Jump to content
Sign in to follow this  
szary11

Hak holowniczy i gniazda

Recommended Posts

marek

Co do światła przeciwmgielnego to obowiązek jest do przyczepy zarejestrowane po 1 stycznia 1986 w Polsce więc logicznie rzecz biorąc przyczepa sprowadzona z zachodu jest 1 raz rejestrowana.A z życia mój tata kupił trabanta nówka w 1985 roku bez tego światła a od stycznia 1986 juz wszystkie musiały mieć i macherzy na parkingu polmozbytu zakładali to i cofania.Tak że chłopaki przez przepisy musieli kilka tysięcy aut przerobić :)

Marcin T
w Polsce

Nie ma tego w przepisie, chodzi o "pierwsza rejestracje"

marek

I tu zaczyna sie pewnie interpretacja prawa :)

Marcin T

Ano :) , dlatego lepiej dac za lampke kilka zl i zrobic sobie

Maciej
Ano :) , dlatego lepiej dać za lampkę kilka zł i zrobić sobie

o i tak właśnie ja pomyślałem, tym bardziej że to żaden kłopot.

marcys
Syrena 103 rok produkcji 1975

nie było takich;)

a serio pierwsza rejestracja wogole czy w polsce? czy za czasow Unii sie to nie zmienilo? (skoro tam bylo ok to u nas tez nie powinno?)

Marcin T
a serio pierwsza rejestracja wogole czy w polsce? czy za czasow Unii sie to nie zmienilo? (skoro tam bylo ok to u nas tez nie powinno?)

marcys, pisalismy juz o tym wielokrotnie. Przeczytaj jeszcze raz jaka dostalem odpowiedz (juz w czasach Unii):

http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?p=3558&highlight=#3558

szary11

Kilka dni teu robiłem badanie techniczne samochodu i haka (135zł - w tym hak35) a dziś wbijałem w dowód w urzędzie miejskim. No i byłem mile zaskoczony, że za to nie ściągnęli pieniędzy! Dostałem wniosek do wypełnienia, złożyłem podpis w papierach i bez kosztów miałem wbicie!!! Szok!!! 2 lata temu jak podbijałem w escorcie musiałem znaczki za ok 8-9zł wykupić. Czy Państwo zaczęło sie okradać? Czy cywilizacja przyszła? :)

Sowa_77

Pierwsze słyszę, że hak wbija się w dowód w urzędzie.

Jeszcze tego nie przerabiałem ale kolega miał wbity prz przeglądzie na stacji diagnostycznej.

Jak to jest?

Może w każdym mieście inaczej.

elaola

Jak zmieniliśmy samochód i trzeba było zamontować hak,to mąż mój jechał na przegląd , potem do wydz.komunikacji i wbili mu pieczątkę w dowodzie rejestracyjnym.

cosin
Pierwsze słyszę, że hak wbija się w dowód w urzędzie.

Jeszcze tego nie przerabiałem ale kolega miał wbity prz przeglądzie na stacji diagnostycznej.

Jak to jest?

Może w każdym mieście inaczej.

oczywiście, że trzeba wbić pieczątkę w UM, jadąc do Chorwacji na granicy Czesko - austryjackiej celnik czeski nie chciał mnie przepuścić i żadał poplatku ! Wróciłem do domu udałem sie do UM i okazalo się, że faktycznie musi być pieczatka w dowodzie rej. :)

szary11
Jak zmieniliśmy samochód i trzeba było zamontować hak,to mąż mój jechał na przegląd , potem do wydz.komunikacji i wbili mu pieczątkę w dowodzie rejestracyjnym.

dokładnie jest tak jak pisze Elaola :)

Sowa_77

Nie wystarczy, że diagnosta wbije pieczątkę w dowód rejestracyjny, że pojazd jest przystosowany do ciągnięcia przyczepy?

Trzeba się udać do urzędu po drugą pieczątkę?

Macie może na to jakiś przepis?

Cosin, a czy miałeś pieczątkę w dowodzie ze stacji diagnostycznej czy nie?

cosin
Nie wystarczy, że diagnosta wbije pieczątkę w dowód rejestracyjny, że pojazd jest przystosowany do ciągnięcia przyczepy?

Trzeba się udać do urzędu po drugą pieczątkę?

Macie może na to jakiś przepis?

Cosin, a czy miałeś pieczątkę w dowodzie ze stacji diagnostycznej czy nie?

nie miałem żadnej pieczątki, teraz mam tylko pieczątkę z UM i kartkę z stacji diagnostycznej z którą mam jeździć do czasu kolejnego przeglądu, potem mi wbiją następny sztempel ( jak nie sprzedam maszyny ) :)

Sowa_77

No niestety macie rację.Dzwoniłem do stacji diagnostycznej.

Przepis zmienił się trzy lata temu.

Teraz wszelkie prawo do zmian w dowodzie ma tylko urząd.

Diagnosta wystawia zaświadczenie z którym trzeba się udać do urzędu gdzie zarejestrowany jest samochód.

I teraz pytanie, czy nie będąc właścicielem samochodu(służbowy) jestem w stanie to załatwić we właściwym urzędzie posiadając zaświadczenie ze stacji diagnostycznej?