Skocz do zawartości

skrzynia DSG


MirasM

Rekomendowane odpowiedzi

W jeepie jest fajny przycisk - POWER. Wtedy pięknie silniczek pracuje gdy mamy na haku dużą przyczepę i jedziemy pod górki. Poza tym w jeepie miałem tryb 1 i 3... to dla dużych podjazdów i zjazdów oraz w bardzo ciężkich warunkach drogowych przy jeździe z ciężką przyczepą

Ale jeep był już fabrycznie przygotowany do ciągania przyczep. Więc to zupełnie inna bajka i inna skrzynia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 121
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

I uważasz że Irlandia to taka mekka mechaników i tylko tam można zdobyć doświadczenie absolutne :look:

a w Polsce czy innych krajach to mechanicy są idiotami którzy nie rozróżniają skrzyni manualnej od automatu  :hmm:

Przepraszam ale słabią  mnie takie wpisy typu ja pracuje w Anglii, Irlandii lub bóg wie gdzie jeszcze dlatego

wiem wszystko najlepiej :pad:   To samo dotyczy innych zawodów, jest taki fajny program który pokazuje naszych

"fahofcuf" w pracy w Irlandii, można się dowiedzieć kto tam wyjechał.

Wcale tak nie uważam... ale że o co ci chodzi? :niewiem:

Nie przypisuj mi słów których nie wypowiedziałem.

 

O Irlandii dopisałem tylko dlatego aby rozwiać wątpliwości, że jego opinia jest na podstawie aut tychże a nie ściąganych z DE, jak to ktoś wyżej napisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że automat może szwankować po 150 tysiącach to niestety normalne. Każdy dobry specjalista od automatów to Wam powie. I przeczepa wcale bardzo do tego się nie przykłada.

A jeśli chodzi o dodatkową chłodnice, to dowiedz się czy jest w komplecie do haka kupowanego w ASO. Jeśli tak, to znaczy że należy ją dołożyć , jeśli jednak w fabrycznym zestawie nie występuje, to znaczy że nie jest potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra koledzy, to czym jeździć ? Rozumiem, że nowa Skoda Kodiaq ze skrzynią DSG 7 biegów też odpada ? Touareg 3.0TDI też odpada ?

 

jaki kupić holownik - mówimy o nowym lub max 3-4 letnim, kwota ok 150.000zł.  - tylko automat, tylko 4x4 - ale jakie auto aby być pewnym że skrzynia wytrzyma holowanie pod 2 tony ? Jeep ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że automat może szwankować po 150 tysiącach to niestety normalne. Każdy dobry specjalista od automatów to Wam powie. I przeczepa wcale bardzo do tego się nie przykłada.

A jeśli chodzi o dodatkową chłodnice, to dowiedz się czy jest w komplecie do haka kupowanego w ASO. Jeśli tak, to znaczy że należy ją dołożyć , jeśli jednak w fabrycznym zestawie nie występuje, to znaczy że nie jest potrzebna.

 

no w końcu jakaś konkretny kierunek. Tak zrobię. Podjadę do ASO i spytam czy przy montażu haka została zmieniona/dołożona chłodnica oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

no w końcu jakaś konkretny kierunek. Tak zrobię. Podjadę do ASO i spytam czy przy montażu haka została zmieniona/dołożona chłodnica oleju

 

 

napisz maila koniecznie z numerem VIN niech Ci sprawdzą i podadzą konkretną odpowiedź , ja wczoraj wysłałem zapytania do dwóch aso masz gotowca:

 

Witam,

 

Proszę o podanie wyceny montażu oryginalnego haka holowniczego do ............... rp .................  silnik .................... skrzynia DSG. nr VIN........................

Proszę również o podanie informacji czy producent do montażu haka przewiduję wymianę lub montaż dodatkowej chłodnicy do skrzyni DSG lub silnika samochodu?

 

 

bo z informacji jakie uzyskałem od kolegi który pracował w ASO dowiedziałem się że do niektórych silników VAG przy montażu haka producent zalecał wymienię wentylatorów więc wolę mieć pewne info na piśmie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wątku to juz zostało opisane ale może trzeba powtórzyć?

 

DSG to tak na prawdę dwie skrzynie manualne połączone ze sobą w jednej obudowie ...

dodatkowe chłodnice montuje się w klasycznych automatach gdzie olej i jego lepkość ma bezpośrednie znaczenie dla zmiany przełożeń (skrzynia hydrokinetyczna)

 

W DSG nie ma po co dokładac dodatkowej chłodnicy oleju tak samo jak jej nie dokładacie do silnika po założeniu haka ... chyba, że ktoś to zrobił? ... w DSG olej służy tylko do smarowania a nie musi przy okazji chłodzić skrzyni ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. w DSG olej służy tylko do smarowania a nie musi przy okazji chłodzić skrzyni ...

Nie masz racji tak do końca

 

 

Przede wszystkim zmniejsza współczynnik tarcia, czyli mówiąc po prostu – smaruje. Ma też chłodzić, łagodzić uderzenia kół zębatych, tłumić drgania, chronić przed korozją, utrzymywać mechanizmy w czystośc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno nie zaszkodzi,  w sprzętach jeżdżących w offroadzie (czyli intensywniej eksploatowanych) często stosuje się dodatkowe chłodnice lub zastępuję fabryczne większymi  na na forum też jest kolega który bodajże w nowym outladerze wymieniał chłodnicę wody na większą bo auto grzało się na podjazdach z przyczepą

 

ja  jak będę używał DSG z przyczepą założę tester VAG na złącze OBD i będę kontrolował temperaturę oliwy w skrzyni na podjazdach przynajmniej na pierwszy raz testowo żeby mieć pewność czy temperatura będzie porównywalna do jazdy solo czy np olej zaczyna się gotować

Edytowane przez Suzu4x4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TOM podobnie jak olej w silniku ....

 

rozumiem, że wszyscy po założeniu haka montują dodatkową chłodnicę oleju do silnika lub ją powiększają? 

Tego to nie wiem czy ktoś zakłada czy nie, ja nie zakładam, ale chodziło mi o to że jednym z zadań oleju

jest właśnie chłodzenie, i ma on duży wpływ na temperaturę. Dobry olej zmniejsza tarcie i jednocześnie temperaturę.

Edytowane przez TOM3653 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 często stosuje się dodatkowe chłodnice lub zastępuję fabryczne większymi  na na forum też jest kolega który bodajże w nowym outladerze wymieniał chłodnicę wody na większą bo auto grzało się na podjazdach z przyczepą

tak dokładniej z tego co pamiętam wątek to okazało się, że jak ten outlander był zamawiany jako nowy z hakiem miał chłodnicę o tej samej szerokości i wysokości tylko w grubości była różnica zamiast 22.. to 32mm lub coś około ale różnica była znaczna.

Ale na oko jak patrzysz na dwa różne auta to już tego nie widać a dołożenie haka poza ASO już nie musiało uwzględniać tej chłodnicy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.