Skocz do zawartości

Mobile jaki hak chrysler T&C 3,8


mp-pp

Rekomendowane odpowiedzi

jak masz podłączone elektrycznie jeśli mozna zapytać jakiś moduł ??????

bo sam hak to moge sobie sam zamontować rozumiem ze nie masz swiateł przerobionych na europejskie tak ja w tylnych lampach kierunkowskaż świeci na czerwono ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak - w sobotę mogę się położyć pod autem i popatrzeć - auto kupiłem z hakiem ( butlę na gaz mam w miejscu koła zapasowego i zakładałem gaz sam, więc hak nie przeszkadzał ).

Lamp nie mam przerobionych, ale kierunki mam w miejscu cofania ( klosz w tym miejscu jest biały, a żarówki pomarańczowe ), natomiast pozycja i stop w dwóch dolnych ustawionych pionowo nad sobą żarówkach. Lampę cofania mam zamontowaną w zderzaku tylnym ( wycięty prostokąt i zwykła biała lampa ).

Lampę tylną mam taką ( u ciebie w T&C może być inna ) :

post-5672-0-52701300-1300907061.txt

A hak powinien podłączyć Ci każdy elektryk, bo to żadna filozofia.

Edytowane przez Konrad_wawa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest przeróbka, którą każdy może sobie zrobić sam na podwórku - bez ingerencji w lampy - z wykorzystaniem tego co jest ( wystarczy pokombinować z kabelkami przy lampie - odpiąć/odzielić pozycje od kierunków i podpiąć pod inną żarówkę w lampie ).

Lampa jest oryginalna Dodge - w oryginale za tym białym kloszem powinny być lampy cofania, ale Polak potrafi hehe%281%29.gif.

Podobnie mam z przednimi - zamiast żarówki dwuwłóknowej w kierunku - wyprowadzony jest kabelek i oprawka do żarówki postojowej, która jest umieszczona w wywierconym wcześniej otworze w lampie. Same lampy ( zarówno przód jak i tył ) są oryginalne ( przegląd przeszedł bez problemu ).

Tak samo podłącza się hak - trzeba znaleźć odpowiednie przewody od poszczególnych lamp i wpiąć się w wiązki ( można pozakładać sobie dodatkowe bezpieczniki po wpięciu, a jeżeli chce się 12 V w przyczepie - albo można podebrać je od lampy przeciwmgielnej ( 7 pin ) lecz wtedy będzie działać gdy ta lampa będzie włączona, albo osobnym przewodem pobrać wprost z akumulatora. Elektrycy mówią, że lepiej zdjąć izolację, skręcić i najlepiej zlutować, ale ja do tego używam szybko złączek i też jest ok.

Jak zrobi się cieplej i będę miał chwilę czasu spróbuję zamontować sobie dodatkowo gniazdo 13 pin ( obok 7 pin ), ale to plany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest przeróbka, którą każdy może sobie zrobić sam na podwórku - bez ingerencji w lampy - z wykorzystaniem tego co jest ( wystarczy pokombinować z kabelkami przy lampie - odpiąć/odzielić pozycje od kierunków i podpiąć pod inną żarówkę w lampie ).

Lampa jest oryginalna Dodge - w oryginale za tym białym kloszem powinny być lampy cofania, ale Polak potrafi hehe%281%29.gif.

Podobnie mam z przednimi - zamiast żarówki dwuwłóknowej w kierunku - wyprowadzony jest kabelek i oprawka do żarówki postojowej, która jest umieszczona w wywierconym wcześniej otworze w lampie. Same lampy ( zarówno przód jak i tył ) są oryginalne ( przegląd przeszedł bez problemu ).

Tak samo podłącza się hak - trzeba znaleźć odpowiednie przewody od poszczególnych lamp i wpiąć się w wiązki ( można pozakładać sobie dodatkowe bezpieczniki po wpięciu, a jeżeli chce się 12 V w przyczepie - albo można podebrać je od lampy przeciwmgielnej ( 7 pin ) lecz wtedy będzie działać gdy ta lampa będzie włączona, albo osobnym przewodem pobrać wprost z akumulatora. Elektrycy mówią, że lepiej zdjąć izolację, skręcić i najlepiej zlutować, ale ja do tego używam szybko złączek i też jest ok.

Jak zrobi się cieplej i będę miał chwilę czasu spróbuję zamontować sobie dodatkowo gniazdo 13 pin ( obok 7 pin ), ale to plany.

 

 

Ja chcę zamontowac te żarówki http://xtremeleds.ot...LM-Juz-dostepne

 

 

i zamontuje sobie sam ten hak i zrobie elektrykę jak mówisz że nie ma zadnego modułu to jaki problem wpiąć sie w odpowiednie kable , musze tylko założyć światło przeciwmgielne a do przyczepy po przełączniku dzięki za podpowiedż bo w firmach montujących haki stwierdzali że hak mogą zamontować ale z elektryką nie dzadzą sobie rady

dzięki pozdrawiam mp-pp

zapraszam do zalesia

Edytowane przez mp-pp (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada - zanim kupisz te żarówki wyjmij sobie oryginalną żarówkę i sprawdź, czy aby nie jest inna ( u mnie do tego trzeba wyjąć reflektor - przykręcony od góry na 3 śruby ). Z tego co piszesz masz wersję USA i - na przykład - żarówki w reflektorach są amerykańskie i H4 nie pasuje :( - już to przerabiałem. Tak samo jest z żarówkami w tylnych lampach - też są inne. W moim drugim aucie made in USA - wersja europejska - również w tylnych lampach są niestandardowe żarówki, ale przód to już H7, więc sprawdź zanim kupisz, bo może się okazać, że 100 zł w plecy.

