Skocz do zawartości

Mobile jaki hak chrysler T&C 3,8


mp-pp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mobile jaki hak do chrysler T&C 3.8 2001 amerykańska wersja , jakiej firmy zamontować hak ???? czy te z allegro są dobre które ? , zdejmowany na śruby czy automatyczny ( będziemy jeździć po całej europie)

zapewne będę musiał podkończyć moduł może ktoś to juz robił i jakie założyć gniazdo 7 pin czy 13 w przyczepie jest 7 pinów ale będę chciał kiedyś zrobić w niej zasilanie z akumulatora może ktoś posiada jakieś schematy

 

Bardzo dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mobile jaki hak do chrysler T&C 3.8 2001 amerykańska wersja , jakiej firmy zamontować hak ???? (...) zdejmowany na śruby czy automatyczny ( będziemy jeździć po całej europie)

Zapytaj w autohaku słupskim czy ich wersje pasują do town& country tu masz linka do ich haków do chryslerów. Ja polecam ich produkty. Są solidne, dobrze spasowane. Przynajmniej te które montowałem. Czy automat, czy skręcany? A to już od upodobań w zasadzie zależy. Zasobności portfela i... lenistwa. [mój podział: osoby pracowite zdejmują hak nawet jak jest skręcany na śruby; osoby średnioleniwe wolą mieć wygodniej i biorą automat; osoby bardzo leniwe nie zdejmują haka wcale i dynda im to serdecznie co mają z tyłu, więc wolą taniej - na śruby :sciana: )

Każdy hak współcześnie montowany idzie odkręcić. Kwestia łatwości. No i jeszcze niezawodność... moje zdanie jest takie: rzeczy proste są najmniej zawodne :mikolaj:

zapewne będę musiał podkończyć moduł może ktoś to juz robił i jakie założyć gniazdo 7 pin czy 13 w przyczepie jest 7 pinów ale będę chciał kiedyś zrobić w niej zasilanie z akumulatora może ktoś posiada jakieś schematy

Sugeruję Ci 13pin. Większa elastyczność. A przecież haka nie montujesz na jeden wyjazd. Co do modułu, to wszystko zależy, czy masz szynę CAN. Jeśli tak - moduł.

Aha. te z autohaka słupskiego w standardzie mają 7 pin, ale na stronie mają chyba gdzieś moduły na 13 pin. Poszperaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

 

zapewne będę musiał podkończyć moduł może ktoś to juz robił i jakie założyć gniazdo 7 pin czy 13 w przyczepie jest 7 pinów ale będę chciał kiedyś zrobić w niej zasilanie z akumulatora może ktoś posiada jakieś schematy

Sugeruję Ci 13pin. Większa elastyczność. A przecież haka nie montujesz na jeden wyjazd. Co do modułu, to wszystko zależy, czy masz szynę CAN. Jeśli tak - moduł.

Aha. te z autohaka słupskiego w standardzie mają 7 pin, ale na stronie mają chyba gdzieś moduły na 13 pin. Poszperaj.

pzdr,

szadok

Dzięki mam wersje amerykańską więc światło pozycji i kierunek jest na jednej żarówce dwuwłuknowej

Stop moge się podpiąć z trzeciego swiatła stopu

pozycje z podswietlenia tablicy

a kierunki nie mam pojecia bo sa dwa kable - i + na tym samym pozycja i kierunek ale chyba zmienia sie tam rezystancja czy jakos tak

ale nie jestem pewien moze ktoś robił cos takiego prosze o pdp.

z tego co sie orjętuję to modułowi wystarczy tylko sygnał nie ważne jaki czy - czy to będzie + czto 12v czy tylko 3v

nie mam przerobionych lamp na europejskie i robi sie problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki mam wersje amerykańską więc światło pozycji i kierunek jest na jednej żarówce dwuwłuknowej

Stop moge się podpiąć z trzeciego swiatła stopu

pozycje z podswietlenia tablicy

a kierunki nie mam pojecia bo sa dwa kable - i + na tym samym pozycja i kierunek ale chyba zmienia sie tam rezystancja czy jakos tak

ale nie jestem pewien moze ktoś robił cos takiego prosze o pdp.

z tego co sie orjętuję to modułowi wystarczy tylko sygnał nie ważne jaki czy - czy to będzie + czto 12v czy tylko 3v

nie mam przerobionych lamp na europejskie i robi sie problem

 

Nie mam pojęcia jak to wygląda w amerykańcach. Co do modułu też niespecjalnie mam pojęcie, w moich samochodach wpinałem się na żywca pod instalację i wystarczało (brak szyny CAN)

Może na forum ASU Ci pomogą. Zresztą tam masz podwieszony wątek o światłach - zajrzyj, może to to, czego szukasz.

Jeszcze może dwa fora voyagerów będą Ci pomocne: forum 1 proszę; forum 2 proszę...

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłem do autohaku słupskiego i powiedzieli za sam hak 600 zł:blagac:

chyba troche drogo

w Raszynie koło warszawy powiedzieli mi 380 zł hak + 100 zł montage do 1800 kg http://www.kmhaki.pl/o-nas.htm

to co on jakis gorszy jest ?????????????????????

lepiej kupić ten z słupska ????? leprzy jest :ok: :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.thuletowi...=10&lid=8&mid=5 Zakładając że T&C jest w pełni analogiczny do Voyagera.

 

 

O słupskich hakach też słyszałem wiele dobrego, do czasu..... aż sam go nie zamontowałem. Wersja wyciągana po 3000 km z przyczepką zaczęła się ruszać. Po drobnej awanturze z firmą montującą, hak wymieniono na nowy razem z gniazdem. Niby było lepiej, tyle że hak trzeba było wsuwać w dwie osoby (jedna musiała trzymać blokadę, a druga dwoma łapami wpychać). Pomijam kwestię estetyczne.

Oczywiście jestem wyrozumiały, i wiem że wpadki zdarzają się nawet najlepszym, tak więc firmy nie skreślam, ale niesmak pozostał i następny hak kupię jednak od innego producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

http://www.tmt.biz.pl/ a z tej firmy ktoś zakładał ????????

 

Jak montowałem do Nubiry to zastanawiałem się nad hakiem od nich. Zniechęcił mnie nacisk pionowy na kulę (50kg). Autohak ma 70kg. Przy przyczepie to może ma i mniejsze znaczenie, bo raczej tak nie dociążasz dyszla, ale bagażnik montowany na hak na 4 rowery i przekraczasz te 50kg...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje w okolicach piaseczna dobrego warsztatu z montarzem haków , w raszynie zamontują mi hak tylko bez elektryki :hmm: :hmm: a majówka blisko a ja jeszcze nie mam haku :slina::hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałeś w Chyliczkach ? http://www.favore.pl/98812_tlumiki-montaz-naprawa-haki-holownicze-chyliczki-mazowieckie.html

Osobiście nie montowałem, ale wiem, że taki warsztat jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.