Skocz do zawartości

Szukam podpowiedzi do realizacji pomysłu.


Socale

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Moja nowa przyczepka nie ma z boku uchylanych drzwiczek jako zewnętrznego dojścia do schowka podłóżkowego. Chciałbym Was prosić o pomoc i sugestie jak takie drzwiczki wstawić u siebie. Dodam że mam olej w głowie i smykałkę do majterkowania ale takiej czynności jeszcze nigdy nie robiłem.

Na początek, to może ktoś z Was ma lub wie kto ma tego typu elementy z demontażu. Tanio ma być po prostu.

Żeby zobrazować, celem moim jest zrobienie coś takiego jak miałem w innej p-pce:

post-2083-075373200 1294343145_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... Przejrzałem Alledrogo i okazuje się że jest gigantycznie drogo. Wołają sobie 4 stówy za takie drzwiczki, powariowali kolesie.

Mam nadzieje że nie ma ich wśród nas na forum.

Pół kilo aluminium i kawałek dykty za tą cenę, sprzedający absolutnie nie zasługują na jakikolwiek szacunek z mojej strony.

Będę szperał aż wyszukam okazję do przyjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek Chrysler, jeżeli jesteś "manualny", to drzwiczki możesz zrobić samodzielnie. Nie będą co prawda takie jak oryginalne z giętego kształtownika, ale sporo tańsze. Ramki w otworze możesz zrobić z kątownika aluminiowego (zewnętrzną) i teownika (wewnętrzną) - wymiary ramion - mniejsze niż połowa grubości ścianki, końce zacięte na skos jak rama do obrazu. Połączenie nitami zrywalnymi, stożkowymi do płaskownika al., położonego wzdłuż wewnętrznych boków otworu. Uszczelnienie - sikaflex lub silikon. Na wystające do wewnątrz otworu ramię teownika (opierać się o niego będą zamknięte drzwiczki) można nakleić cienką uszczelkę samoprzylepną. Podobnie robisz ramki na drzwiczki (tylko z kątowników) - wypełnieniem jest wycięty wcześniej prostokąt z miejsca na otwór. Trzeba go będzie dopasować do wymiarów wynikających z zastosowanych kształtowników aluminiowych. Jeżeli masz znajomego, który spawa aluminium, to jeszcze lepiej. Górny kątownik zewnętrzny w drzwiczkach może mieć od zewnątrz dłuższe ramię, żeby obsadzić w nim zamek z języczkiem. 2 nierdzewne, zwykłe zawiasy też możesz przynitować. Niezbędną do otwierania szczelinę można wypełnić uszczelką okienną typu d, przyklejoną na drzwiczki, do zewnętrznego kątownika od strony otworu w ścianie przyczepki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek Chrysler, jeżeli jesteś "manualny", to drzwiczki możesz zrobić samodzielnie. Nie będą co prawda takie jak oryginalne z giętego kształtownika, ale sporo tańsze. Ramki w otworze możesz zrobić z kątownika aluminiowego (zewnętrzną) i teownika (wewnętrzną) - wymiary ramion - mniejsze niż połowa grubości ścianki, końce zacięte na skos jak rama do obrazu. Połączenie nitami zrywalnymi, stożkowymi do płaskownika al., położonego wzdłuż wewnętrznych boków otworu. Uszczelnienie - sikaflex lub silikon. Na wystające do wewnątrz otworu ramię teownika (opierać się o niego będą zamknięte drzwiczki) można nakleić cienką uszczelkę samoprzylepną. Podobnie robisz ramki na drzwiczki (tylko z kątowników) - wypełnieniem jest wycięty wcześniej prostokąt z miejsca na otwór. Trzeba go będzie dopasować do wymiarów wynikających z zastosowanych kształtowników aluminiowych. Jeżeli masz znajomego, który spawa aluminium, to jeszcze lepiej. Górny kątownik zewnętrzny w drzwiczkach może mieć od zewnątrz dłuższe ramię, żeby obsadzić w nim zamek z języczkiem. 2 nierdzewne, zwykłe zawiasy też możesz przynitować. Niezbędną do otwierania szczelinę można wypełnić uszczelką okienną typu d, przyklejoną na drzwiczki, do zewnętrznego kątownika od strony otworu w ścianie przyczepki.

Hm...nooooo... kurcze... świetny alternatywny pomysł. Fakt, faktem samodzielne zrobienie jest możliwe i choć będzie widać że to made in DIY to w ostateczności tak zrobię.

Zauważyłem też, że nieco łatwiej i taniej jest kupić, wykorzystać ramy i przerobić z drzwi wejściowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie na temat :piwo: ale nie szkodzi.

Hm... wiesz... trudno mi będzie, to wiem z góry. Taką mam pracę, ze jak mam dzień/dwa wolnego, to spędzam ten czas z ukochaną gdzieś nad wodą, całkowicie odcięci od ludzi, hałasu, cywilizacji. Natomiast jak urlopuję to miesiąc, a potem z jęzorem do pępka nadrabiam.

Wracając do tematu założycielskiego.

Mam w UK dobrego kolegę, tam angolom takie rzeczy jakie potrzebuję nie stanowią przesadnej wartości. Myślę że skorzystam z Jego uprzejmości.

Kupiłbym może nawet kilka sztuk, dla Was zainteresowanych może się też uda...

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas jazdy w deszczu i na postoju, do takiego schowka może dostawać się wilgoć, podobnie z kondensacji pary wodnej.n

Podłoga może okazać się spleśniała po jakimś czasie.

Zimą , ciężko będzie to otworzyć.

