Skocz do zawartości

Swift i inne Angielki


JINX_Sanok

Rekomendowane odpowiedzi

Witamy Kolegę

Zajrzyj do tematu o ścianach: http://forum.karawaning.pl/forum/47-%C5%9Bciany-okna-i-zabudowa-meblowa/

tam jest kilka wątków o remontach (również angielek), więc powinna być też odpowiedź na Twoje pytanie.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

nowy zakup Swift Classic Silhouette z 1997. Przyczepka sucha i zadbana. Posiada parę niedoskonałości, ale w końcu osiągnęła już pełnoletność :D.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
nowy zakup Swift Classic Silhouette z 1997. Przyczepka sucha i zadbana. Posiada parę niedoskonałości, ale w końcu osiągnęła już pełnoletność .    
Gratulacje. Pochwal się fotkami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pytanie mam o rozmiar opon jaki fabrycznie jeździł na mojej przyczepie, jest to Swift Challenger SE440 (dmc 1230kg).  Przyczepa przyjechała z angli na 165/R13C ale nie jestem pewien czy nie powinno być tam 185 szerokości. Nośność sobie dobiorę ale nie do końca wiem jaki rozmiar zamówić. W sumie mam parę wiarygodnych źródeł (ori instrukcja obslugi przyczepy, dokumenty do ramy-al-ko, dokment CRIS) w których wydawało mi się że znajdę a tu niestety... proszę o pomoc i pozdrawiam

Edytowane przez Plozoff (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby cokolwiek kombinować z rozmiarem opony trzeba wyjść od rozmiaru felgi.

Felga - 4B, 4½B, 4J, 5B, 5J          Opona – 155R13C średnica – 578,2, dopuszczalna rozmiary opon 165/80R13

Felga 4½ J                                       Opona – 165R13C średnica – 594,2, zalecana rozmiary opon 165/80R80

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.02.2018 o 12:03, Magneto61 napisał:

Żeby cokolwiek kombinować z rozmiarem opony trzeba wyjść od rozmiaru felgi.

Felga - 4B, 4½B, 4J, 5B, 5J          Opona – 155R13C średnica – 578,2, dopuszczalna rozmiary opon 165/80R13

 

Felga 4½ J                                       Opona – 165R13C średnica – 594,2, zalecana rozmiary opon 165/80R80

 

Przepraszam ostatni zalecany wymiar opon powinien wyglądać tak: 165/80R13. 

Dodam jeszcze że nie bez potrzeby wpisałem przykładowe średnice ponieważ w przypadku szerszej opony przy tym samym profilu zwiększa się jej średnica a tym samym wysokość. Może być zbyt mało miejsca w nadkolu przyczepy również na szerokości. jak chcesz coś pokombinować z rozmiarami opon to pytaj albo poszukaj w necie w temacie zamienniki opon i felg. Temat jest jednak dosyć szeroki. Uwaga na inne parametry felg w przypadku chęci wymiany: ET, średnica otworu centralnego, rozstaw i ilość śrub no i te literki przy rozmiarze felg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Od niedawna jestem posiadaczem przyczepy Swift Corniche 15/4. Na pierwszy rzut oka wszystko wyglądało ok. Lecz niestety okazuje się że mam problem z filtrem wody. Wygląda na to że jest niekompletny, gdyż po wkręceniu i podłączeniu pompy woda tryska spod filtra. Na moje powinien być na filtrze założony oring którego niestety nie było. Znalazłem w warsztacie jakiś oring i go założyłem ale niestety nie pasuje( jest zbyt gruby) bo nie mogę dokręcić filtra i woda nadal ucieka. Gdzie mogę znaleźć odpowiedni oring? A może ktoś posiada na sprzedaż kompletny filtr?IMG_20180326_170923.thumb.jpg.5c6e2160c63d2bd58fa302e3fa2f9b35.jpg

IMG_20180326_172224.jpg

IMG_20180326_170855.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.03.2018 o 17:34, lukas7811 napisał:

Witam. Od niedawna jestem posiadaczem przyczepy Swift Corniche 15/4. Na pierwszy rzut oka wszystko wyglądało ok. Lecz niestety okazuje się że mam problem z filtrem wody. Wygląda na to że jest niekompletny, gdyż po wkręceniu i podłączeniu pompy woda tryska spod filtra. Na moje powinien być na filtrze założony oring którego niestety nie było. Znalazłem w warsztacie jakiś oring i go założyłem ale niestety nie pasuje( jest zbyt gruby) bo nie mogę dokręcić filtra i woda nadal ucieka. Gdzie mogę znaleźć odpowiedni oring? A może ktoś posiada na sprzedaż kompletny filtr?

 

Wymień filtr na nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam kolejne pytanie. Mianowicie pękł mi kruciec od wody który wkręca się do termy. Nie mam czym zmierzyć średnicy  ani skoku gwintu. Prubowalem wkręcać 3/8" zarówno calowe jak metryczne, lecz nic nie mogę dopasować( ten cholerny skok gwintu).Czy ktoś mi powie czy dostanę gdzieś taki orginalny kruciec , czy będę musiał coś dorabiać. Dodam że kruciec ten posiada jakiś zawór zwrotny.

IMG_20180330_122043.jpg

IMG_20180330_122019.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JINX_Sanok podpiął/eła i odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.