Można je kupić w serwisie oraz np. w Mustangu na Farbiarskiej lub w sklepie motoryzacyjnym w Górze Kalwarii przy ratuszu i przystanku ( trochę z boku ).

w firmach montujących haki stwierdzali że hak mogą zamontować ale z elektryką nie dzadzą sobie rady

Bo to tacy fachowcy. Zaraz po zakupie gdy pojechałem autem ( najpierw jednym, potem drugim ) do różnych warsztatów w okolicy cały czas słyszałem "Panie - takich to my nie robimy". W końcu przetarłem szlaki i wiem, że to są normalne auta, z dostępem do części w normalnych cenach, które to auta da się naprawiać poza serwisem. Tyle, że z niewiadomych mi przyczyn większość mechaników się ich boi ... jakaś psychoza bo to zza wody, czy coś ? Fakt, że są zmyłki - jak na przykład żarówki, ale to nie problem gdy się je wcześniej kupi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada - zanim kupisz te żarówki wyjmij sobie oryginalną żarówkę i sprawdź, czy aby nie jest inna ( u mnie do tego trzeba wyjąć reflektor - przykręcony od góry na 3 śruby ). Z tego co piszesz masz wersję USA i - na przykład - żarówki w reflektorach są amerykańskie i H4 nie pasuje :pupa: - już to przerabiałem. Tak samo jest z żarówkami w tylnych lampach - też są inne. W moim drugim aucie made in USA - wersja europejska - również w tylnych lampach są niestandardowe żarówki, ale przód to już H7, więc sprawdź zanim kupisz, bo może się okazać, że 100 zł w plecy.

Można je kupić w serwisie oraz np. w Mustangu na Farbiarskiej lub w sklepie motoryzacyjnym w Górze Kalwarii przy ratuszu i przystanku ( trochę z boku ).

 

Bo to tacy fachowcy. Zaraz po zakupie gdy pojechałem autem ( najpierw jednym, potem drugim ) do różnych warsztatów w okolicy cały czas słyszałem "Panie - takich to my nie robimy". W końcu przetarłem szlaki i wiem, że to są normalne auta, z dostępem do części w normalnych cenach, które to auta da się naprawiać poza serwisem. Tyle, że z niewiadomych mi przyczyn większość mechaników się ich boi ... jakaś psychoza bo to zza wody, czy coś ? Fakt, że są zmyłki - jak na przykład żarówki, ale to nie problem gdy się je wcześniej kupi.

Pozdrawiam

 

Siemka dzwoniłem dziś do raszyna zamontują hak hakpolu za 500 zł ale powiedziano mi że potrzebne są kierunki na boku auta może wiesz coś o tym ???

hmnm czyli bedzie trzeba zamontować chyba kierunki na lusterkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt.

Mając hak musisz mieć kierunki w błotnikach ( ja mam oryginalne ) albo takie na lusterkach ( mogą być led, ale jak chcesz być w porządku z przepisami to podobno muszą być z atestem ).

 

PS. A w Raszynie kiedyś szwagier montował hak do Seicento Sporting i zapłacił 500 zł, więc cena jest chyba OK.

Edytowane przez Konrad_wawa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt.

Mając hak musisz mieć kierunki w błotnikach ( ja mam oryginalne ) albo takie na lusterkach ( mogą być led, ale jak chcesz być w porządku z przepisami to podobno muszą być z atestem ).

 

PS. A w Raszynie kiedyś szwagier montował hak do Seicento Sporting i zapłacił 500 zł, więc cena jest chyba OK.

Edytowane przez mp-pp (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.tmt.biz.pl/ a z tej firmy ktoś zakładał ????????

 

 

Kowal który przed laty podkuwał konie mojego dziadka chyba lepsze haki by zrobił. Wizualnie dziadówa, chociaż za tą cenę nic dobrego spodziewać się nie można. Zwróć uwagę że z jakiś powodów zaprzestali sprzedaży haków wypinanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kowal który przed laty podkuwał konie mojego dziadka chyba lepsze haki by zrobił. Wizualnie dziadówa, chociaż za tą cenę nic dobrego spodziewać się nie można. Zwróć uwagę że z jakiś powodów zaprzestali sprzedaży haków wypinanych.

 

 

 

 

 

haki mają z hak-pol złe ?????????????????????????

Edytowane przez mp-pp (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kupowałem kiedyś na All haczyk do swojego. Na zadane pytanie odpowiedziałem: Bez ingerencji w zderzaku. Więc przysłali taki, żeby w zderzaku nic nie nacinać. Zapłaciłem jakoś 300 ponad zł. To co założyłem to do holowania wagonów z węglem chyba służy. Masywne bydle, kupa żelastwa ale budzi respekt. Nie chce innego haka. Niestety nie pamiętam firmy ale mam zdjęcia jakby co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w T&C była fabrycznie montowana chłodnic aoleju, ale jak nie masz takied dodatkowej to obowiązkowo załóż. Oszczędzisz tym samym swoją skrzynie podczas holowania przyczepki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w T&C była fabrycznie montowana chłodnic aoleju, ale jak nie masz takied dodatkowej to obowiązkowo załóż. Oszczędzisz tym samym swoją skrzynie podczas holowania przyczepki

 

 

Mam założono dodatkową chłodnicę oczywiście to podstawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.