Skocz do zawartości

Hak holowniczy i gniazda


szary11

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 130
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jakie to szczęście,że mam auto starej generacji, ile to problemów mniej.

Ciekawe czy w aurisie i nowej corolce pozostali przy starych i dobrych rozwiązaniach. Osobiście wyznaję zasadę "czym mniej elektroniki w samochodzie tym lepiej" bo jak coś padnie to do wtróżki ,niestety coraz trudniej o takie auta. :ok::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie majstrował przy elektronice. Coprawda nie mam czujniczków od spalonych żarówek, może jak takowe występują wtedy coś trzeba przestawiać w komputerze. wszystko działa bez problemowo. Wcześniej podobnie zrobiłem w Hondzie Civic i też było OK.

Pawle nie chodzi o system sprawdzania żarówek tylko o cyfrowo sterowane światła. W takim rozwiązaniu w lampach są tylko żarówki 21W a ich jasność zależy od napięcia raz jest to 12V a raz 5V(stop-pozycja) i wtym przypadku w przyczepie będą cuda nie mówiąc o zwariowaniu modułu sterowania świateł .

 

Mrsulki,jeżeli dobrze rozumuję to co napisałeś i żarówki w moim samochodzie są dwuwłuknowe,a nie jednowłuknowe i mają po 5W,a nie po 21 to nie potrzebuję tego modułu?

Jak to sprawdzić, bo instrukcja nic na ten temat nie mówi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że w twoim aucie rozwiązanie jest standardowe jednak z tego co wiem to nowe VW mają dziwaczny system kontroli działania świateł. Kolega ma nowego Turana i przepaliła mu się żarówka, więc stwierdził że sam wymieni bo w serwisie chcieli za to 50zł, no i tak zrobił ale błąd dalej się wyświetlał. Okazało się że trzeba błąd wykasować i zapłacił i tak 50zł :ok: Więc lepiej popytaj mądrych ludzi z setwisu VW bo może być kicha nie tyle z nieświeceniem świateł w przyczepie tylko z układem kontrolnym. Życzę powodzenia w zmaganiach z serwisem! Trza se było kupić autko używane HiHi (żart)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto nie moje tylko służbowe.Rocznik 2006 i ztego co wiem ma bardzo dużo części wspólnych z Touranem

Podjadę do serwisu i pogadam.

Ale oni oczywiście nic nie wiedzą w tym temacie(twierdzą, że bez wiązki się nie da).

 

Rano wyjmę jedną tylną żarówkę i zobaczę jak reaguje system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w nexii miałem to samo; po odłączeniu aku świecił mi błąd air bag
Affa airbag a błąd przepalonej żarówki to dwie różne rzeczy. W większości produkowanych aut błędy związane z elektroniką tzn: sterowanie silnika, airbag, ABS,itp muszą być kasowane testerem chociażby ze względów bezpieczeństwa (coby ci niesprawny ukł. airbag nie odpalił poduszki podczas jazdy). Ale coś takiego jak wymiana żarówki to względy czysto obsługowe, prawie jak tankowanie, czy zmiana oleju więc bzdurą jest zmuszanie klienta do naprawy w serwisie (konieczność kasowania błędów).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mrsulki: po zmianie akumulatora świecił airbag, a nie po wypadku. i poduszka nadal była sprawna, bo w końcu miałem wypadek i zadziałała.

A byłeś kiedyś na kasowaniu błędu? Widziałeś na czym polega? Na skasowaniu, bez sprawdzania. Więc jednak bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A byłeś kiedyś na kasowaniu błędu? Widziałeś na czym polega? Na skasowaniu, bez sprawdzania. Więc jednak bez sensu.

Affa nie wiem czy czytałeś mój opis w temacie "co porabiacie...." ale z tego co piszesz wynika że nie. To powtórzę pracuję jako elektronik w serwisie Opla i nie ma mój drogi możliwości wykasowania błędu bez zlikwidowania powodu usterki( pomijając powstanie jej z powodu rozłączenia wtyczki lub wyjęcia bezpiecznika itp). Więc sądzę że to co piszesz wynika z braku fachowości warsztatu bądz (nie mam nic złego na myśli) Twojego niedoinformowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie kasowali błąd airbag i nie było widać na testerze jak powstał.

A błąd sterowania silnika po zainstalowaniu gazu non stop się zaświecał i zanikał i nawet serwis mnie pogonił, że nie ma sensu tego ruszać.

Tak że błędy kasuje się po prostu, usterkę można usunąć przy okazji. A napisz co byś zrobił jak bym Ci przyjechał ze świecącą kontrolką airbag?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że te dywagacje nic nie wnoszą do tematu a poza tym do niczego nie prowadzą, więc dajmy spokój. :ok:

 

[ Dodano: Czw 22 Mar, 2007 18:34 ]

A błąd sterowania silnika po zainstalowaniu gazu non stop się zaświecał i zanikał i nawet serwis mnie pogonił, że nie ma sensu tego ruszać.

Więc zmień serwis bo takie gadki świadczą o kompletnym braku profesjonalizmu i dbałości o klienta (nie mówiąc o wiedzy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem, w moim Caddy żarówki są 21W.

Osobno są światła pozycyjne,w oddzielnym kloszu stop natomiast tylne przeciwmgłowe jest tylko z jednej strony na żarówce dwuwłóknowej razem z pozycyjnym.(w tym samym kloszu)

 

Mrsulki,czy mogę po tym wnioskować,że mam trdycyjnie rozwiązane światła,a nie sterowane cyfrowo?I czy jeżeli podepną się monterzy haka do kabelków to wszystko będzie ok.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mrsulki,czy mogę po tym wnioskować,że mam trdycyjnie rozwiązane światła,a nie sterowane cyfrowo?I czy jeżeli podepną się monterzy haka do kabelków to wszystko będzie ok.?
Myślę że masz standard. A próbowałeś wyjąć żarówkę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ylni przeciwmgłowy jest z dwóch stron z tym,że jeden nie działa(prawy)nie zapala się drugie włókno nie wiem

Zobacz czy w oprawce wewnątrz są dwa styki czy tylko jeden (najprawdopodobniej jest jeden) przeciwmgielne może być tylko jedno właśnie lewe. Co do instalacji przyczepy to zrób próbę np z żarówką pozycyjną (wyjmij ją włącz światła i uruchom silnik) zobacz co z tego wynikło i daj znać. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.