Skocz do zawartości

Hak holowniczy i gniazda


szary11

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 130
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Właśnie w pracy w ramach walki z nudą założyłem gniazdo 13-pinowe. :) Jeszcze tylko w przyczepce i po bulu :ok::)

 

Gdzie taka praca, ja też taką chcę :)

A co do wtyczek i gniazd to ja myślałem o systemie, który pozwala podłaczyć do gniazda 13 pinowego wtyczkę 7 pinowa i tam cena była 80zł sztuka :)

 

Zresztą i tak jeszcze rok mi nie wolno ruszac instalacji w autku (gwarancja)

a po doświadczeniach z elektryką i elektroniką francuską lepiej nie ruszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do wtyczek i gniazd to ja myslalem o systemie, ktory pozwala podlaczyc do gniazda 13 pinowego wtyczke 7 pinowa i tam cena byla 80zl sztuka :ok:

Nie zwracaj uwagi na ceny w internetowych sklepach, sa chore. Kilka dni temu za taka przejsciowke zaplacilem 40zl w sklepie www.tam.com.pl

Zreszta i tak jeszcze rok mi nie wolno ruszac instalacji w autku (gwarancja)

Ja tez mam gwarancje ale nie zamierzam sie przejmowac. W dokumentacji nie ma ani sladu czy oryginalnie zalozono mi gniazdo 7 czy 13 pin to po pierwsze a po drugie to te tumany, ktore tam pracuja nie maja o tych sprawach zielonego pojecia. Bylem naiwny i dzwonilem aby zapytac czy zamontuja mi 13 pinowe to nawet nie wiedzieli o czym mowie. Jednego tylko byli pewni, ze koszt to okolo 200zl i tekst byl "no niech pan podjedzie, sprobujemy to panu jakos zrobic.

zenada poprostu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołożyłem jedną żyłę i po sprawie.

 

Radek,wytłumacz mi jak Abel krowie,bo nie rozumiem.

Skoro standardowe gniazdo ma 7styków,Ty zamontowałeś 13stykowe i dołożyłeś tylko 1 żyłę,to na czym polega to cudowne działanie 13pinowego złącza oprócz popdłączenia lodówki w przyczepie.

Na chłopski rozum powinno być 9pinowe.(ja jak widzę 2odizolowne przewody to się mocno denerwuję :ok: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oro standardowe gniazdo ma 7styków,Ty zamontowałeś 13stykowe i dołożyłeś tylko 1 żyłę,to na czym polega to cudowne działanie 13pinowego złącza oprócz popdłączenia lodówki w przyczepie.
Dokładnie tak jak piszesz chodziło mi tylko o zasilanie 12V do przyczepki bez kombinacji z drugą wtyczką. To prawda że do standardowych 7 żył powinienem dołożyć jeszcze: do świateł cofania, do 12V po zapłonie i co najmniej jedną masę. Ale po 1 orginalna masa w mojej przyczepce ma przekrój 2,5mm2, po 2 na co mi światło cofania (nigdy nie ciągam przyczepki sam), po 3 nie lubię z przyczepki choinki robić i po 4 nie chciało mi się :ok:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

gdzie w ciągniku a konkretnie mazda 626 mogą być jakieś oddzielne bezpieczniki od instalacji haka

mam 13-pinowe gniazdo i nie działają piny które są odpowiedzialne za zasilanie stałe czyli 12V na postoju(pompki, oświetlenie i lodówka)

 

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś poszedł na skróty i wogóle ich nie podłączył.

 

Odkreć gniazdko i zobacz czy są te przewody i dokąd idą.

Słuszna koncepcja :ok: Może ktoś po prostu zamiast 7-mio pinowego zamontował 13-to pinowe bez dodatkowej instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do auta jeszcze sie nie dobralem - czasu malo

 

Ale kombinowalem dzis troche z przyczepą i tyż jest przeróbka :ok:

niby wtyka 13-pinowa ale 2 piny bez kabla no i po podłączeniu akumulatorka na krótko od strony przyczepy wyszło że poprzedni właściciel a konkretnie jakiś Szwedek podpioł pod przeciw-mgielne z auta.

 

Podłączyłem pod ciągnik no i się zgadza środek w przyczepie hula jak pstrykne przeciw mgielne. Trza bedzie to przerobić bo na postoju to się nie przyda no i w przyczepie nie mam przeciw-mgielnego. Nie wiem co na to władza jak mnie dokładniej skontroluje na drodze :ok:

 

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.