Odradzam, lepiej pakować graty do środka.

post-3287-009390300 1295085344_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas jazdy w deszczu i na postoju, do takiego schowka może dostawać się wilgoć, podobnie z kondensacji pary wodnej.n

Podłoga może okazać się spleśniała po jakimś czasie.

Zimą , ciężko będzie to otworzyć.

Odradzam, lepiej pakować graty do środka.

 

Aaaaadam... nie generalizuj, jeden przypadek nie stanowi ogółu.

Wstawienie profesjonalnie tak jak to robi fabryka i porządne zabezpieczenie nie zagrozi niczemu. Ja jednak wolę tą wygodę i wykorzystywanie luków w zamian za niewielkie w/g mnie zagrożenie zawilgocenia.

P-pkę mam suchą i wożę pod materacami powietrze, bo jak łóżko mam rozłożone, to mam na nim lotnisko, ale nie mam dojścia pod nie. Dzięki tym drzwiczkom, masę szpargałów sobie pochowam.

x

x

I teraz się pochwalę, co wyżej napisałem.

Kolega w UK już kupił mi to co mu wskazałem na ebayu za 30funtów brutto= 150zł. To nie co w PL 499zł u idiotów.

Zajrzyjcie Koledzy tutaj:

http://cgi.ebay.co.uk/ABI-SIDE-LOCKER-DOOR-AND-FRAME-KEY-/120647620592?pt=UK_Campervan_Caravan_Accessories&hash=item1c172897f0

A szukam jeszcze jedną na drugą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nono najlepiej z całej pracy. Bo mnie też nurtuje ten problem podnoszenia spania. a tak będąc w przedsionku opuszczam bądź podnoszę klapę i mam co chciałem :) aaa i czy możesz mi takie drzwiczki (schowka) z futryną zamówić i jakie koszty to by były?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym jakoś specjalnie chciał bronić tu kogoś itp... ale określanie sprzedawcy oferującego nowy produkt za cenę powiedzmy 400PLN mianem "idioty" tylko dlatego, że znalazłeś produkt używany za 150PLN to chyba przesada (dość obraźliwa...)

Rozumiem, że w Twoim mniemaniu każdy salon samochodowy zalicza się do kategorii "idiotów", bo przecież ten sam samochód tyle tylko że 7 letni można kupić za 1/3 ceny....

 

Pozdrawiam,

 

Robert Sz

 

 

Aaaaadam... nie generalizuj, jeden przypadek nie stanowi ogółu.

Wstawienie profesjonalnie tak jak to robi fabryka i porządne zabezpieczenie nie zagrozi niczemu. Ja jednak wolę tą wygodę i wykorzystywanie luków w zamian za niewielkie w/g mnie zagrożenie zawilgocenia.

P-pkę mam suchą i wożę pod materacami powietrze, bo jak łóżko mam rozłożone, to mam na nim lotnisko, ale nie mam dojścia pod nie. Dzięki tym drzwiczkom, masę szpargałów sobie pochowam.

x

x

I teraz się pochwalę, co wyżej napisałem.

Kolega w UK już kupił mi to co mu wskazałem na ebayu za 30funtów brutto= 150zł. To nie co w PL 499zł u idiotów.

Zajrzyjcie Koledzy tutaj:

http://cgi.ebay.co.u...=item1c172897f0

A szukam jeszcze jedną na drugą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)ale określanie sprzedawcy oferującego nowy produkt za cenę powiedzmy 400PLN mianem "idioty" tylko dlatego, że znalazłeś produkt używany za 150PLN to chyba przesada (dość obraźliwa... (...))

Pozdrawiam,

 

Robert Sz

 

 

 

 

Kolego bertosz z całym szacunkiem dla Ciebie i sklepów. Chyba nie zrozumiałeś dokładnie.

Miałem na myśli tych allegrowych pajaców, którzy nawet nie pofatygują się wyczyścić z syfu drzwiczki

wystawiając je za PÓŁ TYSIĄCA ZŁOTYCH!!! bez ostatniej złotówki.

Dla mnie to jest kpina i szukanie jelenia, potencjalnie mnie, więc to ja jestem obrażany.

 

Pozdrawiam wieczornie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok... mogłem źle to zrozumieć.... Faktem jednak jest, że w kilku sklepach internetowych można zakupić tego typu nowe drzwiczki za kwotę <400PLN

Ja właśnie oczekuję na dostawę drzwiczek 1000/420mm za kwotę 396PLN... a co do allegrowych ofert, to po prostu je ignoruję... szkoda nerwów....

 

Tak czy inaczej, widzę że będziemy się zmagać z podobnym wyzwaniem montażu drzwi serwisowych do przyczepy.... Ja pewnie do tematu podejdę koło kwietnia...

 

 

 

Kolego bertosz z całym szacunkiem dla Ciebie i sklepów. Chyba nie zrozumiałeś dokładnie.

Miałem na myśli tych allegrowych pajaców, którzy nawet nie pofatygują się wyczyścić z syfu drzwiczki

wystawiając je za PÓŁ TYSIĄCA ZŁOTYCH!!! bez ostatniej złotówki.

Dla mnie to jest kpina i szukanie jelenia, potencjalnie mnie, więc to ja jestem obrażany.

 

Pozdrawiam wieczornie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jeśli już decydujecie na montaż klap serwisowych to polecam Wam kupować te z aluminiową ramką.

 

Niestety w mojej przyczepce jedyna nieszczelność pojawiła się właśnie w okolicach klapy serwisowej (plastikowej). ARCADARKA walczył z tematem, próbował nawet wymienić uszczelkę, ale niestety się nie udało. Na wiosnę będę kombinował dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.