w Poznaniu oraz rozmawialem z policjantami z patrolu i przekazali mi ze przywolane przezemnie wczoraj rozporzadzenie jest aktualne i jedyne jaki obowiazuje w tej materii, jednoczesnie dostalem informacje, ze musi byc spelniony jeden z warunkow ( albo 8 metrow albo 12 ton DMC ) aby oznakowac Nasz zespol pojazdow.

I mamy tutaj identyczna sytuacje jak z prawem jazdem kat B czy mozemy i jaki pojazem jezdzic z przyczepa na te prawo jazdy, czyli bedzie tak, ze kazdy policjant interpretuje te przepisy jak mu sie podoba :) sam jak mam to teraz rozumiec - doslownie czarna magia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.