Jump to content
Sign in to follow this  
szary11

Hak holowniczy i gniazda

Recommended Posts

Marcin T
tylko jedno jakies dziwne, ktore wymienilem

Moze to bylo 13 pinowe?

szary11

Nie Marcin, to była 7 pinówka tylko środkowy pin zamiast końcówki żeńskiej miał męską (lub odwrotnie - nie jestem pewny) Niemniej było na odwrót niż powinno być.

Marcin T

A ja zadzwonilem sobie do ASO Citroen w sprawie montazu gniazda 13 pinowego i specjalisci sa jak zwykle w szoku. Po konsultacjach miedzy soba ustalili, ze "no jak Pan nam da schemat tego gniazdka mozemy Panu sprobowac to zrobic". Drugie moje pytanie dotyczylo kosztow i tu nie bylo konsultacji a natychmiastowa odpowiedz- ok. 200zl. Niech zyje ten nasz piekny kraj, nie wiedza co maja zrobic i jak maja zrobic ale wiedza za ile. To tak jak z platnymi Polskimi autostradami, ktorych nie ma ale stawki juz gotowe. Mam w p...gwarancje zrobie sobie 13 pinowe sam :banned:

szary11

To faktycznie masz ciekawie... MarcinT, a może zrób jak my 2 gniazda po 7? Może to nieco gorzej wygląda, ale koszt mniejszy.

Marcin T

W moim przypadku to nie halo. Przyczepa ma wtyczke 13, musialbym kupic gniazdo i dwie wtyczki siodemki....to dokladam 15zl i ma gniazdko 13 i zero kombinacji :banned:

Mrsulki

Szary ten pin w drugim gnieździe byl celowo inny aby nie pomylić ich . Ci Angole to jednak mądrale :banned:

szary11
Szary ten pin w drugim gnieździe byl celowo inny aby nie pomylić ich . Ci Angole to jednak mądrale :banned:

Pewnie masz rację, ale i tak nasze wtyczni nie pasują do niego.

tomekk

Witam !

W moim przypadku to nie halo. Przyczepa ma wtyczkę 13, musiałbym kupić gniazdo i dwie wtyczki siódemki....to dokładam 15zł i ma gniazdko 13 i zero kombinacji :banned:

Marcinie T ja sprawdzałem ceny 13-pinowych gniazd i niżej niż 80 zł nie widziałem. Jak dodam cenę wtyczki, prawie 100 zł to wybór mój był prosty. W Twoim przypadku koszt przeróbki to wychodzi (2 wtyczki, 2 gniazda) około 30 zł.

Pozdrawiam

Marcin T

Gniazdo widzialem po 55zl w Katowicach wiec wole dolozyc te pare zlotych i nie kombinowac choc mialem tak kiedys zrobione ale przyczepa byla z kablem 7 pin, tutaj kabel mam 13 pin wiec aby zastosowac dwie wtyczki trzeba by go rozbabrac. Nieeee, dam te dwie dyszki ale bedzie git :banned:

tomekk

Witam !

W Twoim przypadku to różnica nawet 50 zł. nie jest duża i nie ma co kombinować z siódemkami. U mnie koszt wtyczki i gnizada razem był porażający.

Pozdrawiam

Marcin T

Zgadza sie, gdybym mial kupic wtyczke 13 do przyczepy to tez bym sie zastanowil. Jednak ta przyczepa posluzy mi z 30 lat wiec warto :banned:

tomekk

Witam !

Nie wierzę w te Twoje 30 lat :banned:

Pozdrawiam

Marcin T

Dzis kupilem w sklepie TAM w Katowicach gniazdo 13 pinowe za 36zl, wtyczka kosztuje tyle samo jakby ktos chcial wiedziec!!!!

Jaro
Pewnie masz rację, ale i tak nasze wtyczni nie pasują do niego.

Są dwa rodzaje wtyczek i dwa rodzaje gniazd - właśnie po to żeby ich nie pomylić. Gdzieś na forum podawałem oznaczenia i chyba linki.

Andrzej

To są wtyczki typu N i S. Opis i oznaczenie przewodów np w książce "Lekkie przyczepy samochodowe". Widać je dobrze chyba w każdym ciągniku siodłowym.