Skocz do zawartości

plyty meblowe do zabudowy


boaworld

Rekomendowane odpowiedzi

płyty możesz kupić we wszystkich bodomarketach typu castorama leroy merlin itd Co do cen to są zróżnicowane w zależności o drodzaju płyty sklepu itd Polecam spacerek po sklepach i bedzie wszystko jasne :blagac: proponyje także przemyslenie wykorzystania sklejki :ok: ze wzgledu na wytrzymałość rozmiary trwałości itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wiem, ze moge kupic plyte meblowa w tych sklepach jednak mnie intertesuja te specjalne stosowane do zabudowy, sa one ciensze i pewnie posiadaja jeszcze inne wlasciwosci o ktorych nie wiem.

standartowa plyta meblowa jest zbyt gruba i zabudowa z niej wykonana bedzie zbyt ciezka.

 

dzieki za pomysl sklejki pomysle nad tym jednak estetyka w tym wypadku bedzie slaba, albo trzeba bedzie jakos to malowac czy cos...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak mnie intertesuja te specjalne stosowane do zabudowy, sa one ciensze i pewnie posiadaja jeszcze inne wlasciwosci o ktorych nie wiem.

standartowa plyta meblowa jest zbyt gruba i zabudowa z niej wykonana bedzie zbyt ciezka.

 

Meble w przyczepach, które oglądałem, są zbudowane ze sklejki fabrycznie pokrywanej szlachetnymi fornirami lub laminatem. Sama sklejka też jest "specjalna" - jest znacznie lżejsza od standardowej sklejki. Jak dotrzesz do źródła takiej "campingowej" sklejki to daj znać na forum, jest pewnie więcej zainteresowanych zabudową lub przebudową przyczep i kamperów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może coś takiego?

 

http://allegro.pl/listing.php/search?string=+do+zabudowy+kampera&category=0&sg=0

 

Taniej chyba wyjdzie, z tym co tutaj, ktoś oferuje.

Masz wszystko gotowe i spasowane z osprzętem, a może jeszcze do Twojego autka przypasuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może coś takiego?

 

http://allegro.pl/li...category=0&sg=0

 

Taniej chyba wyjdzie, z tym co tutaj, ktoś oferuje.

Masz wszystko gotowe i spasowane z osprzętem, a może jeszcze do Twojego autka przypasuje?

 

To stare meble, na oko dwudziestoletnie. Zamiast przerabiać trupa lepiej zrobić coś od nowa. W samodzielną zabudowę kampera trzeba włożyć wiele własnej pracy, zatem lepiej żeby efekt był miły dla oka. Nie żal wtedy spędzonych w warsztacie dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta sklejka wg opisu ma gęstość 360 kg na metr sześcienny natomiast normalna sklejka od 580 do 820 kg na metr sześcienny (w zależności od gatunku drewna) . Średnio jest dwa razy lżejsza. Tylko obrzeża na 12 mm trzeba szukać chyba, że w tym sklepie będą i obrzeża.

 

W sklepach z drewnem można dostać sklejki szkutnicze (bardzo ładne wykańczane różnymi gatunkami drewna) , ale one mają grubość ok 4mm i trzeba budować stelaż lub naklejać na element nośny.

Jest jeszcze sklejka okoume http://www.sklejkaeko.pl/polska.html dość lekka. Na tej stronie znajdziesz i dystrybutorów tej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.