Skocz do zawartości

Lotka do zmniejszenia oporów powietrza


Effendi

Rekomendowane odpowiedzi

Tu nie chodzi o wioche ,tylk brak kuni w mojej Fabii.

 

sdi - fakt nie jest to demon mocy ale owiewka ci raczej niewiele pomoze, silnik ten raczej i tak nie odczuje roznicy... a biorac pod uwage spalanie tego silnika to i tak wiele nie oszczedzisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 10 miesięcy temu...

a co wy o tym sądzicie

 

http://go-market.pl/FR206/015,ck25,Spoiler_okna_dachowego_40x40_bialy,ck,products.xml#

 

1. czy to ma zapobiegać otwieraniu się okna dachowego?

2. czy komuś jadąc prędkością do 100km/h otworzyło się okno i na pech odleciało??

3. czy to tylko dla poprawy areodynamiki i szpanu.

 

Dawniej w niewiadówce nie zapiąłem zamków 4szt w dachu takim dużym i przy 70km na godzinę poleciał?? wyrywając stelaż nożycowy.

o co chodzi że teraz nie ma zamków.??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co wy o tym sądzicie

 

http://go-market.pl/...k,products.xml#

 

 

Uważam, że to nie głupie rozwiązanie. Nie zeszpeci budy, nie powinno zwiekszyć oporów, a szyberek powinno uratoać w razie czego. Cena również akceptowalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co wy o tym sądzicie

 

http://go-market.pl/...k,products.xml#

 

1. czy to ma zapobiegać otwieraniu się okna dachowego?

2. czy komuś jadąc prędkością do 100km/h otworzyło się okno i na pech odleciało??

3. czy to tylko dla poprawy areodynamiki i szpanu.

 

Dawniej w niewiadówce nie zapiąłem zamków 4szt w dachu takim dużym i przy 70km na godzinę poleciał?? wyrywając stelaż nożycowy.

o co chodzi że teraz nie ma zamków.??

 

Parę razy natknąłem się na to cudo w necie.

Czy to przypadkiem nie jest właśnie po to żeby móc swobodnie podróżować z uchylonym okienkiem ?

Ma ktoś taki cuś na swoim dachu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owiewka na pewno zmniejszy hałas i przedmuchy wiatru na postoju z kierunku od dyszla i przy odrobinie szczęścia szyberdach nie odleci.

Mam obramowanie szyberdachu z kątowników, montowanych na dachu i niweluje to przedmuchy.

Szyberdach uwiązałem jak krowę na łańcuchu, by nie odleciał :).

post-3287-047681300 1295384906_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 12 lat później...

Panowie i Panie podgrzeje kotleta ?

Czy lepiej założyć box dachowy na terenówkę holującą przyczepę czy lepiej nie czy nic to nie da? 

Bawił się ktoś w sprawdzanie oporu aerodynamicznego(spalanie) jadącego zestawu z boxem lub bez ? :huh:1.thumb.jpg.26c3880c2c68b668c39db371d43564ad.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kwiatek111 napisał(a):

Bawił się ktoś w sprawdzanie oporu aerodynamicznego(spalanie) jadącego zestawu z boxem lub bez ? 

Jeździłem długie trasy z przyczepą, zarówno z boxem sporym jak i bez boxa - nie widzę zauważalnych mierzalnych różnic w spalaniu - jest tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, golob napisał(a):

Jeździłem długie trasy z przyczepą, zarówno z boxem sporym jak i bez boxa - nie widzę zauważalnych mierzalnych różnic w spalaniu - jest tak samo.

Dziękuję ? 

Ale jednak box chyba się przydaje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.